Luk
Logo for B 93 (k)

Om B 93 (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af B 93 (k)

Turnering Placering Form
Gjensidige Kvindeligaen Kvalifikation (k) #2 B 93 (k) har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
3F Cup (k) 3. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om B 93 (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om B 93 (k)

03/05 07:14
01/05 10:22
23/04 15:36
16/04 08:02
12/04 09:16
03/04 10:02
22/03 14:39
08/03 11:57
24/01 09:03
23/01 11:29


Spillertrup for B 93 (k)

Nr. Navn Position
1. Josephine Madsen (20 år) Målmand
2. Bjørg Fog Godvin (19 år) Forsvar
3. Brianna Westrup (23 år) Forsvar
4. Selma Larsen Svendsen (18 år) Midtbane
5. Nana Boysen (20 år) Midtbane
6. Anna Tørslev (21 år) Midtbane
8. Nikoline Andresen (23 år) Midtbane
9. Julia Welin (19 år) Midtbane
10. Sofie Bruun Bredgaard (18 år) Midtbane
13. Leticia Torres (25 år) Forsvar
14. Jeanne Vibe Studsgaard (21 år) Midtbane
15. Kristine C. Lindgaard (21 år) Forsvar
17. Hannah Holgersen (22 år) Angreb
18. Marlene Larsen (28 år) Midtbane
20. Michaela Schnack (21 år) Midtbane
22. Paola van der Veen (26 år) Midtbane
23. Mathilde Gorski (24 år) Forsvar
24. Emma Holmskov Midtbane
25. Julie Falkebo (19 år) Forsvar
Anna Mogensen (20 år) Forsvar
Sofie Thrige (23 år) Forsvar
Agnes Hoeybye (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Østerbro IF (k)
B 93 (k)
0 – 4
10. august 13:00
1. runde
B 93 (k)
FB (k)
8 – 0
18. august 15:00
2. runde
Køge (k)
B 93 (k)
1 – 4
25. august 14:00
3. runde
B 93 (k)
Næsby (k)
4 – 0
8. september 13:00
5. runde
Herlufsholm (k)
B 93 (k)
3 – 3
11. september 18:30
4. runde
B 93 (k)
Sundby BK (k)
2 – 0
15. september 13:00
6. runde
Heimdal (k)
B 93 (k)
0 – 6
18. september 16:45
2. runde
Damsø (k)
B 93 (k)
0 – 1
21. september 12:00
7. runde
B 93 (k)
Østerbro IF (k)
3 – 1
29. september 13:00
8. runde
FB (k)
B 93 (k)
0 – 8
5. oktober 13:00
9. runde
B 93 (k)
Køge (k)
5 – 2
13. oktober 13:00
10. runde
B 93 (k)
Brøndby IF (k)
0 – 4
23. oktober 19:00
3. runde
B 93 (k)
Herlufsholm (k)
1 – 1
27. oktober 13:00
11. runde
Næsby (k)
B 93 (k)
1 – 2
2. november 12:00
12. runde
Sundby BK (k)
B 93 (k)
1 – 1
9. november 12:00
13. runde
B 93 (k)
Damsø (k)
7 – 1
16. november 13:00
14. runde
AaB (k)
B 93 (k)
vs
28. marts 15:00
1. runde
B 93 (k)
Køge (k)
vs
4. april 12:00
2. runde
B 93 (k)
Odense Q (k)
vs
19. april 14:15
3. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
B 93 (k)
vs
25. april 12:30
4. runde
B 93 (k)
Vildbjerg (k)
vs
3. maj 14:15
5. runde
B 93 (k)
AaB (k)
vs
17. maj 14:15
6. runde
Køge (k)
B 93 (k)
vs
24. maj 15:00
7. runde
Odense Q (k)
B 93 (k)
vs
30. maj 13:00
8. runde
B 93 (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
vs
7. juni 14:00
9. runde
Vildbjerg (k)
B 93 (k)
vs
13. juni 15:00
10. runde