LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Vereya

Om Vereya

Land: Bulgarien
Stadion: Trace Arena
Placering: Stara Zagora, Bulgarien
Kapacitet: 3.000 tilskuere
Træner: Oleksandr Sevidov


Turneringer med deltagelse af Vereya

Turnering Placering Form
Division A #14
har ikke vundet i samtlige kampe
First Professional League Nedrykning Gruppe 1 #4 Vereya har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Pokal 1/8-finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 18 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Vereya fra nyhedsarkivet

Nyheder om Vereya

30/01 11:53
25/07 15:30
24/07 06:52
17/07 12:34
07/07 12:00
06/07 10:03


Spillertrup for Vereya

Nr. Navn Position
7. Stanislav Malamov (29 år) Midtbane
11. Denislav Stanchev (18 år) Midtbane
12. Kristiyan Katsarev (23 år) Målmand
14. Dmitriy Ivanov (32 år) Midtbane
15. Denys Vasilyev (31 år) Forsvar
16. Elias (37 år) Midtbane
17. Andrei Ciofu (24 år) Midtbane
19. Aurelien Ngeyitala (24 år) Midtbane
22. Gennady Ganev (28 år) Målmand
32. Bedri Ryustemov (23 år) Midtbane
77. Andrejs Kovalovs (30 år) Midtbane
88. Serhiy Rudyka (30 år) Midtbane
Ivo Ivanov (34 år) Forsvar
Goderdzi Machaidze (26 år) Forsvar
Kevin Edwing Malpon (23 år) Midtbane
Stefan Alichkov (21 år) Midtbane
Yevhen Dobrovolskii (24 år) Midtbane
Petar Glavchev (19 år) Midtbane
Michael Tawiah (28 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Vereya
Septemvri Sofia
0 – 0
23. juli 19:30
1. runde
Etar
Vereya
1 – 0
27. juli 17:30
2. runde
Vereya
Beroe
0 – 2
3. august 19:45
3. runde
Lokomotiv Plovdiv
Vereya
3 – 0
10. august 19:30
4. runde
Vereya
Vitosha Bistritsa
0 – 1
20. august 19:30
5. runde
PFC CSKA-Sofia
Vereya
4 – 0
26. august 20:00
6. runde
Vereya
Slavia Sofia
0 – 0
31. august 17:45
7. runde
Ludogorets
Vereya
2 – 1
14. september 19:00
8. runde
Vereya
Dunav Ruse
1 – 1
23. september 14:00
9. runde
Spartak Varna
Vereya
5 – 6
27. september 18:00
1/16-finaler
Vereya
Botev Plovdiv
1 – 2
30. september 16:30
10. runde
Cherno More Varna
Vereya
4 – 2
5. oktober 19:00
11. runde
Vereya
Botev Vratsa
2 – 2
19. oktober 19:00
12. runde
Levski Sofia
Vereya
7 – 0
26. oktober 18:45
13. runde
Etar
Vereya
3 – 0
31. oktober 17:00
1/8-finaler
Septemvri Sofia
Vereya
1 – 0
3. november 16:15
14. runde
Vereya
Etar
0 – 1
10. november 16:15
15. runde
Beroe
Vereya
6 – 0
25. november 14:00
16. runde
Vereya
Lokomotiv Plovdiv
2 – 2
1. december 11:30
17. runde
Vitosha Bistritsa
Vereya
2 – 0
6. december 11:30
18. runde
Vereya
PFC CSKA-Sofia
0 – 1
9. december 14:00
19. runde
Slavia Sofia
Vereya
4 – 0
14. december 16:30
20. runde
Vereya
Ludogorets
0 – 0
15. februar 16:30
21. runde
Dunav Ruse
Vereya
1 – 0
20. februar 11:15
22. runde
Botev Plovdiv
Vereya
4 – 0
23. februar 16:30
23. runde
Vereya
Cherno More Varna
0 – 2
1. marts 16:30
24. runde
Botev Vratsa
Vereya
3 – 0
8. marts 16:30
25. runde
Vereya
Levski Sofia
3 – 4
16. marts 12:00
26. runde
Etar
Vereya
vs
30. marts 18:00
1. runde
Vereya
Vitosha Bistritsa
vs
6. april 15:00
2. runde
Botev Vratsa
Vereya
vs
13. april 18:00
3. runde
Vereya
Etar
vs
20. april 18:00
4. runde
Vitosha Bistritsa
Vereya
vs
27. april 18:00
5. runde
Vereya
Botev Vratsa
vs
4. maj 18:00
6. runde