LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for FC Sydvest

Om FC Sydvest

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af FC Sydvest

Turnering Placering Form
2. Division Gruppe 1 #9
har ikke vundet 4 kampe i træk
2. Division Nedrykningsspil #8
har spillet uafgjort seneste kamp
Sydbank Pokalen 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Sydvest fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Sydvest

26/04 10:35
22/04 15:56
16/04 19:53
13/04 15:52
13/04 10:31
06/04 15:52
30/03 16:47
23/03 15:58
16/03 15:57
09/03 16:59


Spillertrup for FC Sydvest

Nr. Navn Position
1. Kasper Tiedemann (31 år) Målmand
2. Marten van Ittersum (28 år) Forsvar
3. Jeppe Vinum (19 år) Midtbane
6. Jonas Gejel Hansen (23 år) Midtbane
7. Marco Hansen (28 år) Midtbane
8. Jeppe Schultz (20 år) Forsvar
9. Fiton Durguti (26 år) Midtbane
11. Silas Songani (29 år) Angreb
12. Jeppe Hansen (22 år) Midtbane
15. Nils Priisholm (20 år) Midtbane
18. Lasse Seistrup Clausen (19 år) Midtbane
19. Anders Thomsen (31 år) Angreb
21. Christian Degn (26 år) Forsvar
23. Simon Ingemann Hansen (29 år) Forsvar
24. Viktor Rasmussen (19 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Skive
FC Sydvest
3 – 1
4. august 15:00
1. runde
SGI
FC Sydvest
3 – 4
8. august 18:00
1. runde
FC Sydvest
Brabrand
0 – 1
11. august 15:30
2. runde
Vejgaard
FC Sydvest
1 – 1
18. august 13:00
3. runde
Kolding IF
FC Sydvest
1 – 1
22. august 18:00
4. runde
FC Sydvest
Kjellerup
4 – 1
25. august 13:00
5. runde
Odder
FC Sydvest
1 – 1
1. september 14:00
6. runde
FC Sydvest
AGF
0 – 2
5. september 17:30
2. runde
FC Sydvest
Dalum
1 – 3
8. september 15:00
7. runde
Aarhus Fremad
FC Sydvest
2 – 1
15. september 14:00
8. runde
FC Sydvest
Jammerbugt FC
0 – 3
22. september 15:00
9. runde
FC Sydvest
Tarup-Paarup
0 – 2
29. september 15:00
10. runde
Ringkøbing
FC Sydvest
1 – 0
7. oktober 14:00
11. runde
FC Sydvest
Kolding IF
0 – 1
13. oktober 15:00
12. runde
FC Sydvest
Skive
2 – 3
20. oktober 15:00
13. runde
Brabrand
FC Sydvest
5 – 3
27. oktober 14:00
14. runde
FC Sydvest
Odder
2 – 0
3. november 15:00
15. runde
Kjellerup
FC Sydvest
2 – 2
10. november 13:30
16. runde
FC Sydvest
Vejgaard
1 – 0
9. marts 15:00
17. runde
Dalum
FC Sydvest
0 – 3
16. marts 14:00
18. runde
Jammerbugt FC
FC Sydvest
1 – 0
23. marts 14:00
19. runde
FC Sydvest
Aarhus Fremad
1 – 1
30. marts 14:55
20. runde
Tarup-Paarup
FC Sydvest
1 – 1
6. april 14:00
21. runde
FC Sydvest
Ringkøbing
0 – 0
13. april 14:00
22. runde
FC Sydvest
Avarta
1 – 1
22. april 14:00
1. runde
Skovshoved
FC Sydvest
vs
27. april 15:00
2. runde
FC Sydvest
Tarup-Paarup
vs
4. maj 14:00
3. runde
Hillerød
FC Sydvest
vs
11. maj 14:00
4. runde
FC Sydvest
Marienlyst
vs
19. maj 14:00
5. runde
Odder
FC Sydvest
vs
22. maj 19:00
6. runde
FC Sydvest
Kjellerup
vs
25. maj 14:00
7. runde
Vejgaard
FC Sydvest
vs
1. juni 13:00
8. runde
FC Sydvest
Dalum
vs
10. juni 14:00
9. runde
FC Sydvest
Frem
vs
15. juni 14:00
10. runde
Slagelse
FC Sydvest
vs
22. juni 14:00
11. runde