LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Avarta

Om Avarta

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Avarta

Turnering Placering Form
2. Division Gruppe 2 #10
har ikke vundet 4 udekampe i træk
2. Division Nedrykningsspil #6
har ikke vundet i samtlige udekampe
Sydbank Pokalen 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 8 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Avarta fra nyhedsarkivet

Nyheder om Avarta

22/05 20:50
19/05 16:51
12/05 15:04
04/05 16:05
28/04 14:50
22/04 15:56
16/04 19:53
13/04 15:57
13/04 09:30
06/04 16:00


Spillertrup for Avarta

Nr. Navn Position
2. Jacob Albrechtsen (29 år) Forsvar
5. Mathias Cordua (24 år) Forsvar
7. Mads Walter (22 år) Midtbane
8. Victor Guldbrandsen (22 år) Midtbane
9. Oliver Carrara (21 år) Angreb
11. Christian Offenberg (31 år) Angreb
13. Emil Thomsen (23 år) Midtbane
17. Saban Özdogan (29 år) Midtbane
18. Kristian Ellegaard (27 år) Midtbane
20. Simon Ustrup (22 år) Forsvar
22. Thiago (30 år) Midtbane
23. Jonas Holm Visøfeldt (20 år) Forsvar
Jannik Zimling (28 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Avarta
AB
0 – 1
5. august 13:00
1. runde
Brønshøj
Avarta
4 – 3
11. august 15:00
2. runde
Nakskov
Avarta
1 – 3
14. august 18:00
1. runde
Avarta
Middelfart
0 – 1
19. august 13:00
3. runde
Slagelse
Avarta
2 – 0
22. august 18:00
4. runde
Avarta
B93
0 – 1
26. august 13:00
5. runde
Marienlyst
Avarta
1 – 4
1. september 14:00
6. runde
B 1908
Avarta
2 – 1
4. september 17:15
2. runde
Avarta
Vanløse
0 – 1
16. september 13:00
8. runde
HIK
Avarta
2 – 0
19. september 19:00
7. runde
Skovshoved
Avarta
0 – 1
22. september 13:00
9. runde
Avarta
Frem
0 – 0
30. september 13:00
10. runde
Hillerød
Avarta
1 – 1
6. oktober 14:00
11. runde
Avarta
Slagelse
1 – 0
14. oktober 13:00
12. runde
Middelfart
Avarta
1 – 2
20. oktober 14:00
13. runde
Avarta
Marienlyst
1 – 1
28. oktober 13:00
14. runde
Avarta
HIK
5 – 1
3. november 13:00
15. runde
Vanløse
Avarta
1 – 1
10. november 14:00
16. runde
Avarta
Brønshøj
2 – 2
10. marts 10:30
17. runde
AB
Avarta
1 – 1
17. marts 15:00
18. runde
Avarta
Skovshoved
2 – 1
24. marts 13:00
19. runde
Frem
Avarta
1 – 0
30. marts 14:00
20. runde
Avarta
Hillerød
2 – 3
6. april 14:00
21. runde
B93
Avarta
4 – 3
13. april 14:00
22. runde
FC Sydvest
Avarta
1 – 1
22. april 14:00
1. runde
Avarta
Frem
1 – 3
28. april 13:00
2. runde
Odder
Avarta
4 – 1
4. maj 14:00
3. runde
Avarta
Vejgaard
2 – 0
12. maj 13:00
4. runde
Slagelse
Avarta
1 – 1
19. maj 15:00
5. runde
Hillerød
Avarta
0 – 0
22. maj 19:00
6. runde
Avarta
Skovshoved
vs
24. maj 19:00
7. runde
Dalum
Avarta
vs
1. juni 14:00
8. runde
Avarta
Marienlyst
vs
10. juni 13:00
9. runde
Tarup-Paarup
Avarta
vs
15. juni 14:00
10. runde
Avarta
Kjellerup
vs
22. juni 14:00
11. runde