LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for ASA Aarhus (k)

Om ASA Aarhus (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af ASA Aarhus (k)

Turnering Placering Form
1. Division Slutspil Gruppe 2 (k) #3 ASA Aarhus (k) har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering


Se flere relaterede nyheder om ASA Aarhus (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om ASA Aarhus (k)

17/12 10:00
08/11 11:12
09/10 12:11
02/10 11:49
19/09 14:13
15/09 17:09
05/09 14:19
31/08 16:24
29/08 08:17
21/08 11:57


Spillertrup for ASA Aarhus (k)

Nr. Navn Position
3. Mette Øhrstrøm (28 år) Midtbane
4. Anne Sofie Frydenlund Forsvar
5. Ida Thingholm Norup (26 år) Forsvar
6. Stinne Laursen Forsvar
7. Signe Mosvad Midtbane
8. Linette Andreasen (26 år) Midtbane
9. Anne Rudmose (27 år) Midtbane
10. Malene Svart Midtbane
11. Kathrine Laursen Angreb
13. Maja Juliussen (34 år) Angreb
14. Stine Sloth Forsvar
15. Sofie Borup (23 år) Midtbane
16. Julie Moeslund (24 år) Midtbane
17. Andrea Hoedt Angreb
18. Marie Pedersen Midtbane
19. Kristiane Christensen Forsvar
20. Camilla Berg Angreb
21. Lisa Klidsbjerg Forsvar
22. Maria Jakobsen Forsvar
Berglind Magnusdottir Frost (33 år) Målmand
Ida Gregersen Midtbane
Anna Rubæk Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

ASA Aarhus (k)
SønderjyskE (k)
3 – 0
12. august 10:30
1. runde
Næsby (k)
ASA Aarhus (k)
8 – 0
19. august 12:00
2. runde
ASA Aarhus (k)
Fortuna Hjørring II (k)
2 – 2
27. august 12:30
3. runde
VSK Aarhus II (k)
ASA Aarhus (k)
0 – 2
30. august 18:30
4. runde
ASA Aarhus (k)
IF Lyseng (k)
0 – 2
2. september 12:30
5. runde
ASA Aarhus (k)
Vildbjerg (k)
1 – 3
18. september 19:00
6. runde
FC THY-Thisted Q (k)
ASA Aarhus (k)
4 – 1
24. september 15:30
7. runde
SønderjyskE (k)
ASA Aarhus (k)
0 – 5
30. september 12:30
8. runde
ASA Aarhus (k)
Næsby (k)
2 – 5
8. oktober 13:00
9. runde
Fortuna Hjørring II (k)
ASA Aarhus (k)
3 – 0
15. oktober 16:00
10. runde
ASA Aarhus (k)
VSK Aarhus II (k)
1 – 0
28. oktober 12:30
11. runde
IF Lyseng (k)
ASA Aarhus (k)
0 – 1
4. november 11:00
12. runde
Vildbjerg (k)
ASA Aarhus (k)
0 – 2
12. november 13:30
13. runde
ASA Aarhus (k)
FC THY-Thisted Q (k)
4 – 1
18. november 13:00
14. runde
ASA Aarhus (k)
SønderjyskE (k)
vs
7. april 11:30
1. runde
Næsby (k)
ASA Aarhus (k)
vs
14. april 11:00
2. runde
ASA Aarhus (k)
IF Lyseng (k)
vs
21. april 11:30
3. runde
Fortuna Hjørring II (k)
ASA Aarhus (k)
vs
6. maj 15:00
4. runde
ASA Aarhus (k)
VSK Aarhus II (k)
vs
12. maj 11:30
5. runde
SønderjyskE (k)
ASA Aarhus (k)
vs
21. maj 12:00
6. runde
ASA Aarhus (k)
Næsby (k)
vs
26. maj 11:30
7. runde
IF Lyseng (k)
ASA Aarhus (k)
vs
2. juni 10:00
8. runde
ASA Aarhus (k)
Fortuna Hjørring II (k)
vs
9. juni 11:30
9. runde
VSK Aarhus II (k)
ASA Aarhus (k)
vs
17. juni 12:00
10. runde