Luk
Logo for Slavia Sofia

Om Slavia Sofia

Land: Bulgarien
Stadion: Slavia
Placering: Sofia, Bulgarien
Kapacitet: 25.556 tilskuere
Træner: Zlatomir Zagorcic


Turneringer med deltagelse af Slavia Sofia

Turnering Placering Form
Division A #5
har ikke vundet 4 kampe i træk
Pokal Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Slavia Sofia fra nyhedsarkivet

Nyheder om Slavia Sofia

22/12 20:55


Spillertrup for Slavia Sofia

Nr. Navn Position
1. Georgi Petkov (45 år) Målmand
3. Ertan Tombak (22 år) Midtbane
4. Ludovic Soares (27 år) Forsvar
5. Martin Atanasov (20 år) Midtbane
6. Rafail Parlikov (19 år) Forsvar
9. Junior Mapuku (32 år) Angreb
10. Radoslav Kirilov (29 år) Midtbane
11. Kristian Dobrev (20 år) Angreb
16. Kemehlo Nguena (21 år) Midtbane
17. Erol Dost (22 år) Midtbane
18. Dimitar Stoyanov (20 år) Midtbane
19. Martin Sorakov (18 år) Angreb
21. Svetoslav Vutsov (19 år) Målmand
22. Darko Tasevski (37 år) Midtbane
23. Emil Viyachki (31 år) Forsvar
29. Boris Dimitrov (17 år) Angreb
37. Ventsislav Kerchev (24 år) Forsvar
71. Emil Stoev (26 år) Angreb
73. Ivan Minchev (30 år) Midtbane
77. Georgi Valchev (30 år) Midtbane
88. Toni Tasev (27 år) Angreb
Filip Angelov (21 år) Midtbane
Jon Bakero (25 år) Angreb
Aleksandar Ivanov (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Levski Sofia
Slavia Sofia
1 – 2
24. juli 20:00
1. runde
Slavia Sofia
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
0 – 0
30. juli 20:00
2. runde
Botev Plovdiv
Slavia Sofia
1 – 0
7. august 17:45
3. runde
Slavia Sofia
Beroe
3 – 2
14. august 17:45
4. runde
Lokomotiv Plovdiv
Slavia Sofia
0 – 1
22. august 17:45
5. runde
Slavia Sofia
CSKA 1948
2 – 1
27. august 17:45
6. runde
CSKA-Sofia
Slavia Sofia
1 – 1
11. september 19:45
7. runde
Slavia Sofia
Ludogorets
1 – 0
19. september 19:30
8. runde
Maritsa Plovdiv
Slavia Sofia
1 – 3
23. september 15:00
1/16-finaler
PFC Lokomotiv Sofia 1929
Slavia Sofia
1 – 0
27. september 18:45
9. runde
Slavia Sofia
Pirin Blagoevgrad
1 – 1
2. oktober 16:45
10. runde
Cherno More Varna
Slavia Sofia
1 – 1
17. oktober 16:00
11. runde
Arda Kardzhali
Slavia Sofia
1 – 1
23. oktober 15:30
12. runde
Slavia Sofia
Pirin Blagoevgrad
1 – 0
27. oktober 15:00
1/8-finaler
Slavia Sofia
Botev Vratsa
1 – 0
30. oktober 13:15
13. runde
Slavia Sofia
Levski Sofia
0 – 1
6. november 16:30
14. runde
FC Tsarsko Selo Sofia 2015
Slavia Sofia
2 – 5
20. november 12:00
15. runde
Slavia Sofia
Botev Plovdiv
0 – 0
26. november 13:30
16. runde
Beroe
Slavia Sofia
2 – 1
30. november 16:30
17. runde
Slavia Sofia
Lokomotiv Plovdiv
1 – 1
5. december 11:15
18. runde
CSKA 1948
Slavia Sofia
1 – 1
11. december 13:15
19. runde
Slavia Sofia
CSKA-Sofia
vs
20. februar 16:45
20. runde
Ludogorets
Slavia Sofia
vs
26. februar 16:30
21. runde
Slavia Sofia
Beroe
vs
3. marts 16:30
Kvartfinaler
Slavia Sofia
PFC Lokomotiv Sofia 1929
vs
7. marts 16:30
22. runde
Pirin Blagoevgrad
Slavia Sofia
vs
14. marts 16:30
23. runde
Slavia Sofia
Cherno More Varna
vs
20. marts 16:45
24. runde
Slavia Sofia
Arda Kardzhali
vs
2. april 20:00
25. runde
Botev Vratsa
Slavia Sofia
vs
9. april 20:00
26. runde