LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
Logo for Ludogorets

Om Ludogorets

Land: Bulgarien
Stadion: Ludogorets Arena
Placering: Razgrad, Bulgarien
Kapacitet: 8.008 tilskuere
Træner: Antoni Zdravkov


Turneringer med deltagelse af Ludogorets

Turnering Placering Form
Europa League Gruppe A #4
har ikke vundet i samtlige kampe
Division A #1
er ubesejret 17 kampe i træk
Pokal Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 15 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Ludogorets fra nyhedsarkivet

Nyheder om Ludogorets

13/12 23:01
29/11 20:56
08/11 22:53
04/10 20:44
20/09 22:52
30/08 20:53
23/08 19:53
22/02 23:01
15/02 20:55
15/02 09:48


Spillertrup for Ludogorets

Nr. Navn Position
1. Jorge Emanuel Broun (32 år) Målmand
3. Anton Nedyalkov (25 år) Forsvar
4. Cicinho (29 år) Forsvar
5. Georgi Terziev (26 år) Forsvar
6. Natanael (27 år) Midtbane
7. Dimo Bakalov (30 år) Midtbane
8. Lucas Sasha (28 år) Midtbane
10. Gustavo Campanharo (26 år) Midtbane
12. Anicet Abel (28 år) Midtbane
18. Svetoslav Dyakov (34 år) Midtbane
21. Vladislav Stoyanov (31 år) Målmand
23. Ventsislav Kerchev (21 år) Forsvar
25. Tsvetomir Panov (29 år) Forsvar
28. Claudiu Keserü (32 år) Angreb
30. Cosmin Moti (34 år) Forsvar
33. Renan (29 år) Målmand
37. Joao Paulo (30 år) Angreb
44. Jacek Goralski (26 år) Midtbane
70. Jakub Swierczok (25 år) Angreb
84. Marcelinho (34 år) Midtbane
88. Wanderson (30 år) Midtbane
90. Rafael Forster (28 år) Forsvar
92. Jody Lukoki (26 år) Midtbane
Daniel Naumov (20 år) Målmand
Dragos Grigore (32 år) Forsvar
May Mahlangu (29 år) Midtbane
Oleg Dimitrov (22 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Arsenal Tula
Ludogorets
0 – 1
3. februar 09:30
Færdig
FC Wacker Innsbruck
Ludogorets
1 – 2
20. juni 17:30
Færdig
Ludogorets
Akhmat Grozny
3 – 1
26. juni 17:30
Færdig
Young Boys
Ludogorets
1 – 2
30. juni 17:30
Færdig
Ludogorets
Crusaders
7 – 0
11. juli 19:00
1. runde
Crusaders
Ludogorets
0 – 2
17. juli 21:00
1. runde
Ludogorets
Etar
1 – 0
21. juli 17:30
1. runde
Ludogorets
Videoton FC
0 – 0
25. juli 19:00
2. runde
Beroe
Ludogorets
1 – 1
28. juli 19:45
2. runde
Videoton FC
Ludogorets
1 – 0
1. august 20:00
2. runde
Ludogorets
Lokomotiv Plovdiv
0 – 1
4. august 19:45
3. runde
Ludogorets
Zrinjski Mostar
1 – 0
9. august 19:00
3. runde
Vitosha Bistritsa
Ludogorets
0 – 2
12. august 17:30
4. runde
Zrinjski Mostar
Ludogorets
1 – 1
16. august 20:00
3. runde
Ludogorets
PFC CSKA-Sofia
1 – 0
19. august 20:00
5. runde
Torpedo Kutaisi
Ludogorets
0 – 1
23. august 18:00
Playoff
Slavia Sofia
Ludogorets
0 – 0
26. august 17:45
6. runde
Ludogorets
Torpedo Kutaisi
4 – 0
30. august 19:00
Playoff
Ludogorets
Dunav Ruse
3 – 1
2. september 20:00
7. runde
Ludogorets
Vereya
2 – 1
14. september 19:00
8. runde
Ludogorets
Bayer Leverkusen
2 – 3
20. september 21:00
1. runde
Botev Plovdiv
Ludogorets
2 – 3
23. september 19:00
9. runde
Nesebar
Ludogorets
1 – 3
26. september 15:00
1/16-finaler
Ludogorets
Cherno More Varna
5 – 1
29. september 19:00
10. runde
FC Zürich
Ludogorets
1 – 0
4. oktober 18:55
2. runde
Botev Vratsa
Ludogorets
1 – 4
7. oktober 15:45
11. runde
Ludogorets
Levski Sofia
2 – 1
20. oktober 19:00
12. runde
AEK Larnaca
Ludogorets
1 – 1
25. oktober 18:55
3. runde
Septemvri Sofia
Ludogorets
1 – 4
28. oktober 16:30
13. runde
Ludogorets
Slavia Sofia
6 – 5
31. oktober 18:00
1/8-finaler
Etar
Ludogorets
1 – 4
4. november 16:30
14. runde
Ludogorets
AEK Larnaca
0 – 0
8. november 21:00
4. runde
Ludogorets
Beroe
1 – 0
11. november 15:45
15. runde
Lokomotiv Plovdiv
Ludogorets
0 – 1
24. november 16:30
16. runde
Bayer Leverkusen
Ludogorets
1 – 1
29. november 18:55
5. runde
Ludogorets
Vitosha Bistritsa
3 – 0
2. december 13:45
17. runde
PFC CSKA-Sofia
Ludogorets
1 – 1
6. december 16:30
18. runde
Ludogorets
Slavia Sofia
2 – 0
9. december 16:30
19. runde
Ludogorets
FC Zürich
1 – 1
13. december 21:00
6. runde
Dunav Ruse
Ludogorets
0 – 2
16. december 11:30
20. runde
Vereya
Ludogorets
vs
16. februar 17:00
21. runde
Ludogorets
Botev Plovdiv
vs
23. februar 17:00
22. runde
Cherno More Varna
Ludogorets
vs
27. februar 17:00
23. runde
Ludogorets
Botev Vratsa
vs
2. marts 17:00
24. runde
Levski Sofia
Ludogorets
vs
9. marts 17:00
25. runde
Ludogorets
Septemvri Sofia
vs
16. marts 17:00
26. runde
Ludogorets
PFC CSKA-Sofia
vs
3. april 17:00
Kvartfinaler