Luk
Logo for FC Sydvest

Om FC Sydvest

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af FC Sydvest

Turnering Placering Form
2. Division Gruppe 2 #10
har vundet 2 kampe i træk
Sydbank Pokalen 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Sydvest fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Sydvest

01/04 12:50
08/03 16:54
18/01 15:09
18/01 11:28
29/12 09:49
16/12 14:12
14/12 07:42
10/12 23:11
02/12 07:27
22/11 08:42


Spillertrup for FC Sydvest

Nr. Navn Position
1. Mads Kikkenborg (20 år) Målmand
2. Emil Ankersen (20 år) Forsvar
7. Marco Hansen (29 år) Angreb
8. Christian Roost (34 år) Forsvar
9. Fiton Durguti (27 år) Angreb
11. Nils Priisholm (21 år) Midtbane
12. Bartosz Danowski (23 år) Midtbane
13. Kasper Sørensen (31 år) Midtbane
14. Joe Guinchard (24 år) Forsvar
15. David Easter (20 år) Forsvar
16. Burak Bozdemir Midtbane
17. Howard Miller (23 år) Midtbane
18. Lasse Seistrup Clausen (20 år) Midtbane
19. Ardit Murati (19 år) Angreb
21. Christian Degn (27 år) Forsvar
22. Deniz Korkmaz (20 år) Forsvar
23. Morten Beck (25 år) Midtbane
26. Jeppe Paulsen (18 år) Midtbane
Jannick Andersen (19 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Sydvest
AB
0 – 1
3. august 14:00
1. runde
OKS
FC Sydvest
1 – 2
7. august 18:00
1. runde
FC Sydvest
Næsby
3 – 2
10. august 14:00
2. runde
Dalum
FC Sydvest
5 – 1
17. august 14:00
3. runde
FC Sydvest
Ringkøbing
3 – 3
21. august 18:45
4. runde
Aarhus Fremad
FC Sydvest
1 – 0
24. august 14:00
5. runde
FC Sydvest
Middelfart
0 – 1
31. august 14:00
6. runde
Otterup
FC Sydvest
4 – 0
3. september 17:15
2. runde
Brabrand
FC Sydvest
2 – 2
7. september 14:00
7. runde
FC Sydvest
Jammerbugt FC
0 – 0
15. september 14:00
8. runde
VSK Aarhus
FC Sydvest
0 – 3
21. september 13:30
9. runde
FC Sydvest
Vejgaard
3 – 1
28. september 14:00
10. runde
Thisted
FC Sydvest
3 – 0
6. oktober 13:00
11. runde
FC Sydvest
Brabrand
1 – 4
12. oktober 14:00
12. runde
Jammerbugt FC
FC Sydvest
4 – 0
19. oktober 14:00
13. runde
FC Sydvest
Aarhus Fremad
0 – 2
26. oktober 14:00
14. runde
Ringkøbing
FC Sydvest
2 – 1
3. november 10:30
15. runde
FC Sydvest
Dalum
3 – 2
9. november 14:00
16. runde
AB
FC Sydvest
1 – 2
8. marts 15:00
17. runde
FC Sydvest
VSK Aarhus
vs
14. marts 14:00
18. runde
Næsby
FC Sydvest
vs
21. marts 14:00
19. runde
Middelfart
FC Sydvest
vs
28. marts 14:00
20. runde
FC Sydvest
Thisted
vs
4. april 14:00
21. runde
Vejgaard
FC Sydvest
vs
9. april 14:00
22. runde