LeoVegas.dk bold.dk Bethard Casino24
Logo for AEK Larnaca

Om AEK Larnaca

Land: Cypern
Stadion: AEK Arena
Placering: Larnaca, Cypern
Kapacitet: 7.400 tilskuere
Træner: Imanol Idiakez


Turneringer med deltagelse af AEK Larnaca

Turnering Placering Form
1. Division #4
er ubesejret 7 kampe i træk
Pokal 1/8-finale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 9 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om AEK Larnaca fra nyhedsarkivet

Nyheder om AEK Larnaca

13/12 23:01
03/12 19:53
29/11 20:56
08/11 22:53
04/10 20:44
20/09 22:52
30/08 20:31
29/04 11:59
16/08 10:49
04/06 10:32


Spillertrup for AEK Larnaca

Nr. Navn Position
1. Andreas Christodoulou (21 år) Målmand
2. Igor Carioca (22 år) Angreb
3. Marios Antoniades (28 år) Forsvar
4. Joan Truyols (29 år) Forsvar
5. Daniel Mojsov (31 år) Forsvar
6. David Catala (38 år) Forsvar
7. Jorge Larena (37 år) Midtbane
8. Acoran Barrera (36 år) Midtbane
11. Tete Chamorro (33 år) Midtbane
12. Ivan Trickovski (31 år) Angreb
13. Hector Hevel (22 år) Midtbane
15. Facundo Garcia (19 år) Midtbane
16. Nacho Cases (31 år) Midtbane
18. Mikel Gonzalez (33 år) Forsvar
19. Thomas Ioannou (23 år) Forsvar
20. Vincent Laban (34 år) Midtbane
22. Lluis Sastre (32 år) Midtbane
23. Florian Taulemesse (33 år) Angreb
24. Rafael Anastasiou (21 år) Forsvar
25. Tono (32 år) Målmand
28. Ioannis Panayides (19 år) Midtbane
30. Ioakeim Toumpas (20 år) Målmand
31. Konstantinos Konstantinou (19 år) Angreb
40. Yiannis Michael (20 år) Målmand
46. Jeffren Suarez (31 år) Midtbane
80. Onisiforos Roushias (26 år) Angreb
90. Daniel Aquino (28 år) Midtbane
99. Apostolos Giannou (29 år) Angreb
Jean-Luc Gbayara Assoubre (26 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dundalk
AEK Larnaca
0 – 0
26. juli 20:45
2. runde
AEK Larnaca
Dundalk
4 – 0
2. august 17:30
2. runde
Sturm Graz
AEK Larnaca
0 – 2
9. august 19:00
3. runde
AEK Larnaca
Sturm Graz
5 – 0
16. august 17:30
3. runde
Trencin
AEK Larnaca
1 – 1
23. august 18:30
Playoff
AEK Larnaca
Trencin
3 – 0
30. august 17:30
Playoff
Nea Salamis
AEK Larnaca
1 – 1
15. september 19:00
3. runde
AEK Larnaca
FC Zürich
0 – 1
20. september 21:00
1. runde
AEK Larnaca
Omonia Nicosia
1 – 0
24. september 18:00
4. runde
Bayer Leverkusen
AEK Larnaca
4 – 2
4. oktober 18:55
2. runde
Ermis Aradippou
AEK Larnaca
1 – 2
7. oktober 18:00
5. runde
AEK Larnaca
Doxa Katokopia
3 – 0
20. oktober 18:00
6. runde
AEK Larnaca
Ludogorets
1 – 1
25. oktober 18:55
3. runde
Anorthosis
AEK Larnaca
1 – 2
29. oktober 18:00
7. runde
AEK Larnaca
AEL Limassol
0 – 1
3. november 18:00
8. runde
Ludogorets
AEK Larnaca
0 – 0
8. november 21:00
4. runde
Alki Oroklinis
AEK Larnaca
0 – 3
11. november 17:00
9. runde
AEK Larnaca
APOEL Nicosia
1 – 0
24. november 16:00
10. runde
FC Zürich
AEK Larnaca
1 – 2
29. november 18:55
5. runde
Enosis Paralimni
AEK Larnaca
2 – 1
3. december 18:00
11. runde
Pafos FC
AEK Larnaca
1 – 0
8. december 16:00
12. runde
AEK Larnaca
Bayer Leverkusen
1 – 5
13. december 21:00
6. runde
Apollon Limassol
AEK Larnaca
3 – 3
17. december 18:00
13. runde
AEK Larnaca
Nea Salamis
0 – 1
22. december 18:00
14. runde
AEK Larnaca
Pafos FC
3 – 0
2. januar 17:00
1. runde
Omonia Nicosia
AEK Larnaca
1 – 0
6. januar 15:00
15. runde
AEK Larnaca
Apollon Limassol
0 – 0
9. januar 18:00
2. runde
AEK Larnaca
Ermis Aradippou
2 – 2
13. januar 17:00
16. runde
Nea Salamis
AEK Larnaca
1 – 2
16. januar 17:30
1/8-finaler
Doxa Katokopia
AEK Larnaca
0 – 5
21. januar 18:00
17. runde
AEK Larnaca
Anorthosis
3 – 0
27. januar 15:00
18. runde
AEK Larnaca
Nea Salamis
2 – 0
30. januar 17:00
1/8-finaler
AEL Limassol
AEK Larnaca
0 – 0
3. februar 15:05
19. runde
AEK Larnaca
Alki Oroklinis
2 – 0
10. februar 17:00
20. runde
APOEL Nicosia
AEK Larnaca
2 – 2
16. februar 16:00
21. runde
AEK Larnaca
Enosis Paralimni
vs
24. februar 17:00
22. runde