Luk
Logo for Young Sports Academy

Om Young Sports Academy

Land: Cameroun


Turneringer med deltagelse af Young Sports Academy

Turnering Placering Form
1. Division #7
er ubesejret 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Young Sports Academy fra nyhedsarkivet

Nyheder om Young Sports Academy

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Young Sports Academy
Stade Renard
2 – 1
20. oktober 15:00
1. runde
Coton Sport
Young Sports Academy
6 – 1
24. oktober 16:00
2. runde
APEJES FC
Young Sports Academy
1 – 0
28. oktober 15:00
3. runde
Young Sports Academy
Feutcheu
2 – 0
3. november 15:00
4. runde
PWD Bamenda
Young Sports Academy
1 – 0
6. november 15:00
5. runde
Young Sports Academy
UMS de Loum
0 – 0
10. november 15:00
6. runde
Avion FC
Young Sports Academy
3 – 2
17. november 15:00
7. runde
Canon Sportif
Young Sports Academy
0 – 1
20. november 15:00
8. runde
Young Sports Academy
AS Fortuna
0 – 0
24. november 15:00
9. runde
Colombe
Young Sports Academy
3 – 1
1. december 13:00
10. runde
Young Sports Academy
Panthere FC
2 – 2
4. december 15:00
11. runde
Tonnerre Kalara
Young Sports Academy
1 – 0
8. december 15:00
12. runde
Young Sports Academy
Union Douala
2 – 1
15. december 13:00
13. runde
Young Sports Academy
Bamboutos
3 – 1
18. december 15:00
14. runde
Eding Sport FC
Young Sports Academy
1 – 4
22. december 13:00
15. runde
Young Sports Academy
Dragon
5 – 1
5. januar 15:00
16. runde
Fovu Club
Young Sports Academy
0 – 0
12. januar 15:00
17. runde
Stade Renard
Young Sports Academy
4 – 1
29. januar 15:00
18. runde
Young Sports Academy
Coton Sport
0 – 0
2. februar 15:00
19. runde
Young Sports Academy
APEJES FC
0 – 0
5. februar 13:00
20. runde
Feutcheu
Young Sports Academy
4 – 2
11. februar 15:00
21. runde
Young Sports Academy
PWD Bamenda
3 – 0
16. februar 15:00
22. runde
UMS de Loum
Young Sports Academy
2 – 1
19. februar 15:00
23. runde
Young Sports Academy
Avion FC
1 – 0
23. februar 15:00
24. runde
Young Sports Academy
Canon Sportif
2 – 0
1. marts 13:00
25. runde
AS Fortuna
Young Sports Academy
4 – 0
4. marts 15:00
26. runde
Young Sports Academy
Colombe
1 – 1
8. marts 15:00
27. runde
Panthere FC
Young Sports Academy
1 – 3
11. marts 13:00
28. runde
Young Sports Academy
Tonnerre Kalara
vs
29. marts 15:00
29. runde
Union Douala
Young Sports Academy
vs
1. april 15:00
30. runde
Bamboutos
Young Sports Academy
vs
5. april 15:00
31. runde
Young Sports Academy
Eding Sport FC
vs
12. april 15:00
32. runde
Dragon
Young Sports Academy
vs
19. april 15:00
33. runde
Young Sports Academy
Fovu Club
vs
26. april 15:00
34. runde