LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Ludogorets

Om Ludogorets

Land: Bulgarien


Turneringer med deltagelse af Ludogorets

Turnering Placering Form
Europa League Gruppe C #2
er ubesejret i samtlige kampe
Division A #1
er ubesejret i samtlige kampe
Pokal 1/8-finale Ludogorets har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Champions League Kvalifikation 3. Runde
har vundet samtlige hjemmekampe
Europa League Kvalifikation Playoff
er ubesejret i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 16 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Ludogorets fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ludogorets

28/09 23:04
14/09 20:55
24/08 21:24
23/02 22:57
17/02 08:54
16/02 21:48
16/02 20:55
14/02 15:01
12/02 15:52
12/12 14:00


Spillertrup for Ludogorets

Nr. Navn Position
1. Jorge Emanuel Broun (31 år) Målmand
4. Cicinho (28 år) Forsvar
5. Georgi Terziev (25 år) Forsvar
6. Natanael (26 år) Midtbane
8. Lucas Sasha (27 år) Midtbane
10. Gustavo Campanharo (25 år) Midtbane
11. Juninho Quixada (31 år) Angreb
12. Anicet Abel (27 år) Midtbane
18. Svetoslav Dyakov (33 år) Midtbane
19. Aleksandar Vasilev (22 år) Forsvar
21. Vladislav Stoyanov (30 år) Målmand
23. Ventsislav Kerchev (20 år) Forsvar
28. Claudiu Keserü (30 år) Angreb
30. Cosmin Moti (32 år) Forsvar
32. Igor Plastun (27 år) Forsvar
33. Renan (28 år) Målmand
37. Joao Paulo (29 år) Angreb
44. Jacek Goralski (25 år) Midtbane
72. Erol Dost (18 år) Midtbane
84. Marcelinho (33 år) Midtbane
88. Wanderson (29 år) Midtbane
92. Jody Lukoki (24 år) Midtbane
93. Virgil Misidjan (24 år) Angreb
Georgi Argilashki (26 år) Målmand
Daniel Naumov (19 år) Målmand
Rafael Forster (27 år) Forsvar
Ivan Velikov (19 år) Forsvar
Dimitar Iliev (18 år) Forsvar
Som Brøndby fan kan du få en næsten gratis billet til kampen mod FC Helsingør

Klik her, opret dig, spil min. 25 kr. på en valgfri Superligakamp, send mail til FCH@nordicbet.dk med dit navn og mailadresse, så du får billet til udebaneafsnittet samt 5 øl/vand.

*Begrænset antal **18 år+ ***Maks et tilbud pr. kunde ****Kun nye kunder

Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Arsenal Tula
Ludogorets
1 – 1
19. januar 15:30
Færdig
Zenit
Ludogorets
0 – 1
24. juni 18:00
Færdig
Dynamo Moskva
Ludogorets
3 – 1
1. juli 18:00
Færdig
Ludogorets
Akhmat Grozny
2 – 0
2. juli 18:00
Færdig
Zalgiris Vilnius
Ludogorets
2 – 1
12. juli 20:00
2. runde
Ludogorets
Zalgiris Vilnius
4 – 1
19. juli 20:00
2. runde
PFC CSKA-Sofia
Ludogorets
0 – 1
22. juli 20:00
2. runde
Hapoel Beer Sheva
Ludogorets
2 – 0
26. juli 19:00
3. runde
Ludogorets
Lokomotiv Plovdiv
0 – 0
29. juli 20:00
3. runde
Ludogorets
Hapoel Beer Sheva
3 – 1
2. august 20:30
3. runde
Vitosha Bistritsa
Ludogorets
2 – 4
5. august 20:05
4. runde
Ludogorets
Botev Plovdiv
5 – 6
9. august 19:00
Finale
Ludogorets
Vereya
3 – 1
12. august 20:00
5. runde
Ludogorets
Suduva
2 – 0
17. august 20:30
Playoff
Dunav Ruse
Ludogorets
0 – 5
20. august 20:00
6. runde
Suduva
Ludogorets
0 – 0
24. august 19:30
Playoff
Ludogorets
Pirin Blagoevgrad
1 – 1
27. august 20:00
7. runde
Levski Sofia
Ludogorets
0 – 0
6. september 19:00
1. runde
Slavia Sofia
Ludogorets
0 – 4
9. september 19:00
8. runde
Istanbul Basaksehir
Ludogorets
0 – 0
14. september 19:00
1. runde
Ludogorets
Botev Plovdiv
2 – 1
18. september 19:00
9. runde
Septemvri Sofia
Ludogorets
1 – 4
24. september 19:00
10. runde
Ludogorets
Hoffenheim
2 – 1
28. september 21:05
2. runde
Ludogorets
Beroe
2 – 0
1. oktober 19:00
11. runde
Cherno More Varna
Ludogorets
0 – 1
14. oktober 19:00
12. runde
Braga
Ludogorets
0 – 1
HT
19. oktober 21:05
3. runde
Ludogorets
Etar
vs
23. oktober 17:00
13. runde
Ludogorets
Beroe
vs
26. oktober 18:00
1/8-finaler
Ludogorets
Levski Sofia
vs
29. oktober 17:15
14. runde
Ludogorets
Braga
vs
2. november 19:00
4. runde
Ludogorets
PFC CSKA-Sofia
vs
5. november 17:00
15. runde
Lokomotiv Plovdiv
Ludogorets
vs
18. november 16:30
16. runde
Ludogorets
Istanbul Basaksehir
vs
23. november 21:05
5. runde
Ludogorets
Vitosha Bistritsa
vs
25. november 18:00
17. runde
Vereya
Ludogorets
vs
29. november 18:00
18. runde
Ludogorets
Dunav Ruse
vs
2. december 18:00
19. runde
Hoffenheim
Ludogorets
vs
7. december 19:00
6. runde
Pirin Blagoevgrad
Ludogorets
vs
9. december 18:00
20. runde
Ludogorets
Slavia Sofia
vs
17. februar 18:00
21. runde
Botev Plovdiv
Ludogorets
vs
24. februar 18:00
22. runde
Ludogorets
Septemvri Sofia
vs
28. februar 18:00
23. runde
Beroe
Ludogorets
vs
3. marts 18:00
24. runde
Ludogorets
Cherno More Varna
vs
10. marts 18:00
25. runde
Etar
Ludogorets
vs
17. marts 18:00
26. runde