Luk
Logo for Universidad Catolica

Om Universidad Catolica

Land: Chile
Stadion: San Carlos de Apoquindo
Placering: Santiago de Chile, Chile
Kapacitet: 20.000 tilskuere
Træner: Cristian Paulucci


Turneringer med deltagelse af Universidad Catolica

Turnering Placering Form
Copa Libertadores Gruppe F #2
har vundet 2 hjemmekampe i træk
Copa Libertadores Slutspil 1/8-finale
har tabt samtlige kampe
Primera Division #1
har vundet 6 kampe i træk
Super Cup Vinder
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 13 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Universidad Catolica fra nyhedsarkivet

Nyheder om Universidad Catolica

30/11 13:25


Spillertrup for Universidad Catolica

Nr. Navn Position
2. German Lanaro (35 år) Forsvar
3. Cristobal Finch (19 år) Forsvar
5. Valber Huerta (28 år) Forsvar
10. Edson Puch (35 år) Midtbane
11. Luciano Aued (34 år) Midtbane
12. Marcelo Suarez (21 år) Målmand
18. Diego Buonanotte (33 år) Angreb
19. José Fuenzalida (36 år) Midtbane
20. Gonzalo Tapia (19 år) Angreb
21. Raimundo Rebolledo (25 år) Forsvar
23. Brian Leiva (23 år) Angreb
24. Ignacio Saavedra (22 år) Midtbane
25. Sebastian Perez (31 år) Målmand
26. Marcelino Nunez (21 år) Midtbane
27. Cesar Munder (21 år) Midtbane
28. Vicente Bernedo (20 år) Målmand
30. Diego Valencia (21 år) Angreb
31. Enzo Ferrario (21 år) Forsvar
32. Fabián Orellana (35 år) Angreb
33. Francisco Silva (35 år) Midtbane
35. Juan Soriano (23 år) Forsvar
Matias Dituro (34 år) Målmand
Jose Ballesteros (19 år) Målmand
Juan Cornejo (31 år) Forsvar
Tomas Astaburuaga (25 år) Forsvar
Branco Ampuero (28 år) Forsvar
Yonathan Parancan (22 år) Forsvar
Aaron Astudillo (21 år) Forsvar
Christian Jensen (19 år) Forsvar
Felipe Gutiérrez (31 år) Midtbane
Juan Fuentes (26 år) Midtbane
Juan Leiva (28 år) Midtbane
Benjamin Iglesias (19 år) Midtbane
Ian Toro (18 år) Midtbane
Clemente Montes (20 år) Midtbane
Fernando Zampedri (33 år) Angreb
Gaston Lezcano (35 år) Angreb
David Henriquez (22 år) Angreb
Alexander Aravena (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Atletico Nublense
Universidad Catolica
0 – 1
29. marts 00:30
1. runde
Universidad Catolica
Palestino
2 – 1
5. april 01:15
2. runde
Audax Italiano
Universidad Catolica
1 – 0
11. april 00:30
3. runde
Universidad Catolica
Curico Unido
2 – 1
17. april 02:30
4. runde
Atletico Nacional
Universidad Catolica
2 – 0
23. april 02:00
1. runde
Universidad Catolica
Argentinos Juniors
0 – 2
30. april 00:00
2. runde
Melipilla
Universidad Catolica
2 – 0
3. maj 00:00
6. runde
Universidad Catolica
Nacional
3 – 1
6. maj 04:00
3. runde
Universidad Catolica
Unión La Calera
3 – 0
8. maj 18:00
7. runde
Argentinos Juniors
Universidad Catolica
0 – 1
13. maj 00:00
4. runde
Nacional
Universidad Catolica
1 – 0
19. maj 00:15
5. runde
Union Espanola
Universidad Catolica
3 – 2
23. maj 02:30
8. runde
Universidad Catolica
Atletico Nacional
2 – 0
27. maj 04:00
6. runde
Universidad Catolica
Cobresal
2 – 1
31. maj 01:00
9. runde
Santiago Wanderers
Universidad Catolica
0 – 1
5. juni 19:00
10. runde
Universidad Catolica
Palmeiras
0 – 1
15. juli 00:15
1/8-finaler
Universidad Catolica
Colo Colo
0 – 0
17. juli 22:00
11. runde
Palmeiras
Universidad Catolica
1 – 0
22. juli 00:15
1/8-finaler
Universidad Catolica
O'Higgins
3 – 0
26. juli 02:00
12. runde
Antofagasta
Universidad Catolica
3 – 2
29. juli 18:30
13. runde
Universidad de Chile
Universidad Catolica
2 – 1
1. august 22:00
14. runde
Universidad Catolica
La Serena
4 – 3
8. august 02:00
15. runde
Huachipato
Universidad Catolica
2 – 1
16. august 01:00
16. runde
Universidad Catolica
Everton CD
2 – 0
23. august 01:00
17. runde
Universidad Catolica
Atletico Nublense
2 – 2
26. august 01:00
18. runde
Palestino
Universidad Catolica
3 – 0
28. august 21:00
19. runde
Universidad Catolica
Audax Italiano
3 – 1
8. september 01:00
20. runde
Curico Unido
Universidad Catolica
2 – 4
13. september 01:00
21. runde
Universidad Catolica
Melipilla
4 – 0
30. september 02:00
23. runde
Unión La Calera
Universidad Catolica
0 – 2
3. oktober 01:30
24. runde
Universidad Catolica
Union Espanola
2 – 1
7. oktober 01:30
25. runde
Cobresal
Universidad Catolica
1 – 3
16. oktober 16:00
26. runde
Universidad Catolica
Santiago Wanderers
3 – 2
20. oktober 23:30
27. runde
Colo Colo
Universidad Catolica
2 – 1
24. oktober 21:30
28. runde
O'Higgins
Universidad Catolica
1 – 3
31. oktober 22:00
29. runde
Universidad Catolica
Antofagasta
4 – 0
4. november 22:00
30. runde
Universidad Catolica
Universidad de Chile
1 – 0
7. november 16:00
31. runde
La Serena
Universidad Catolica
0 – 2
13. november 19:30
32. runde
Universidad Catolica
Atletico Nublense
8 – 7
18. november 23:00
Finale
Universidad Catolica
Huachipato
2 – 0
28. november 22:00
33. runde
Everton CD
Universidad Catolica
0 – 3
4. december 22:00
34. runde