Luk
Logo for Avarta

Om Avarta

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Avarta

Turnering Placering Form
2. Division Gruppe 2 #10
har ikke vundet 4 hjemmekampe i træk
Sydbank Pokalen 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Avarta fra nyhedsarkivet

Nyheder om Avarta

16/05 14:56
08/05 16:52
02/05 14:51
16/04 20:52
11/04 15:01
01/04 14:48
28/03 09:00
27/03 15:19
21/03 15:17
13/03 16:58


Spillertrup for Avarta

Nr. Navn Position
1. Oliver Foss Hansen (25 år) Målmand
2. Sebastian Fischer (20 år) Forsvar
3. Emil Bodholdt-Larsen (22 år) Forsvar
4. Mikkel Eslund (20 år) Forsvar
5. Mathias Cordua (26 år) Forsvar
6. Marco Balck (23 år) Midtbane
7. Mads Walter (24 år) Angreb
8. Lucas Christiansen (20 år) Forsvar
9. Benjamin Zeka (20 år) Angreb
10. Emil Wass (22 år) Midtbane
11. Morten Nielsen (31 år) Angreb
13. Emil Thomsen (25 år) Midtbane
14. Nicolas Oberreuter (20 år) Angreb
15. Frederik Kragh (26 år) Forsvar
16. Morten Bank (24 år) Målmand
18. Niklas Toft Kristiansen (21 år) Angreb
19. Frederik Tønsberg (21 år) Forsvar
20. Simon Ustrup (24 år) Forsvar
21. Danny Stencel (21 år) Midtbane
22. Frederik Roepstorff (22 år) Midtbane
23. Adam Jawhar (22 år) Forsvar
24. Tristan Ibarra-Hansen (18 år) Forsvar
26. Pola Karim (21 år) Angreb
Oliver Funch (20 år) Målmand
Victor Wagner (25 år) Forsvar
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FA 2000
Avarta
1 – 0
29. august 13:45
1. runde
GVI
Avarta
1 – 2
1. september 19:00
1. runde
Avarta
Nykøbing FC
0 – 1
6. september 13:00
2. runde
Hillerød
Avarta
1 – 0
12. september 14:00
3. runde
Avarta
FC Roskilde
2 – 2
20. september 13:00
4. runde
Vanløse
Avarta
2 – 0
26. september 13:00
5. runde
Avarta
AB
0 – 2
4. oktober 13:15
6. runde
Ringsted
Avarta
2 – 3
6. oktober 16:00
2. runde
Næstved Boldklub
Avarta
3 – 0
9. oktober 18:30
7. runde
Avarta
HIK
0 – 1
18. oktober 13:00
8. runde
Avarta
Slagelse
2 – 1
25. oktober 13:00
9. runde
AB Tårnby
Avarta
0 – 0
31. oktober 14:00
10. runde
Avarta
FC København
1 – 2
4. november 16:45
3. runde
Avarta
Brønshøj
1 – 1
8. november 13:00
11. runde
Roskilde KFUM
Avarta
3 – 3
14. november 13:30
12. runde
Avarta
Skovshoved
3 – 1
22. november 13:00
13. runde
Nykøbing FC
Avarta
2 – 0
13. marts 15:00
14. runde
Avarta
Vanløse
2 – 1
21. marts 13:00
15. runde
FC Roskilde
Avarta
0 – 1
27. marts 13:00
16. runde
AB
Avarta
4 – 0
1. april 13:00
17. runde
Avarta
Hillerød
0 – 2
11. april 13:00
18. runde
HIK
Avarta
4 – 1
16. april 19:00
19. runde
Avarta
Næstved Boldklub
0 – 2
25. april 13:00
20. runde
Avarta
FA 2000
2 – 2
2. maj 13:00
21. runde
Brønshøj
Avarta
0 – 2
8. maj 15:00
22. runde
Avarta
AB Tårnby
2 – 2
16. maj 13:00
23. runde
Slagelse
Avarta
vs
24. maj 13:00
24. runde
Avarta
Roskilde KFUM
vs
30. maj 13:00
25. runde
Skovshoved
Avarta
vs
5. juni 15:00
26. runde