Luk
Logo for Slagelse

Om Slagelse

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Slagelse

Turnering Placering Form
2. Division Gruppe 2 #8
er ubesejret i samtlige hjemmekampe
Sydbank Pokalen 3. Runde
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret i samtlige hjemmekampe


Se flere relaterede nyheder om Slagelse fra nyhedsarkivet

Nyheder om Slagelse

20/10 08:32
18/10 15:57
10/10 14:56
07/10 20:59
04/10 15:07
26/09 15:26
20/09 15:01
12/09 16:51
06/09 15:23
01/09 06:40


Spillertrup for Slagelse

Nr. Navn Position
1. Christoffer Monty (20 år) Målmand
4. Mike Mortensen (31 år) Forsvar
6. Cagri Erdem (29 år) Midtbane
7. Frederik Emil Christensen (25 år) Angreb
9. Rasmus Tangvig (29 år) Midtbane
10. Martin Jensen (33 år) Midtbane
11. Christian Overby (35 år) Forsvar
12. Adam Kolberg (27 år) Midtbane
13. Patrick Andersen (26 år) Midtbane
14. Mikkel Petersen (18 år) Angreb
15. Daniel Shacham (22 år) Forsvar
17. Peter Stenbek (21 år) Midtbane
18. Mathias Bjaldby (24 år) Midtbane
20. Martin Ahlgren (21 år) Angreb
21. Magnus Drews Forsvar
23. Tobias Groenholt Hansen (19 år) Forsvar
28. Lukas Benjamin Olesen (20 år) Målmand
Nicklas Stott Venzel Forsvar
Rasmus Søe Andersen Forsvar
Patrick Stott Venzel Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Slagelse
Roskilde KFUM
2 – 0
30. august 13:00
1. runde
Slagelse
Dalum
2 – 1
2. september 19:00
1. runde
AB
Slagelse
2 – 1
6. september 13:00
2. runde
Nykøbing FC
Slagelse
0 – 0
12. september 15:00
3. runde
Slagelse
Hillerød
1 – 1
20. september 13:00
4. runde
FA 2000
Slagelse
0 – 0
26. september 13:30
5. runde
Slagelse
Næstved Boldklub
1 – 1
4. oktober 13:00
6. runde
Slagelse
Skovshoved
2 – 0
7. oktober 19:00
2. runde
Vanløse
Slagelse
3 – 0
10. oktober 13:00
7. runde
Slagelse
FC Roskilde
3 – 1
18. oktober 13:00
8. runde
Avarta
Slagelse
vs
25. oktober 13:00
9. runde
Slagelse
HIK
vs
1. november 13:00
10. runde
Slagelse
Skovshoved
vs
8. november 13:00
11. runde
Slagelse
Lyngby
vs
11. november 19:00
3. runde
Brønshøj
Slagelse
vs
14. november 15:00
12. runde
Slagelse
AB Tårnby
vs
22. november 13:00
13. runde
Næstved Boldklub
Slagelse
vs
14. marts 13:00
14. runde
Slagelse
Nykøbing FC
vs
21. marts 13:00
15. runde
HIK
Slagelse
vs
26. marts 19:00
16. runde
Slagelse
FA 2000
vs
5. april 13:00
17. runde
Skovshoved
Slagelse
vs
10. april 15:00
18. runde
Slagelse
Brønshøj
vs
18. april 13:00
19. runde
AB Tårnby
Slagelse
vs
24. april 14:00
20. runde
Hillerød
Slagelse
vs
1. maj 14:00
21. runde
Slagelse
AB
vs
9. maj 13:00
22. runde
Roskilde KFUM
Slagelse
vs
15. maj 13:30
23. runde
Slagelse
Avarta
vs
24. maj 13:00
24. runde
FC Roskilde
Slagelse
vs
28. maj 19:00
25. runde
Slagelse
Vanløse
vs
5. juni 15:00
26. runde