Luk
Logo for Botev Plovdiv

Om Botev Plovdiv

Land: Bulgarien
Stadion: Botev 1912 - Komatevo
Placering: Plovdiv, Bulgarien
Kapacitet: 3.500 tilskuere
Træner: Azrudin Valentic


Turneringer med deltagelse af Botev Plovdiv

Turnering Placering Form
Division A #4
har ikke vundet 2 udekampe i træk
Pokal 1/16-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Botev Plovdiv fra nyhedsarkivet

Nyheder om Botev Plovdiv

02/09 11:11
20/08 12:00
20/08 10:37
07/07 15:20
20/02 12:00
10/02 22:25
10/02 20:24
09/02 15:09
20/01 10:45
08/01 18:35


Spillertrup for Botev Plovdiv

Nr. Navn Position
1. Georgi Argilashki (30 år) Målmand
3. Pa Konate (27 år) Forsvar
4. Viktor Genev (33 år) Forsvar
5. Mario Mladenovski (21 år) Forsvar
6. Dylan Mertens (26 år) Angreb
7. Blagovest Danchev (20 år) Midtbane
8. Todor Nedelev (28 år) Midtbane
10. Emmanuel Toku (21 år) Midtbane
11. Antoine Baroan (21 år) Angreb
13. Hidajet Hankic (27 år) Målmand
14. Biser Bonev (18 år) Midtbane
15. James Eto'o (21 år) Forsvar
17. Nikolai Minkov (24 år) Midtbane
18. Samuel Souprayen (32 år) Forsvar
22. Reda Rabei (27 år) Midtbane
23. Dimitar Tonev (20 år) Midtbane
24. Kevin Jansson (21 år) Forsvar
25. Stanislav Rabotov (19 år) Forsvar
26. Mite Cikarski (28 år) Forsvar
27. Atanas Chernev (19 år) Forsvar
28. Filip Filipov (33 år) Forsvar
30. Ivan Vasilev (20 år) Angreb
34. Plamen Tsonchev (18 år) Midtbane
Anwar Elyounoussi (22 år) Midtbane
Olakunle Olusegun (19 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Botev Plovdiv
Pirin Blagoevgrad
2 – 1
24. juli 17:45
1. runde
Cherno More Varna
Botev Plovdiv
2 – 0
2. august 17:50
2. runde
Botev Plovdiv
Slavia Sofia
1 – 0
7. august 17:45
3. runde
Botev Vratsa
Botev Plovdiv
1 – 1
16. august 20:00
4. runde
Botev Plovdiv
Levski Sofia
3 – 1
20. august 20:00
5. runde
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Botev Plovdiv
0 – 0
26. august 17:00
6. runde
Botev Plovdiv
Arda Kardzhali
2 – 1
13. september 19:30
7. runde
Botev Plovdiv
Beroe
2 – 1
17. september 19:30
8. runde
Etar
Botev Plovdiv
1 – 0
21. september 17:45
1/16-finaler
Lokomotiv Plovdiv
Botev Plovdiv
1 – 1
25. september 15:15
9. runde
Botev Plovdiv
CSKA 1948
3 – 1
1. oktober 16:30
10. runde
CSKA-Sofia
Botev Plovdiv
3 – 2
17. oktober 18:15
11. runde
Botev Plovdiv
Ludogorets
1 – 3
25. oktober 17:30
12. runde
PFC Lokomotiv Sofia 1929
Botev Plovdiv
0 – 0
30. oktober 15:45
13. runde
Pirin Blagoevgrad
Botev Plovdiv
0 – 1
6. november 14:00
14. runde
Botev Plovdiv
Cherno More Varna
0 – 2
20. november 14:15
15. runde
Slavia Sofia
Botev Plovdiv
0 – 0
26. november 13:30
16. runde
Botev Plovdiv
Botev Vratsa
2 – 1
30. november 14:00
17. runde
Levski Sofia
Botev Plovdiv
2 – 0
4. december 14:00
18. runde
Botev Plovdiv
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
vs
11. december 15:30
19. runde
Arda Kardzhali
Botev Plovdiv
vs
19. februar 20:00
20. runde
Beroe
Botev Plovdiv
vs
26. februar 20:00
21. runde
Botev Plovdiv
Lokomotiv Plovdiv
vs
5. marts 20:00
22. runde
CSKA 1948
Botev Plovdiv
vs
12. marts 20:00
23. runde
Botev Plovdiv
CSKA-Sofia
vs
19. marts 20:00
24. runde
Ludogorets
Botev Plovdiv
vs
2. april 20:00
25. runde
Botev Plovdiv
PFC Lokomotiv Sofia 1929
vs
9. april 20:00
26. runde