LeoVegas.dk ready? betfair Casino Casino24 Advertisement
Logo for AEK Larnaca

Om AEK Larnaca

Land: Cypern
Stadion: AEK Arena
Placering: Larnaca, Cypern
Kapacitet: 7.400 tilskuere
Træner: Andoni Iraola


Turneringer med deltagelse af AEK Larnaca

Turnering Placering Form
1. Division #6
har tabt 2 kampe i træk
Europa League Gruppe A #3
har ikke vundet i samtlige hjemmekampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om AEK Larnaca fra nyhedsarkivet

Nyheder om AEK Larnaca

13/12 23:01
03/12 19:53
29/11 20:56
08/11 22:53
04/10 20:44
20/09 22:52
30/08 20:31
29/04 11:59
16/08 10:49
04/06 10:32


Spillertrup for AEK Larnaca

Nr. Navn Position
1. Andreas Christodoulou (21 år) Målmand
2. Igor Carioca (22 år) Angreb
3. Marios Antoniades (28 år) Forsvar
4. Joan Truyols (29 år) Forsvar
5. Daniel Mojsov (31 år) Forsvar
6. David Catala (38 år) Forsvar
7. Jorge Larena (37 år) Midtbane
8. Acoran Barrera (35 år) Midtbane
10. Joan Tomas (33 år) Angreb
11. Tete Chamorro (33 år) Midtbane
12. Ivan Trickovski (31 år) Angreb
13. Hector Hevel (22 år) Midtbane
15. Facundo Garcia (19 år) Midtbane
16. Nacho Cases (31 år) Midtbane
18. Mikel Gonzalez (33 år) Forsvar
19. Thomas Ioannou (23 år) Forsvar
20. Vincent Laban (34 år) Midtbane
21. Jean-Luc Gbayara Assoubre (26 år) Midtbane
23. Florian Taulemesse (32 år) Angreb
24. Rafael Anastasiou (21 år) Forsvar
25. Tono (32 år) Målmand
28. Ioannis Panayides (19 år) Midtbane
30. Ioakeim Toumpas (19 år) Målmand
31. Konstantinos Konstantinou (19 år) Angreb
40. Yiannis Michael (20 år) Målmand
80. Onisiforos Roushias (26 år) Angreb
99. Apostolos Giannou (28 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dundalk
AEK Larnaca
0 – 0
26. juli 20:45
2. runde
AEK Larnaca
Dundalk
4 – 0
2. august 17:30
2. runde
Sturm Graz
AEK Larnaca
0 – 2
9. august 19:00
3. runde
AEK Larnaca
Sturm Graz
5 – 0
16. august 17:30
3. runde
Trencin
AEK Larnaca
1 – 1
23. august 18:30
Playoff
AEK Larnaca
Trencin
3 – 0
30. august 17:30
Playoff
Nea Salamis
AEK Larnaca
1 – 1
15. september 19:00
3. runde
AEK Larnaca
FC Zürich
0 – 1
20. september 21:00
1. runde
AEK Larnaca
Omonia Nicosia
1 – 0
24. september 18:00
4. runde
APOEL Nicosia
AEK Larnaca
2 – 5
29. september 18:00
Finale
Bayer Leverkusen
AEK Larnaca
4 – 2
4. oktober 18:55
2. runde
Ermis Aradippou
AEK Larnaca
1 – 2
7. oktober 18:00
5. runde
AEK Larnaca
Doxa Katokopia
3 – 0
20. oktober 18:00
6. runde
AEK Larnaca
Ludogorets
1 – 1
25. oktober 18:55
3. runde
Anorthosis
AEK Larnaca
1 – 2
29. oktober 18:00
7. runde
AEK Larnaca
AEL Limassol
0 – 1
3. november 18:00
8. runde
Ludogorets
AEK Larnaca
0 – 0
8. november 21:00
4. runde
Alki Oroklinis
AEK Larnaca
0 – 3
11. november 17:00
9. runde
AEK Larnaca
APOEL Nicosia
1 – 0
24. november 16:00
10. runde
FC Zürich
AEK Larnaca
1 – 2
29. november 18:55
5. runde
Enosis Paralimni
AEK Larnaca
2 – 1
3. december 18:00
11. runde
Pafos FC
AEK Larnaca
1 – 0
8. december 16:00
12. runde
AEK Larnaca
Bayer Leverkusen
1 – 5
13. december 21:00
6. runde
Apollon Limassol
AEK Larnaca
vs
17. december 18:00
13. runde
AEK Larnaca
Nea Salamis
vs
22. december 18:00
14. runde
AEK Larnaca
Pafos FC
vs
2. januar 17:00
1. runde
Omonia Nicosia
AEK Larnaca
vs
6. januar 15:00
15. runde
AEK Larnaca
Apollon Limassol
vs
9. januar 18:00
2. runde
AEK Larnaca
Ermis Aradippou
vs
12. januar 18:00
16. runde
Doxa Katokopia
AEK Larnaca
vs
19. januar 18:00
17. runde
AEK Larnaca
Anorthosis
vs
26. januar 18:00
18. runde
AEL Limassol
AEK Larnaca
vs
2. februar 18:00
19. runde
AEK Larnaca
Alki Oroklinis
vs
9. februar 18:00
20. runde
APOEL Nicosia
AEK Larnaca
vs
16. februar 18:00
21. runde
AEK Larnaca
Enosis Paralimni
vs
23. februar 18:00
22. runde