LeoVegas.dk ready? betfair Roskilde Festival 2018 Casino24 Advertisement
Logo for FC Sydvest

Om FC Sydvest

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af FC Sydvest

Turnering Placering Form
2. Division Oprykningsspil #12
har ikke vundet i samtlige udekampe
DBU Pokalen 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 9 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Sydvest fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Sydvest

09/06 15:57
02/06 16:07
26/05 15:59
19/05 16:51
16/05 20:54
15/05 12:42
13/05 14:52
10/05 17:01
05/05 16:53
29/04 15:57


Spillertrup for FC Sydvest

Nr. Navn Position
1. Kasper Tiedemann (31 år) Målmand
2. Marten van Ittersum (27 år) Forsvar
3. Jeppe Vinum (18 år) Midtbane
6. Jonas Gejel Hansen (22 år) Midtbane
7. Marco Hansen (27 år) Midtbane
8. Rene Hansen (28 år) Midtbane
9. Frederik Warming Lundbek (20 år) Angreb
10. Van Tha Thawng Ni Dum (19 år) Midtbane
11. Bayan Fenwick (24 år) Angreb
12. Jeppe Hansen (21 år) Midtbane
15. Nils Priisholm (19 år) Midtbane
17. Sipan Ibrahim (20 år) Midtbane
18. Lasse Seistrup Clausen (19 år) Midtbane
19. Anders Thomsen (31 år) Angreb
21. Christian Degn (25 år) Forsvar
24. Viktor Rasmussen (18 år) Målmand
26. Christian Roost (32 år) Forsvar
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Sydvest
VSK Aarhus
1 – 1
5. august 15:00
1. runde
Marstal/Rise
FC Sydvest
0 – 1
8. august 17:30
1. runde
Jammerbugt FC
FC Sydvest
1 – 1
12. august 15:00
2. runde
Aarhus Fremad
FC Sydvest
1 – 1
19. august 15:00
3. runde
FC Sydvest
Kjellerup
0 – 1
25. august 18:15
4. runde
Vejgaard
FC Sydvest
4 – 3
29. august 17:30
2. runde
Ringkøbing
FC Sydvest
3 – 2
3. september 13:30
5. runde
IF Lyseng
FC Sydvest
2 – 3
9. september 13:00
6. runde
FC Sydvest
Odder
6 – 1
16. september 15:00
7. runde
FC Sydvest
Jammerbugt FC
2 – 1
23. september 15:00
8. runde
VSK Aarhus
FC Sydvest
3 – 4
30. september 13:00
9. runde
FC Sydvest
Ringkøbing
3 – 1
7. oktober 15:00
10. runde
Kjellerup
FC Sydvest
4 – 0
14. oktober 13:30
11. runde
FC Sydvest
IF Lyseng
1 – 1
21. oktober 15:00
12. runde
Odder
FC Sydvest
2 – 3
28. oktober 15:00
13. runde
FC Sydvest
Aarhus Fremad
3 – 1
4. november 14:00
14. runde
FC Sydvest
Marienlyst
0 – 3
17. marts 15:00
1. runde
Skovshoved
FC Sydvest
3 – 1
24. marts 15:00
2. runde
Hvidovre
FC Sydvest
1 – 1
29. marts 14:00
3. runde
FC Sydvest
Middelfart
2 – 2
2. april 15:00
4. runde
Avarta
FC Sydvest
3 – 0
8. april 14:00
5. runde
FC Sydvest
Kolding IF
1 – 1
14. april 15:00
6. runde
Frem
FC Sydvest
2 – 0
21. april 15:00
7. runde
Næstved
FC Sydvest
2 – 0
29. april 14:00
8. runde
FC Sydvest
Hvidovre
0 – 4
5. maj 15:00
9. runde
FC Sydvest
Avarta
2 – 2
10. maj 15:05
10. runde
Kolding IF
FC Sydvest
2 – 0
13. maj 13:00
11. runde
FC Sydvest
Frem
0 – 2
16. maj 19:00
12. runde
FC Sydvest
Næstved
1 – 3
19. maj 15:00
13. runde
Marienlyst
FC Sydvest
2 – 1
26. maj 14:00
14. runde
FC Sydvest
Skovshoved
3 – 2
2. juni 14:00
15. runde
Middelfart
FC Sydvest
4 – 0
9. juni 14:00
16. runde