Luk
Logo for Roskilde KFUM

Om Roskilde KFUM

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Roskilde KFUM

Turnering Placering Form
3. Division #3
har ikke vundet 4 kampe i træk
Sydbank Pokalen 2. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Roskilde KFUM fra nyhedsarkivet

Nyheder om Roskilde KFUM

16/10 16:26
09/10 17:24
09/10 15:35
09/10 13:00
02/10 16:27
02/10 08:45
27/09 17:44
25/09 16:07
18/09 15:57
12/09 15:24


Spillertrup for Roskilde KFUM

Nr. Navn Position
1. Marc Lyster (26 år) Målmand
2. Christoffer Blond (24 år) Forsvar
5. Lasse Kjeldsen (24 år) Forsvar
6. Benjamin Sode (22 år) Midtbane
7. Marco Sander Petersen (23 år) Midtbane
8. Amin El Barrani (20 år) Midtbane
9. Oliver Lassen (23 år) Midtbane
10. Christian Toftdahl (20 år) Midtbane
11. Josef Moussa (23 år) Angreb
13. Emil Oelvang (26 år) Midtbane
14. Frederik Munck (20 år) Angreb
15. Rasmus Hansen (25 år) Angreb
16. Erkan Firat (22 år) Midtbane
17. Emre Selvi (23 år) Midtbane
18. Aske Andersen Angreb
19. Luka Dumic (26 år) Angreb
21. Shabban Hussein (25 år) Midtbane
22. Oliver Lauritsen (19 år) Midtbane
23. Mico Elvig (28 år) Forsvar
24. Serkan Firat (22 år) Forsvar
25. Victor Fiala Forsvar
26. Frederik Winther Angreb
27. Christoffer Tabrizi-Birkebaek (17 år) Forsvar
28. Patrick Arentzen (21 år) Forsvar
30. Adnan Mohammad (25 år) Angreb
33. Magnus Dilling (20 år) Målmand
99. Max Christensen (21 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Dianalund IF
Roskilde KFUM
0 – 8
3. august 18:00
1. runde
VSK Aarhus
Roskilde KFUM
1 – 0
7. august 13:30
1. runde
Roskilde KFUM
Herlev
3 – 0
14. august 13:30
2. runde
Karlslunde IF
Roskilde KFUM
0 – 1
18. august 18:30
3. runde
Roskilde KFUM
Frem
1 – 1
21. august 13:30
4. runde
Roskilde KFUM
Dalum
3 – 2
28. august 13:30
5. runde
Roskilde KFUM
AB
0 – 5
1. september 17:15
2. runde
Roskilde KFUM
Vanløse
1 – 2
4. september 13:30
19. runde
Roskilde KFUM
Slagelse
2 – 0
12. september 13:30
7. runde
Næsby
Roskilde KFUM
1 – 3
18. september 14:00
8. runde
Roskilde KFUM
Young Boys FD
2 – 2
25. september 13:30
9. runde
IF Lyseng
Roskilde KFUM
1 – 1
2. oktober 13:15
10. runde
Roskilde KFUM
FC Roskilde
1 – 1
9. oktober 13:30
11. runde
Frem
Roskilde KFUM
3 – 2
16. oktober 14:00
12. runde
Roskilde KFUM
VSK Aarhus
vs
23. oktober 13:30
13. runde
Young Boys FD
Roskilde KFUM
vs
31. oktober 14:00
14. runde
Roskilde KFUM
Karlslunde IF
vs
6. november 13:30
15. runde
Dalum
Roskilde KFUM
vs
13. november 13:00
16. runde
FC Roskilde
Roskilde KFUM
vs
19. november 19:00
17. runde
Roskilde KFUM
Næsby
vs
12. marts 13:30
18. runde
Vanløse
Roskilde KFUM
vs
19. marts 13:00
6. runde
Slagelse
Roskilde KFUM
vs
26. marts 15:00
20. runde
Roskilde KFUM
IF Lyseng
vs
2. april 13:30
21. runde
Herlev
Roskilde KFUM
vs
9. april 15:00
22. runde