LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Skive

Om Skive

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Skive

Turnering Placering Form
2. Division Oprykningsspil #1
har ikke vundet 2 kampe i træk
2. Division Gruppe 1 #1
er ubesejret 7 kampe i træk
Sydbank Pokalen 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 6 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Skive fra nyhedsarkivet

Nyheder om Skive

18/05 16:52
16/05 16:41
11/05 16:00
08/05 13:54
04/05 15:39
03/05 13:50
27/04 16:51
27/04 07:00
25/04 11:56
22/04 15:58


Spillertrup for Skive

Nr. Navn Position
6. Kenneth Nielsen (25 år) Forsvar
9. Martin Egelund (20 år) Angreb
10. Malthe Dahl Overgaard (23 år) Midtbane
11. Jeppe Mogensen (23 år) Angreb
12. Jacob Vetter (20 år) Forsvar
13. Emil Søgård Jensen (22 år) Forsvar
17. Mikkel Jespersen (27 år) Midtbane
18. André Bjerregaard (27 år) Angreb
20. Thomas Santos (20 år) Angreb
22. Mathias Bersang Sørensen (27 år) Midtbane
23. Christoffer Østergaard (26 år) Forsvar
29. Mads Schäfer Bak (29 år) Midtbane
30. Marcus Bobjerg (21 år) Målmand
33. Simon Sterring (22 år) Angreb
45. Magnus Jensen (22 år) Forsvar
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Skive
FC Sydvest
3 – 1
4. august 15:00
1. runde
Ringkøbing
Skive
1 – 5
8. august 18:00
1. runde
Tarup-Paarup
Skive
0 – 1
11. august 13:00
2. runde
Skive
Kolding IF
2 – 2
17. august 18:55
3. runde
Ringkøbing
Skive
1 – 0
22. august 18:00
4. runde
Skive
Vejgaard
6 – 2
25. august 15:00
5. runde
Jammerbugt FC
Skive
2 – 0
1. september 14:00
6. runde
Viby IF
Skive
2 – 1
4. september 17:15
2. runde
Skive
Odder
3 – 2
7. september 19:00
7. runde
Brabrand
Skive
1 – 2
15. september 14:00
8. runde
Skive
Aarhus Fremad
0 – 1
21. september 19:00
9. runde
Skive
Kjellerup
2 – 1
29. september 15:00
10. runde
Dalum
Skive
1 – 5
6. oktober 14:00
11. runde
Skive
Tarup-Paarup
3 – 0
12. oktober 19:00
12. runde
FC Sydvest
Skive
2 – 3
20. oktober 15:00
13. runde
Skive
Jammerbugt FC
2 – 0
27. oktober 15:00
14. runde
Vejgaard
Skive
2 – 1
3. november 13:00
15. runde
Odder
Skive
2 – 3
10. november 12:00
16. runde
Skive
Ringkøbing
2 – 0
8. marts 19:00
17. runde
Kjellerup
Skive
1 – 7
15. marts 18:30
18. runde
Skive
Dalum
2 – 1
23. marts 15:00
19. runde
Kolding IF
Skive
3 – 5
29. marts 19:00
20. runde
Aarhus Fremad
Skive
1 – 3
6. april 14:00
21. runde
Skive
Brabrand
1 – 1
13. april 14:00
22. runde
Skive
HIK
4 – 0
22. april 14:00
1. runde
Vanløse
Skive
0 – 1
27. april 15:00
2. runde
Skive
B93
1 – 0
4. maj 13:30
3. runde
Brabrand
Skive
1 – 1
11. maj 14:00
4. runde
Skive
Ringkøbing
0 – 1
18. maj 15:00
5. runde
Skive
Kolding IF
vs
22. maj 19:00
6. runde
AB
Skive
vs
26. maj 15:00
7. runde
Skive
Aarhus Fremad
vs
31. maj 19:00
8. runde
Jammerbugt FC
Skive
vs
5. juni 19:00
9. runde
Skive
Brønshøj
vs
10. juni 14:00
10. runde
Middelfart
Skive
vs
15. juni 14:00
11. runde