LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Brabrand

Om Brabrand

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Brabrand

Turnering Placering Form
2. Division Oprykningsspil #3
har ikke vundet 2 hjemmekampe i træk
2. Division Gruppe 1 #3
er ubesejret 9 kampe i træk
Sydbank Pokalen 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 2 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Brabrand fra nyhedsarkivet

Nyheder om Brabrand

23/05 07:59
22/05 21:00
19/05 16:55
11/05 16:00
04/05 15:56
28/04 16:07
27/04 09:19
22/04 16:02
16/04 19:53
13/04 15:52


Spillertrup for Brabrand

Nr. Navn Position
2. Tobias Wittus Olesen (23 år) Forsvar
3. Thomas Viggers (21 år) Forsvar
5. Simon Riis (29 år) Midtbane
6. Lasse Tougaard Andersen (25 år) Midtbane
7. Anton Soejberg (18 år) Angreb
9. Issa Kharoub (23 år) Angreb
10. Mike Kaljo (29 år) Angreb
11. Frederik Poulsen (29 år) Angreb
12. Michael Pedersen (28 år) Forsvar
13. Jesper Henriksen (26 år) Midtbane
14. Lasse Møberg (23 år) Midtbane
17. Casper Lykke (21 år) Forsvar
18. Lasse Meyer (24 år) Midtbane
19. Jacob Linnet (24 år) Forsvar
20. Malthe Boesen (22 år) Angreb
22. Henrik Borup (23 år) Angreb
23. Malte Færge (27 år) Forsvar
24. Oliver Milton (20 år) Målmand
30. Henrik Lindhard (24 år) Målmand
Marcus Sloth Jørgensen (22 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Brabrand
Jammerbugt FC
1 – 1
4. august 14:00
1. runde
Hirtshals
Brabrand
0 – 9
8. august 18:00
1. runde
FC Sydvest
Brabrand
0 – 1
11. august 15:30
2. runde
Brabrand
Odder
4 – 1
18. august 14:00
3. runde
Kjellerup
Brabrand
1 – 2
22. august 18:00
4. runde
Brabrand
Aarhus Fremad
1 – 1
25. august 14:00
5. runde
Dalum
Brabrand
0 – 1
1. september 14:00
6. runde
Brabrand
Silkeborg
2 – 3
5. september 17:15
2. runde
Brabrand
Kolding IF
2 – 2
8. september 14:00
7. runde
Brabrand
Skive
1 – 2
15. september 14:00
8. runde
Tarup-Paarup
Brabrand
0 – 1
22. september 13:00
9. runde
Brabrand
Ringkøbing
1 – 2
29. september 14:00
10. runde
Vejgaard
Brabrand
0 – 2
6. oktober 13:00
11. runde
Brabrand
Kjellerup
2 – 0
13. oktober 14:00
12. runde
Aarhus Fremad
Brabrand
2 – 0
20. oktober 14:00
13. runde
Brabrand
FC Sydvest
5 – 3
27. oktober 14:00
14. runde
Kolding IF
Brabrand
0 – 2
3. november 15:00
15. runde
Jammerbugt FC
Brabrand
1 – 1
10. november 14:00
16. runde
Brabrand
Tarup-Paarup
1 – 1
9. marts 14:00
17. runde
Ringkøbing
Brabrand
0 – 3
17. marts 14:00
18. runde
Brabrand
Vejgaard
1 – 0
23. marts 16:00
19. runde
Odder
Brabrand
1 – 2
30. marts 14:00
20. runde
Brabrand
Dalum
2 – 0
6. april 14:00
21. runde
Skive
Brabrand
1 – 1
13. april 14:00
22. runde
Brabrand
B93
0 – 3
22. april 14:00
1. runde
Ringkøbing
Brabrand
1 – 2
28. april 14:00
2. runde
Brabrand
Middelfart
3 – 2
4. maj 14:00
3. runde
Brabrand
Skive
1 – 1
11. maj 14:00
4. runde
AB
Brabrand
1 – 2
19. maj 15:00
5. runde
Brabrand
Vanløse
1 – 3
22. maj 19:00
6. runde
Kolding IF
Brabrand
vs
25. maj 15:00
7. runde
Brabrand
Brønshøj
vs
1. juni 14:00
8. runde
Aarhus Fremad
Brabrand
vs
5. juni 19:00
9. runde
Brabrand
Jammerbugt FC
vs
10. juni 14:00
10. runde
HIK
Brabrand
vs
15. juni 14:00
11. runde