LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Apollon Limassol

Om Apollon Limassol

Land: Cypern
Stadion: Tsirion Stadium
Placering: Limassol, Cypern
Kapacitet: 13.331 tilskuere
Træner: Sofronis Avgousti


Turneringer med deltagelse af Apollon Limassol

Turnering Placering Form
1. Division Mesterskabsgruppe #2
er ubesejret 3 kampe i træk
1. Division #2
har ikke vundet 2 hjemmekampe i træk
Pokal Semifinale
er ubesejret i samtlige udekampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Apollon Limassol fra nyhedsarkivet

Nyheder om Apollon Limassol

13/12 20:47
29/11 22:54
08/11 20:50
25/10 22:52
04/10 22:54
20/09 20:50
30/08 20:56
23/08 22:02
07/12 20:52
23/11 23:01


Spillertrup for Apollon Limassol

Nr. Navn Position
4. Vahid Selimovic (22 år) Forsvar
5. Esteban Sachetti (33 år) Midtbane
6. Andreas Karo (22 år) Forsvar
8. Kevin Bru (30 år) Midtbane
10. Sasa Markovic (28 år) Midtbane
11. Emilio Jose Zelaya (31 år) Angreb
14. Facundo Abel Pereyra (31 år) Midtbane
15. Dylan Ouedraogo (20 år) Forsvar
17. Joao Pedro (32 år) Angreb
19. Mustapha Carayol (29 år) Midtbane
20. Richard Soumah (32 år) Midtbane
22. Valentin Roberge (31 år) Forsvar
23. Matija Spoljaric (22 år) Midtbane
25. Charalampos Kyriakou (24 år) Midtbane
26. Fotis Papoulis (34 år) Midtbane
28. Marios Stylianou (26 år) Forsvar
30. Andre Schembri (32 år) Midtbane
32. Michalis Papacharalambous (18 år) Målmand
37. Milan Kerbr (29 år) Angreb
44. Héctor Yuste (31 år) Midtbane
46. Anastasios Kissas (31 år) Målmand
51. Konstantinos Papamichail (19 år) Forsvar
53. Andreas Charalambous (20 år) Midtbane
56. Leonidas Kyriakou (21 år) Forsvar
57. Petros Psychas (20 år) Angreb
70. Michalis Papastylianou (21 år) Målmand
77. Adrian Sardinero Corpa (28 år) Angreb
83. Bruno Vale (36 år) Målmand
88. Giorgos Vasiliou (34 år) Forsvar
96. Luca Polizzi (22 år) Midtbane
Cristian Manea (21 år) Forsvar
Agustin Cedres (20 år) Midtbane
David Faupala (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Stumbras Kaunas
Apollon Limassol
1 – 0
12. juli 19:00
1. runde
Apollon Limassol
Stumbras Kaunas
2 – 0
19. juli 19:00
1. runde
Zeljeznicar
Apollon Limassol
1 – 2
26. juli 20:30
2. runde
Apollon Limassol
Zeljeznicar
3 – 1
2. august 19:00
2. runde
Apollon Limassol
Dinamo Brest
4 – 0
9. august 19:00
3. runde
Dinamo Brest
Apollon Limassol
1 – 0
16. august 19:45
3. runde
Basel
Apollon Limassol
3 – 2
23. august 20:00
Playoff
Apollon Limassol
Basel
1 – 0
30. august 19:00
Playoff
Apollon Limassol
Pafos FC
5 – 1
15. september 18:00
3. runde
Lazio
Apollon Limassol
2 – 1
20. september 18:55
1. runde
Apollon Limassol
Nea Salamis
1 – 0
24. september 18:00
4. runde
Apollon Limassol
Enosis Paralimni
5 – 0
28. september 18:00
1. runde
Apollon Limassol
Marseille
2 – 2
4. oktober 21:00
2. runde
Omonia Nicosia
Apollon Limassol
0 – 2
7. oktober 17:00
5. runde
Apollon Limassol
Ermis Aradippou
5 – 0
20. oktober 17:00
6. runde
Eintracht Frankfurt
Apollon Limassol
2 – 0
25. oktober 21:00
3. runde
Doxa Katokopia
Apollon Limassol
1 – 1
29. oktober 18:00
7. runde
Apollon Limassol
Anorthosis
1 – 2
3. november 16:00
8. runde
Apollon Limassol
Eintracht Frankfurt
2 – 3
8. november 18:55
4. runde
AEL Limassol
Apollon Limassol
0 – 3
11. november 15:00
9. runde
Apollon Limassol
Alki Oroklinis
3 – 0
24. november 18:00
10. runde
Apollon Limassol
Lazio
2 – 0
29. november 21:00
5. runde
APOEL Nicosia
Apollon Limassol
5 – 1
3. december 18:00
11. runde
Enosis Paralimni
Apollon Limassol
0 – 2
8. december 18:00
12. runde
Marseille
Apollon Limassol
1 – 3
13. december 18:55
6. runde
Apollon Limassol
AEK Larnaca
3 – 3
17. december 18:00
13. runde
Pafos FC
Apollon Limassol
1 – 1
22. december 16:00
14. runde
Apollon Limassol
Omonia Nicosia
1 – 0
2. januar 17:00
1/8-finaler
Nea Salamis
Apollon Limassol
0 – 3
6. januar 17:00
15. runde
AEK Larnaca
Apollon Limassol
0 – 0
9. januar 18:00
2. runde
Apollon Limassol
Omonia Nicosia
2 – 1
13. januar 15:00
16. runde
Omonia Nicosia
Apollon Limassol
1 – 1
16. januar 16:00
1/8-finaler
Ermis Aradippou
Apollon Limassol
0 – 3
19. januar 18:00
17. runde
Apollon Limassol
Doxa Katokopia
2 – 0
26. januar 17:00
18. runde
Anorthosis
Apollon Limassol
0 – 3
2. februar 18:00
19. runde
Apollon Limassol
AEL Limassol
0 – 0
9. februar 16:00
20. runde
Alki Oroklinis
Apollon Limassol
1 – 3
16. februar 18:00
21. runde
Apollon Limassol
APOEL Nicosia
1 – 2
24. februar 16:00
22. runde
Karmiotissa Pano Polemidion
Apollon Limassol
1 – 5
27. februar 18:00
Kvartfinaler
Apollon Limassol
Omonia Nicosia
3 – 1
2. marts 17:00
1. runde
Apollon Limassol
Karmiotissa Pano Polemidion
2 – 1
6. marts 16:00
Kvartfinaler
AEL Limassol
Apollon Limassol
0 – 3
9. marts 16:00
2. runde
Apollon Limassol
APOEL Nicosia
1 – 3
17. marts 17:00
3. runde
AEK Larnaca
Apollon Limassol
2 – 1
30. marts 16:00
4. runde
Apollon Limassol
AEL Limassol
1 – 2
3. april 15:00
Semifinaler
Apollon Limassol
Nea Salamis
1 – 1
7. april 17:00
5. runde
Omonia Nicosia
Apollon Limassol
0 – 2
14. april 17:00
6. runde
AEL Limassol
Apollon Limassol
0 – 0
17. april 17:00
Semifinaler
Apollon Limassol
AEL Limassol
1 – 1
21. april 16:00
7. runde
APOEL Nicosia
Apollon Limassol
vs
4. maj 18:00
8. runde
Apollon Limassol
AEK Larnaca
vs
11. maj 18:00
9. runde
Nea Salamis
Apollon Limassol
vs
18. maj 18:00
10. runde