Luk
Logo for Anorthosis

Om Anorthosis

Land: Cypern
Stadion: Antonis Papadopoulos
Placering: Larnaca, Cypern
Kapacitet: 9.391 tilskuere
Træner: Temuri Ketsbaia


Turneringer med deltagelse af Anorthosis

Turnering Placering Form
Europa Conference League Kvalifikation Vinder
er ubesejret i samtlige kampe
Europa Conference League Gruppe B #3
er ubesejret 4 kampe i træk
1. Division #6
er ubesejret 5 kampe i træk
Europa League Kvalifikation 3. Runde
har vundet seneste kamp
Pokal 2. Runde
har vundet seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 7 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Anorthosis fra nyhedsarkivet

Nyheder om Anorthosis

04/01 07:23
24/09 22:24
19/05 19:18
14/04 12:07
14/04 12:02
23/08 12:45
28/04 17:53
20/07 14:04
24/08 21:11
19/08 20:28


Spillertrup for Anorthosis

Nr. Navn Position
1. Giorgi Loria (36 år) Målmand
3. Marios Antoniades (31 år) Forsvar
4. Kostakis Artymatas (28 år) Midtbane
7. Anderson Correia (30 år) Forsvar
8. Onisiforos Roushias (29 år) Angreb
10. Lazaros Christodoulopoulos (35 år) Midtbane
11. Andreas Avraam (34 år) Midtbane
15. Nika Katcharava (28 år) Angreb
18. Denis Popovic (32 år) Midtbane
19. Hovhannes Hambardzumyan (31 år) Forsvar
20. Nikolaos Kaltsas (31 år) Angreb
21. Azer Busuladzic (30 år) Midtbane
23. Paulus Arajuuri (33 år) Forsvar
25. Josef Husbauer (31 år) Midtbane
26. Spyros Risvanis (28 år) Forsvar
42. Nicolas Hadjimitsis (18 år) Forsvar
44. Pavlos Korrea (23 år) Midtbane
46. Konstantinos Georgallides (20 år) Midtbane
47. Anastasis Motis (18 år) Midtbane
48. Michalis Ioannou (21 år) Midtbane
55. Assaf Tzur (23 år) Målmand
70. Milos Deletic (28 år) Angreb
74. Amr Warda (28 år) Midtbane
77. Dimitris Christofi (33 år) Angreb
86. Soma Novothny (27 år) Angreb
88. Andreas Chrysostomou (21 år) Midtbane
91. Giorgos Papadopoulos (30 år) Målmand
92. Christoforos Vasiliou (17 år) Målmand
97. Christos Rossos (20 år) Målmand
Blaz Vrhovec (29 år) Midtbane
Andreas Neophytou (23 år) Midtbane
Danil Paroutis (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Rapid Wien
Anorthosis
3 – 0
5. august 20:30
3. runde
Anorthosis
Rapid Wien
2 – 1
12. august 19:00
3. runde
Hapoel Beer Sheva
Anorthosis
0 – 0
19. august 19:00
Finale
Anorthosis
Hapoel Beer Sheva
3 – 1
26. august 19:00
Finale
Doxa Katokopia
Anorthosis
2 – 0
12. september 18:00
2. runde
Anorthosis
Partizan Beograd
0 – 2
16. september 21:00
1. runde
Anorthosis
Ethnikos Achnas
2 – 1
20. september 20:00
3. runde
Aris Limassol F.C.
Anorthosis
3 – 2
25. september 18:00
4. runde
Gent
Anorthosis
2 – 0
30. september 18:45
2. runde
Anorthosis
APOEL Nicosia
2 – 1
3. oktober 17:00
5. runde
AEL Limassol
Anorthosis
2 – 1
17. oktober 18:00
6. runde
Anorthosis
Flora Tallinn
2 – 2
21. oktober 18:45
3. runde
Anorthosis
AEK Larnaca
1 – 2
25. oktober 18:00
7. runde
Omonia Nicosia
Anorthosis
0 – 1
29. oktober 18:00
8. runde
Flora Tallinn
Anorthosis
2 – 2
4. november 16:30
4. runde
Anorthosis
Pafos FC
1 – 0
7. november 16:00
9. runde
Olympiakos Nicosia
Anorthosis
3 – 2
20. november 17:00
10. runde
Anorthosis
Gent
1 – 0
25. november 21:00
5. runde
Anorthosis
Apollon Limassol
1 – 1
29. november 16:45
11. runde
Anorthosis
PAEEK
2 – 3
4. december 18:00
12. runde
Partizan Beograd
Anorthosis
1 – 1
9. december 18:45
6. runde
Anorthosis
Doxa Katokopia
2 – 0
13. december 18:00
13. runde
Ethnikos Achnas
Anorthosis
0 – 2
18. december 16:00
14. runde
PAEEK
Anorthosis
0 – 2
22. december 16:00
1. runde
Anorthosis
AEL Limassol
2 – 1
16. januar 15:00
17. runde
Pafos FC
Anorthosis
1 – 3
19. januar 15:30
2. runde
AEK Larnaca
Anorthosis
1 – 1
24. januar 18:00
18. runde
Anorthosis
Omonia Nicosia
vs
29. januar 18:00
19. runde
Anorthosis
Pafos FC
vs
3. februar 17:00
2. runde
Pafos FC
Anorthosis
vs
6. februar 15:00
20. runde
Anorthosis
Aris Limassol F.C.
vs
10. februar 18:00
15. runde
Anorthosis
Olympiakos Nicosia
vs
12. februar 17:00
21. runde
APOEL Nicosia
Anorthosis
vs
17. februar 17:00
16. runde
Apollon Limassol
Anorthosis
vs
19. februar 17:00
22. runde