Luk
Logo for AB

Om AB

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af AB

Turnering Placering Form
2. Division Gruppe 2 #3
har vundet 2 kampe i træk
Sydbank Pokalen 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om AB fra nyhedsarkivet

Nyheder om AB

18/04 14:57
10/04 10:25
07/04 20:55
01/04 14:48
28/03 14:59
21/03 15:17
21/03 09:00
12/03 19:04
21/02 09:00
07/02 09:00


Spillertrup for AB

Nr. Navn Position
2. Rasmus Moeller (20 år) Forsvar
3. Philip Oslev (26 år) Forsvar
4. Christian Enemark (22 år) Forsvar
5. Adnan Curovic (23 år) Forsvar
6. Daniel Warmbach (21 år) Midtbane
8. Tobias Noer (22 år) Forsvar
9. Emil Mygind (20 år) Midtbane
10. Sylvester Seeger-Hansen (26 år) Midtbane
11. Yonas Nielsen (24 år) Angreb
13. Rasmus Grosen (23 år) Angreb
15. Lucas Koch (19 år) Forsvar
16. Jonathan Fischer (19 år) Målmand
17. Jonathan Dahl Bagger (20 år) Midtbane
18. Simon Holden (20 år) Midtbane
19. Albert Nørager (21 år) Forsvar
21. Alessio Alicino (19 år) Midtbane
22. Silas Trier Madsen (22 år) Midtbane
24. Emmanuel Bio (19 år) Midtbane
26. Frederik Christensen (20 år) Angreb
27. Mathias Kisum (21 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Hillerød
AB
3 – 0
29. august 14:00
1. runde
Ishøj IF
AB
1 – 2
1. september 17:00
1. runde
AB
Slagelse
2 – 1
6. september 13:00
2. runde
AB
Næstved Boldklub
0 – 0
13. september 13:00
3. runde
Roskilde KFUM
AB
0 – 4
19. september 13:30
4. runde
AB
HIK
0 – 0
27. september 13:00
5. runde
Avarta
AB
0 – 2
4. oktober 13:15
6. runde
Allerød FK
AB
1 – 2
7. oktober 16:00
2. runde
AB
Skovshoved
3 – 2
11. oktober 13:00
7. runde
Brønshøj
AB
1 – 2
17. oktober 15:00
8. runde
AB
FA 2000
2 – 1
25. oktober 13:00
9. runde
Vanløse
AB
0 – 2
31. oktober 13:00
10. runde
AB
Nykøbing FC
1 – 6
8. november 13:00
11. runde
AB
AaB
1 – 2
11. november 17:00
3. runde
AB Tårnby
AB
1 – 1
14. november 14:00
12. runde
FC Roskilde
AB
1 – 1
3. december 18:30
13. runde
AB
Roskilde KFUM
2 – 2
21. marts 13:00
15. runde
Næstved Boldklub
AB
1 – 2
28. marts 13:00
16. runde
AB
Avarta
4 – 0
1. april 13:00
17. runde
AB
Hillerød
0 – 1
7. april 19:00
14. runde
FA 2000
AB
0 – 1
10. april 13:45
18. runde
AB
Vanløse
2 – 1
18. april 13:00
19. runde
Skovshoved
AB
vs
24. april 15:00
20. runde
AB
Brønshøj
vs
2. maj 13:00
21. runde
Slagelse
AB
vs
9. maj 13:00
22. runde
Nykøbing FC
AB
vs
15. maj 15:00
23. runde
AB
FC Roskilde
vs
24. maj 13:00
24. runde
HIK
AB
vs
28. maj 19:00
25. runde
AB
AB Tårnby
vs
5. juni 15:00
26. runde