Luk
Logo for B93

Om B93

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af B93

Turnering Placering Form
2. Division Gruppe 1 #2
har vundet 3 hjemmekampe i træk
Sydbank Pokalen Kvartfinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 2 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om B93 fra nyhedsarkivet

Nyheder om B93

06/03 17:03
06/03 09:00
03/03 18:32
13/02 21:52
13/02 09:00
11/02 11:38
11/02 06:37
10/02 22:10
10/02 22:10
10/02 13:41


Spillertrup for B93

Nr. Navn Position
2. Daniel Soidik (21 år) Forsvar
3. Simon Wæver (25 år) Forsvar
4. Morten Fraysse (23 år) Forsvar
5. Adam Emme (23 år) Forsvar
6. Hamid El Idrissi (20 år) Midtbane
7. Souheib Dhaflaoui (24 år) Midtbane
8. Mikkel Mouritz (24 år) Midtbane
9. Daniel Stückler (23 år) Angreb
10. Daniel Barir (24 år) Midtbane
11. Jeppe Erenbjerg (20 år) Midtbane
12. Søren Nørgaard (22 år) Midtbane
14. Niels Morberg (20 år) Midtbane
15. Soeren Soerensen (20 år) Forsvar
16. Malthe Weisdorf (20 år) Forsvar
17. Hassan Elsayed (19 år) Angreb
18. Mican Atici (18 år) Angreb
19. Morten Hegaard (23 år) Forsvar
20. Benjamin Lund (24 år) Forsvar
21. Lauge Persson (21 år) Midtbane
22. Milan Rasmussen (18 år) Angreb
23. Tammer Bany Odeh (17 år) Angreb
24. Oliver Carrara (23 år) Angreb
25. Aris Vaporakis (26 år) Målmand
26. Simon Rossil (19 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Holstebro Boldklub
B93
2 – 3
30. august 13:00
1. runde
Roenne IK
B93
0 – 3
2. september 17:00
1. runde
Holbæk
B93
0 – 3
6. september 13:30
2. runde
B93
Jammerbugt FC
1 – 2
13. september 15:00
3. runde
Thisted
B93
0 – 1
20. september 13:00
4. runde
B93
Brabrand
3 – 2
26. september 15:00
5. runde
B93
Frem
0 – 1
3. oktober 13:00
6. runde
Solrød FC
B93
0 – 3
6. oktober 16:00
2. runde
Middelfart
B93
1 – 2
10. oktober 14:00
7. runde
B93
Næsby
2 – 3
17. oktober 15:00
8. runde
Aarhus Fremad
B93
1 – 2
24. oktober 14:00
9. runde
B93
FC Sydvest
3 – 1
31. oktober 15:00
10. runde
Dalum
B93
1 – 1
7. november 14:00
11. runde
ASA,Aarhus
B93
1 – 4
10. november 16:00
3. runde
B93
SfB-Oure FA
1 – 0
14. november 15:00
12. runde
VSK Aarhus
B93
3 – 1
21. november 13:00
13. runde
B93
AaB
1 – 0
8. december 17:00
4. runde
AGF
B93
3 – 1
10. februar 20:15
Kvartfinaler
B93
Holbæk
6 – 2
6. marts 15:00
14. runde
B93
AGF
vs
11. marts 18:45
Kvartfinaler
Jammerbugt FC
B93
vs
20. marts 14:00
15. runde
B93
Holstebro Boldklub
vs
27. marts 15:00
16. runde
SfB-Oure FA
B93
vs
5. april 13:00
17. runde
B93
VSK Aarhus
vs
10. april 15:00
18. runde
Næsby
B93
vs
17. april 14:00
19. runde
B93
Middelfart
vs
24. april 15:00
20. runde
Brabrand
B93
vs
1. maj 14:00
21. runde
B93
Thisted
vs
8. maj 15:00
22. runde
FC Sydvest
B93
vs
15. maj 13:00
23. runde
B93
Dalum
vs
22. maj 15:00
24. runde
Frem
B93
vs
29. maj 15:00
25. runde
B93
Aarhus Fremad
vs
5. juni 15:00
26. runde