Luk
Logo for Beroe

Om Beroe

Land: Bulgarien
Stadion: Beroe
Placering: Stara Zagora, Bulgarien
Kapacitet: 12.128 tilskuere


Turneringer med deltagelse af Beroe

Turnering Placering Form
Division A #7
er ubesejret 8 hjemmekampe i træk
Pokal Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 9 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Beroe fra nyhedsarkivet

Nyheder om Beroe

23/07 20:49
16/07 20:57
14/07 09:15
09/07 21:02
29/03 23:58


Spillertrup for Beroe

Nr. Navn Position
2. Dzhuneyt Ali (27 år) Forsvar
3. Miroslav Enchev (30 år) Forsvar
4. Hristo Mitev (24 år) Midtbane
8. Iliyan Stefanov (23 år) Midtbane
9. Martin Kamburov (41 år) Angreb
10. Daniel Genov (32 år) Midtbane
11. Alioune Fall (27 år) Angreb
12. Ivan Goshev (21 år) Målmand
13. Nikola Marinov (19 år) Angreb
15. Georgi Dinkov (30 år) Forsvar
16. Simeon Mechev (31 år) Midtbane
20. Steve Furtado (27 år) Forsvar
21. Keelan Lebon (24 år) Angreb
26. Kamen Hadzhiev (30 år) Forsvar
27. Aboubacar Toungara (27 år) Midtbane
30. Serkan Yusein (25 år) Midtbane
33. Gennady Ganev (31 år) Målmand
43. Johnathan (26 år) Forsvar
77. Bojidar Penchev (19 år) Midtbane
91. Oldzhay Aliev (22 år) Midtbane
99. Oumar Camara (29 år) Midtbane
Stoyan Ivanov (20 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Beroe
PFC Lokomotiv Sofia 1929
1 – 0
23. juli 20:00
1. runde
Pirin Blagoevgrad
Beroe
2 – 3
2. august 20:00
2. runde
Beroe
Cherno More Varna
0 – 2
7. august 20:00
3. runde
Slavia Sofia
Beroe
3 – 2
14. august 17:45
4. runde
Beroe
Botev Vratsa
1 – 0
23. august 20:00
5. runde
Levski Sofia
Beroe
2 – 1
28. august 20:00
6. runde
Beroe
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
1 – 0
13. september 17:15
7. runde
Botev Plovdiv
Beroe
2 – 1
17. september 19:30
8. runde
Rozova Dolina
Beroe
0 – 6
21. september 15:00
1/16-finaler
Beroe
Arda Kardzhali
1 – 1
24. september 19:00
9. runde
Beroe
Lokomotiv Plovdiv
1 – 0
1. oktober 18:45
10. runde
CSKA 1948
Beroe
1 – 0
18. oktober 19:00
11. runde
Beroe
CSKA-Sofia
0 – 0
24. oktober 18:00
12. runde
Beroe
Cherno More Varna
1 – 0
27. oktober 18:00
1/8-finaler
Ludogorets
Beroe
2 – 0
31. oktober 18:00
13. runde
PFC Lokomotiv Sofia 1929
Beroe
0 – 3
5. november 16:15
14. runde
Beroe
Pirin Blagoevgrad
1 – 1
19. november 16:30
15. runde
Cherno More Varna
Beroe
1 – 0
26. november 15:45
16. runde
Beroe
Slavia Sofia
2 – 1
30. november 16:30
17. runde
Botev Vratsa
Beroe
1 – 0
4. december 11:30
18. runde
Beroe
Levski Sofia
1 – 1
12. december 15:30
19. runde
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Beroe
vs
20. februar 11:45
20. runde
Beroe
Botev Plovdiv
vs
26. februar 11:30
21. runde
Slavia Sofia
Beroe
vs
3. marts 16:30
Kvartfinaler
Arda Kardzhali
Beroe
vs
7. marts 14:00
22. runde
Lokomotiv Plovdiv
Beroe
vs
13. marts 14:00
23. runde
Beroe
CSKA 1948
vs
19. marts 11:30
24. runde
CSKA-Sofia
Beroe
vs
2. april 20:00
25. runde
Beroe
Ludogorets
vs
9. april 20:00
26. runde