LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2018 Casino24 Advertisement
Logo for Avarta

Om Avarta

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Avarta

Turnering Placering Form
2. Division Oprykningsspil #9
har ikke vundet 8 kampe i træk
DBU Pokalen 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 8 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Avarta fra nyhedsarkivet

Nyheder om Avarta

20/05 15:57
19/05 13:27
16/05 19:56
13/05 14:52
10/05 17:01
06/05 14:47
03/05 18:48
28/04 16:57
27/04 16:27
22/04 14:51


Spillertrup for Avarta

Nr. Navn Position
2. Jacob Albrechtsen (28 år) Forsvar
3. Seejou King (26 år) Forsvar
5. Mathias Cordua (23 år) Forsvar
6. Frederik Sundstrup (24 år) Forsvar
7. Peter Benjaminsen (35 år) Midtbane
8. Victor Guldbrandsen (21 år) Midtbane
9. Thomas Christiansen (29 år) Angreb
10. Berat Beciri (21 år) Angreb
11. Christian Offenberg (30 år) Angreb
12. Victor Lorentzen (19 år) Forsvar
13. Emil Thomsen (22 år) Midtbane
15. Jacob Ingvarsen (28 år) Angreb
16. Morten Bank (21 år) Målmand
17. Saban Özdogan (28 år) Midtbane
18. Kristian Ellegaard (26 år) Midtbane
20. Simon Ustrup (21 år) Forsvar
21. Oliver Carrara (20 år) Angreb
22. Thiago (29 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

HIK
Avarta
1 – 1
5. august 13:00
1. runde
Avarta
Fremad Amager
0 – 5
9. august 18:30
1. runde
Avarta
Dalum
2 – 1
13. august 13:00
2. runde
Avarta
Middelfart
3 – 1
20. august 13:00
3. runde
Næsby
Avarta
2 – 5
25. august 18:30
4. runde
Avarta
Greve
2 – 1
3. september 13:00
5. runde
Kolding IF
Avarta
3 – 3
9. september 15:00
6. runde
Avarta
Marienlyst
1 – 2
17. september 13:15
7. runde
Avarta
HIK
0 – 2
24. september 13:00
8. runde
Dalum
Avarta
1 – 2
30. september 14:00
9. runde
Avarta
Næsby
3 – 0
8. oktober 13:00
10. runde
Middelfart
Avarta
2 – 0
14. oktober 14:00
11. runde
Marienlyst
Avarta
3 – 4
21. oktober 14:00
12. runde
Avarta
Kolding IF
1 – 1
28. oktober 15:00
13. runde
Greve
Avarta
1 – 1
4. november 14:00
14. runde
Næstved
Avarta
2 – 0
18. marts 14:00
1. runde
Avarta
Kjellerup
1 – 0
25. marts 13:00
2. runde
Ringkøbing
Avarta
3 – 3
29. marts 14:00
3. runde
Avarta
Skovshoved
3 – 2
2. april 13:00
4. runde
Avarta
FC Sydvest
3 – 0
8. april 14:00
5. runde
Frem
Avarta
2 – 1
14. april 15:00
6. runde
Avarta
Hvidovre
0 – 2
22. april 13:00
7. runde
Jammerbugt FC
Avarta
1 – 0
28. april 15:00
8. runde
Avarta
Næstved
0 – 3
6. maj 13:00
9. runde
FC Sydvest
Avarta
2 – 2
10. maj 15:05
10. runde
Avarta
Frem
1 – 1
13. maj 13:00
11. runde
Skovshoved
Avarta
2 – 1
16. maj 18:00
12. runde
Avarta
Jammerbugt FC
2 – 3
20. maj 14:00
13. runde
Hvidovre
Avarta
vs
26. maj 14:00
14. runde
Avarta
Ringkøbing
vs
2. juni 14:00
15. runde
Kjellerup
Avarta
vs
9. juni 14:00
16. runde