LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Apollon Limassol

Om Apollon Limassol

Land: Cypern


Turneringer med deltagelse af Apollon Limassol

Turnering Placering Form
1. Division #4
er ubesejret i samtlige kampe
Europa League Gruppe E #3
har ikke vundet i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Apollon Limassol fra nyhedsarkivet

Nyheder om Apollon Limassol

02/11 21:01
19/10 22:58
28/09 23:02
14/09 20:52
31/08 17:48
17/08 20:54
17/08 14:29
04/08 13:11
04/08 10:02
04/08 21:40


Spillertrup for Apollon Limassol

Nr. Navn Position
5. Esteban Sachetti (32 år) Midtbane
6. Andreas Karo (21 år) Forsvar
8. Jason Silva (26 år) Midtbane
9. Nicolás Martinez (30 år) Midtbane
10. Alex Da Silva (34 år) Midtbane
11. Emilio Jose Zelaya (30 år) Angreb
13. Constantinos Makrides (35 år) Midtbane
14. Allan (20 år) Midtbane
16. Miguel Bedoya (31 år) Midtbane
17. Joao Pedro (31 år) Angreb
21. Jander (29 år) Midtbane
22. Valentin Roberge (30 år) Forsvar
23. Matija Spoljaric (20 år) Midtbane
26. Fotis Papoulis (32 år) Midtbane
27. Angelis Angeli (28 år) Forsvar
28. Marios Stylianou (24 år) Forsvar
30. Andre Schembri (31 år) Midtbane
32. Michalis Papacharalambous (17 år) Målmand
33. Ioannis Hatjivasilis (27 år) Angreb
44. Hector Yuste (29 år) Midtbane
46. Anastasios Kissas (29 år) Målmand
52. Ioannis Pittas (21 år) Forsvar
56. Leonidas Kyriakou (19 år) Forsvar
68. Andrei Pitian (22 år) Midtbane
70. Michalis Papastylianou (19 år) Målmand
77. Adrian Sardinero Corpa (27 år) Angreb
83. Bruno Vale (34 år) Målmand
88. Giorgos Vasiliou (33 år) Forsvar
92. Antonio Jakolis (25 år) Angreb
95. Alef (22 år) Midtbane
96. Luca Polizzi (21 år) Midtbane
99. Anton Maglica (26 år) Angreb
Stylianos Stylianou (22 år) Forsvar
Lisandro Semedo (21 år) Midtbane
Constantinos Aristotelous (20 år) Midtbane
Thodoros Josephides (20 år) Angreb
Valentin Viola (26 år) Angreb
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Admira
Apollon Limassol
1 – 0
2. juli 17:00
Færdig
Rapid Wien
Apollon Limassol
2 – 1
5. juli 18:00
Færdig
Apollon Limassol
FC Zaria
3 – 0
13. juli 19:00
2. runde
FC Zaria
Apollon Limassol
1 – 2
20. juli 19:00
2. runde
Aberdeen
Apollon Limassol
2 – 1
27. juli 20:45
3. runde
Apollon Limassol
Aberdeen
2 – 0
3. august 19:00
3. runde
Apollon Limassol
FC Midtjylland
3 – 2
17. august 19:00
Playoff
FC Midtjylland
Apollon Limassol
1 – 1
24. august 20:00
Playoff
Olympiakos Nicosia
Apollon Limassol
1 – 1
9. september 17:00
3. runde
Apollon Limassol
Lyon
1 – 1
14. september 19:00
1. runde
Apollon Limassol
Ermis Aradippou
4 – 2
18. september 18:00
4. runde
AEL Limassol
Apollon Limassol
1 – 1
23. september 18:00
5. runde
Everton
Apollon Limassol
2 – 2
28. september 21:05
2. runde
Apollon Limassol
Nea Salamis
5 – 0
1. oktober 17:00
6. runde
Anorthosis
Apollon Limassol
1 – 1
14. oktober 17:00
7. runde
Atalanta
Apollon Limassol
3 – 1
19. oktober 21:05
3. runde
Apollon Limassol
Aris Limassol F.C.
1 – 0
22. oktober 18:00
8. runde
Apollon Limassol
Doxa Katokopia
4 – 2
29. oktober 17:00
10. runde
Apollon Limassol
Atalanta
1 – 1
2. november 19:00
4. runde
AEK Larnaca
Apollon Limassol
1 – 1
5. november 17:00
11. runde
Alki Oroklinis
Apollon Limassol
1 – 4
18. november 16:00
12. runde
Lyon
Apollon Limassol
vs
23. november 21:05
5. runde
Apollon Limassol
Ethnikos Achnas
vs
27. november 18:00
13. runde
Apollon Limassol
Pafos FC
vs
2. december 16:00
14. runde
Apollon Limassol
Everton
vs
7. december 19:00
6. runde
Omonia Nicosia
Apollon Limassol
vs
11. december 16:30
15. runde
Apollon Limassol
Olympiakos Nicosia
vs
17. december 15:00
16. runde
Ermis Aradippou
Apollon Limassol
vs
21. december 18:00
17. runde
Apollon Limassol
AEL Limassol
vs
3. januar 17:00
18. runde
Nea Salamis
Apollon Limassol
vs
6. januar 17:00
19. runde
Pafos FC
Apollon Limassol
vs
10. januar 18:00
1. runde
Apollon Limassol
Anorthosis
vs
13. januar 17:00
20. runde
Apollon Limassol
Omonia Nicosia
vs
17. januar 19:00
2. runde
Aris Limassol F.C.
Apollon Limassol
vs
20. januar 17:00
21. runde
APOEL Nicosia
Apollon Limassol
vs
24. januar 17:00
9. runde
Apollon Limassol
APOEL Nicosia
vs
30. januar 17:00
22. runde
Doxa Katokopia
Apollon Limassol
vs
6. februar 17:00
23. runde
Apollon Limassol
AEK Larnaca
vs
10. februar 17:00
24. runde
Apollon Limassol
Alki Oroklinis
vs
17. februar 17:00
25. runde
Ethnikos Achnas
Apollon Limassol
vs
24. februar 17:00
26. runde