Luk
Logo for Brabrand

Om Brabrand

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Brabrand

Turnering Placering Form
2. Division Gruppe 1 #9
har ikke vundet 2 kampe i træk
Sydbank Pokalen 3. Runde
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Brabrand fra nyhedsarkivet

Nyheder om Brabrand

17/10 15:54
10/10 16:55
06/10 18:26
03/10 15:54
26/09 16:52
19/09 16:27
13/09 14:57
10/09 19:22
29/08 15:51
18/08 11:34


Spillertrup for Brabrand

Nr. Navn Position
1. Soeren Valdemar Vedsted (22 år) Målmand
3. Thomas Viggers (23 år) Forsvar
4. Emil Adrendrup Nielsen (20 år) Forsvar
5. Simon Vesterbæk (21 år) Midtbane
7. Anton Søjberg (19 år) Angreb
10. Mike Kaljo (31 år) Angreb
11. Frederik Poulsen (30 år) Angreb
12. Michael Pedersen (29 år) Forsvar
13. Jesper Henriksen (27 år) Midtbane
16. Kasper Andersen (23 år) Angreb
17. Casper Lykke (22 år) Forsvar
18. Benjamin Suner (21 år) Angreb
19. Jacob Linnet (25 år) Forsvar
20. Malthe Boesen (23 år) Angreb
22. Henrik Borup (24 år) Angreb
23. Malte Færge (28 år) Forsvar
Henrik Lindhard (25 år) Målmand
Kenan Hajdarevic (30 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Næsby
Brabrand
2 – 1
29. august 14:00
1. runde
Brønderslev IF
Brabrand
0 – 4
1. september 17:00
1. runde
Brabrand
Thisted
2 – 0
5. september 14:00
2. runde
Holstebro Boldklub
Brabrand
1 – 1
13. september 13:00
3. runde
Brabrand
Middelfart
0 – 2
19. september 14:00
4. runde
B93
Brabrand
3 – 2
26. september 15:00
5. runde
Brabrand
Dalum
1 – 0
3. oktober 14:00
6. runde
Kjellerup
Brabrand
2 – 4
6. oktober 16:00
2. runde
Frem
Brabrand
2 – 1
10. oktober 15:00
7. runde
Brabrand
Aarhus Fremad
1 – 1
17. oktober 14:00
8. runde
FC Sydvest
Brabrand
vs
24. oktober 13:00
9. runde
Brabrand
SfB-Oure FA
vs
31. oktober 14:00
10. runde
VSK Aarhus
Brabrand
vs
7. november 13:30
11. runde
Brabrand
Vejle Boldklub
vs
11. november 19:00
3. runde
Brabrand
Jammerbugt FC
vs
14. november 14:00
12. runde
Holbæk
Brabrand
vs
21. november 14:00
13. runde
Brabrand
Holstebro Boldklub
vs
13. marts 14:00
14. runde
Dalum
Brabrand
vs
20. marts 14:00
15. runde
Brabrand
VSK Aarhus
vs
27. marts 14:00
16. runde
Middelfart
Brabrand
vs
5. april 14:00
17. runde
Brabrand
Holbæk
vs
10. april 14:00
18. runde
Thisted
Brabrand
vs
18. april 13:00
19. runde
Aarhus Fremad
Brabrand
vs
24. april 14:00
20. runde
Brabrand
B93
vs
1. maj 14:00
21. runde
Brabrand
Næsby
vs
8. maj 14:00
22. runde
SfB-Oure FA
Brabrand
vs
15. maj 13:00
23. runde
Brabrand
Frem
vs
24. maj 14:00
24. runde
Jammerbugt FC
Brabrand
vs
29. maj 14:00
25. runde
Brabrand
FC Sydvest
vs
5. juni 15:00
26. runde