Luk
Logo for Pirin Blagoevgrad

Om Pirin Blagoevgrad

Land: Bulgarien
Stadion: Hristo Botev, Blagoevgrad
Placering: Blagoevgrad, Bulgarien
Kapacitet: 11.000 tilskuere
Træner: Radoslav Mitrevski


Turneringer med deltagelse af Pirin Blagoevgrad

Turnering Placering Form
Division A #13
er ubesejret 2 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Pirin Blagoevgrad fra nyhedsarkivet

Nyheder om Pirin Blagoevgrad

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Pirin Blagoevgrad

Nr. Navn Position
1. Dimitar Sheytanov (22 år) Målmand
2. Pedro Silva (27 år) Forsvar
3. Petar Zanev (36 år) Forsvar
5. Nikolay Bodurov (35 år) Forsvar
6. Yulian Popev (35 år) Forsvar
7. Mohamed Brahimi (23 år) Midtbane
8. Orlin Starokin (35 år) Forsvar
9. Preslav Yordanov (32 år) Angreb
11. Stanislav Manolev (36 år) Forsvar
12. Nick Hengelman (32 år) Målmand
14. Stiliyan Nikolov (30 år) Forsvar
16. Nikolay Nikolov (18 år) Midtbane
17. Spas Georgiev (29 år) Midtbane
18. Svetoslav Dyakov (37 år) Midtbane
23. Ivaylo Todorov (18 år) Forsvar
26. Ivan Tasev (19 år) Angreb
27. Asen Libyahovski (19 år) Midtbane
29. Stanislav Kostov (30 år) Angreb
31. Krasimir Stanoev (27 år) Midtbane
38. Aleksandar Dyulgerov (31 år) Forsvar
44. Conor Henderson (30 år) Midtbane
45. Hristofor Hubchev (26 år) Midtbane
71. Anton Karachanakov (30 år) Midtbane
73. Ventsislav Bengyuzov (31 år) Midtbane
76. Aleksandar Markovski (18 år) Målmand
Kazuki Takahashi (25 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Botev Plovdiv
Pirin Blagoevgrad
2 – 1
24. juli 17:45
1. runde
Pirin Blagoevgrad
Beroe
2 – 3
2. august 20:00
2. runde
Pirin Blagoevgrad
CSKA 1948
4 – 1
13. august 20:00
4. runde
CSKA-Sofia
Pirin Blagoevgrad
1 – 0
22. august 20:00
5. runde
Pirin Blagoevgrad
Ludogorets
1 – 3
29. august 20:00
6. runde
PFC Lokomotiv Sofia 1929
Pirin Blagoevgrad
2 – 1
10. september 19:30
7. runde
Arda Kardzhali
Pirin Blagoevgrad
3 – 0
17. september 17:15
8. runde
Bansko
Pirin Blagoevgrad
1 – 2
22. september 15:00
1/16-finaler
Pirin Blagoevgrad
Cherno More Varna
2 – 2
27. september 16:30
9. runde
Slavia Sofia
Pirin Blagoevgrad
1 – 1
2. oktober 16:45
10. runde
Pirin Blagoevgrad
Botev Vratsa
3 – 1
15. oktober 17:00
11. runde
Lokomotiv Plovdiv
Pirin Blagoevgrad
2 – 1
19. oktober 14:00
3. runde
Levski Sofia
Pirin Blagoevgrad
3 – 0
23. oktober 17:45
12. runde
Slavia Sofia
Pirin Blagoevgrad
1 – 0
27. oktober 15:00
1/8-finaler
Pirin Blagoevgrad
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
2 – 1
31. oktober 13:15
13. runde
Pirin Blagoevgrad
Botev Plovdiv
0 – 1
6. november 14:00
14. runde
Beroe
Pirin Blagoevgrad
1 – 1
19. november 16:30
15. runde
Pirin Blagoevgrad
Lokomotiv Plovdiv
2 – 3
27. november 14:15
16. runde
CSKA 1948
Pirin Blagoevgrad
1 – 0
2. december 11:45
17. runde
Pirin Blagoevgrad
CSKA-Sofia
1 – 1
5. december 15:45
18. runde
Ludogorets
Pirin Blagoevgrad
3 – 5
13. december 15:30
19. runde
Pirin Blagoevgrad
PFC Lokomotiv Sofia 1929
vs
21. februar 16:30
20. runde
Pirin Blagoevgrad
Arda Kardzhali
vs
28. februar 16:30
21. runde
Cherno More Varna
Pirin Blagoevgrad
vs
5. marts 14:00
22. runde
Pirin Blagoevgrad
Slavia Sofia
vs
14. marts 16:30
23. runde
Botev Vratsa
Pirin Blagoevgrad
vs
20. marts 11:45
24. runde
Pirin Blagoevgrad
Levski Sofia
vs
2. april 20:00
25. runde
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Pirin Blagoevgrad
vs
9. april 20:00
26. runde