Luk
Logo for FC Sydvest

Om FC Sydvest

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af FC Sydvest

Turnering Placering Form
2. Division Gruppe 1 #9
er ubesejret 3 kampe i træk
Træningskamp 1. Runde
har tabt seneste kamp
Sydbank Pokalen 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 3 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Sydvest fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Sydvest

24/10 14:54
17/10 16:01
15/10 21:14
10/10 14:48
06/10 17:51
03/10 15:54
26/09 14:52
20/09 16:45
12/09 14:54
05/09 14:54


Spillertrup for FC Sydvest

Nr. Navn Position
3. Martin Riis (19 år) Angreb
4. Marcus Holm Nielsen (20 år) Midtbane
5. Marten van Ittersum (29 år) Forsvar
7. Marco Hansen (29 år) Angreb
8. Christian Roost (34 år) Forsvar
10. Andreas Ellemann Broe (18 år) Forsvar
11. Nils Priisholm (22 år) Midtbane
12. Bartosz Danowski (23 år) Midtbane
13. Kasper Sørensen (32 år) Midtbane
14. Joe Guinchard (24 år) Forsvar
15. David Easter (20 år) Forsvar
16. Burak Bozdemir Midtbane
17. Howard Miller (23 år) Midtbane
18. Lasse Seistrup Clausen (21 år) Midtbane
19. Ardit Murati (20 år) Angreb
21. Christian Degn (27 år) Forsvar
22. Deniz Korkmaz (20 år) Forsvar
23. Morten Beck (25 år) Midtbane
24. Kenneth Hellwig (23 år) Målmand
26. Jeppe Paulsen (19 år) Midtbane
Jannick Andersen (19 år) Målmand
Mads Vestergaard Petersen (29 år) Målmand
Oliver Nielsen (21 år) Forsvar
Martin Egelund (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Vejle Boldklub
FC Sydvest
4 – 0
23. august 13:00
Færdig
Dalum
FC Sydvest
1 – 0
29. august 14:00
1. runde
FC Sydvest
FC Fredericia
2 – 0
1. september 17:00
1. runde
FC Sydvest
Frem
0 – 0
5. september 13:00
2. runde
FC Sydvest
VSK Aarhus
0 – 1
12. september 13:00
3. runde
Næsby
FC Sydvest
0 – 2
20. september 14:00
4. runde
FC Sydvest
Jammerbugt FC
2 – 3
26. september 13:00
5. runde
Aarhus Fremad
FC Sydvest
4 – 0
3. oktober 14:00
6. runde
FC Sydvest
Randers FC
1 – 4
6. oktober 16:00
2. runde
FC Sydvest
SfB-Oure FA
3 – 3
10. oktober 13:00
7. runde
Holbæk
FC Sydvest
2 – 3
17. oktober 14:00
8. runde
FC Sydvest
Brabrand
2 – 1
24. oktober 13:00
9. runde
B93
FC Sydvest
vs
31. oktober 15:00
10. runde
FC Sydvest
Thisted
vs
7. november 13:00
11. runde
FC Sydvest
Middelfart
vs
14. november 13:00
12. runde
Holstebro Boldklub
FC Sydvest
vs
22. november 13:00
13. runde
FC Sydvest
Aarhus Fremad
vs
13. marts 13:00
14. runde
SfB-Oure FA
FC Sydvest
vs
20. marts 13:00
15. runde
FC Sydvest
Dalum
vs
27. marts 13:00
16. runde
Thisted
FC Sydvest
vs
5. april 13:00
17. runde
FC Sydvest
Næsby
vs
10. april 13:00
18. runde
VSK Aarhus
FC Sydvest
vs
17. april 13:30
19. runde
FC Sydvest
Holbæk
vs
24. april 13:00
20. runde
Middelfart
FC Sydvest
vs
1. maj 14:00
21. runde
Frem
FC Sydvest
vs
8. maj 15:00
22. runde
FC Sydvest
B93
vs
15. maj 13:00
23. runde
Jammerbugt FC
FC Sydvest
vs
22. maj 14:00
24. runde
FC Sydvest
Holstebro Boldklub
vs
29. maj 13:00
25. runde
Brabrand
FC Sydvest
vs
5. juni 15:00
26. runde