LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for AB

Om AB

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af AB

Turnering Placering Form
2. Division Oprykningsspil #7
har tabt 2 kampe i træk
2. Division Gruppe 2 #2
er ubesejret 9 kampe i træk
Sydbank Pokalen 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om AB fra nyhedsarkivet

Nyheder om AB

22/05 20:56
19/05 16:55
15/05 11:30
14/05 11:15
12/05 16:52
10/05 09:04
05/05 16:15
27/04 15:56
22/04 16:57
21/04 07:30


Spillertrup for AB

Nr. Navn Position
1. Tobias Brogaard (25 år) Målmand
2. Sebastian Lassen (25 år) Forsvar
4. Philip Olsen (28 år) Forsvar
5. Adnan Curovic (21 år) Forsvar
6. Daniel Warmbach (19 år) Midtbane
7. Sebastian Elvang (23 år) Midtbane
8. Tobias Noer (20 år) Forsvar
9. Armend Aslani (20 år) Midtbane
10. Rasmus Tangvig (28 år) Midtbane
11. Yonas Nielsen (22 år) Angreb
13. Matti Olsen (23 år) Forsvar
14. Nichlas Rohde (27 år) Angreb
15. Rasmus Nielsen (31 år) Midtbane
16. Aris Vaporakis (24 år) Målmand
17. Lucas Sander Petersen (22 år) Midtbane
18. Sylvester Seeger-Hansen (24 år) Midtbane
23. Seejou King (27 år) Forsvar
24. Simon Stage (25 år) Midtbane
27. Jannik Skov Hansen (26 år) Angreb
Philip Oslev (24 år) Forsvar
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Avarta
AB
0 – 1
5. august 13:00
1. runde
Fremad Valby
AB
2 – 6
8. august 18:00
1. runde
AB
Frem
0 – 1
12. august 15:00
2. runde
AB
Slagelse
0 – 1
19. august 15:00
3. runde
HIK
AB
1 – 1
22. august 18:00
4. runde
AB
Hillerød
1 – 1
26. august 15:00
5. runde
B93
AB
1 – 4
1. september 15:00
6. runde
AB
OB
0 – 4
6. september 19:30
2. runde
AB
Skovshoved
6 – 0
9. september 15:00
7. runde
Brønshøj
AB
1 – 2
15. september 15:00
8. runde
AB
Marienlyst
2 – 0
23. september 15:00
9. runde
Middelfart
AB
0 – 0
29. september 14:00
10. runde
AB
Vanløse
0 – 2
4. oktober 18:30
11. runde
Frem
AB
2 – 0
13. oktober 14:00
12. runde
Hillerød
AB
3 – 2
20. oktober 14:00
13. runde
AB
B93
3 – 0
28. oktober 15:00
14. runde
Slagelse
AB
3 – 5
4. november 15:00
15. runde
AB
HIK
1 – 0
11. november 15:00
16. runde
Marienlyst
AB
1 – 2
9. marts 14:00
17. runde
AB
Avarta
1 – 1
17. marts 15:00
18. runde
Vanløse
AB
0 – 1
23. marts 13:00
19. runde
AB
Middelfart
1 – 1
31. marts 15:00
20. runde
Skovshoved
AB
1 – 1
6. april 14:00
21. runde
AB
Brønshøj
2 – 0
13. april 14:00
22. runde
AB
Aarhus Fremad
1 – 2
22. april 15:00
1. runde
Jammerbugt FC
AB
0 – 0
27. april 14:00
2. runde
Ringkøbing
AB
0 – 3
5. maj 14:00
3. runde
AB
Vanløse
2 – 0
12. maj 15:00
4. runde
AB
Brabrand
1 – 2
19. maj 15:00
5. runde
B93
AB
1 – 0
22. maj 19:00
6. runde
AB
Skive
vs
26. maj 15:00
7. runde
AB
Kolding IF
vs
2. juni 15:00
8. runde
Middelfart
AB
vs
5. juni 19:00
9. runde
AB
HIK
vs
10. juni 14:00
10. runde
Brønshøj
AB
vs
15. juni 14:00
11. runde