LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for Varde (k)

Om Varde (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Varde (k)

Turnering Placering Form
3F Ligaen Grundspil (k) #8
har ikke vundet i samtlige kampe
3F Ligaen Kvalifikation (k) #4 Varde (k) har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
3F Cup (k) Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Varde (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om Varde (k)

03/01 08:37
28/12 10:00
13/12 10:39
09/12 17:39
09/12 11:04
08/12 08:13
06/12 10:13
03/12 15:12
29/11 15:28
21/11 13:42


Spillertrup for Varde (k)

Nr. Navn Position
1. Mathilde Burgaard (15 år) Målmand
2. Sofie Borch Jensen Forsvar
3. Signe Brinch Nielsen (19 år) Forsvar
4. Emma Hoffmann Dyrvig Angreb
5. Jane Jeppesen Forsvar
6. Sarah Støckler (19 år) Midtbane
7. Emilie Hedelund Midtbane
8. Michelle Lindhard Jørgensen Midtbane
9. Emilie Billing Midtbane
10. Sophia Husted Angreb
11. Freja Jensen Angreb
13. Chrestine Nielsen Forsvar
15. Louise Nygaard Nielsen Forsvar
16. Sidse Tryk Christiansen Målmand
17. Cecilie Kristensen (16 år) Forsvar
18. Line Vilhelmsen Midtbane
19. Astrid Rindom (18 år) Forsvar
20. Brooke Webster Midtbane
21. Solveig Andersen (18 år) Angreb
22. Frida Petersen (18 år) Forsvar
23. Laura Bahl (21 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Varde (k)
Fortuna Hjørring (k)
0 – 5
14. august 19:00
1. runde
Varde (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 5
26. august 12:30
3. runde
Varde (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
0 – 1
2. september 12:30
4. runde
Brøndby IF (k)
Varde (k)
10 – 0
24. september 13:00
5. runde
SønderjyskE (k)
Varde (k)
0 – 4
27. september 19:00
2. runde
Varde (k)
Vejle Boldklub (k)
1 – 1
30. september 12:30
6. runde
Odense Q (k)
Varde (k)
5 – 0
4. oktober 18:30
2. runde
KoldingQ (k)
Varde (k)
7 – 0
7. oktober 13:00
7. runde
Fortuna Hjørring (k)
Varde (k)
8 – 0
14. oktober 16:00
8. runde
Varde (k)
Odense Q (k)
0 – 3
29. oktober 13:00
9. runde
Aalborg Freja (k)
Varde (k)
1 – 2
1. november 19:00
3. runde
VSK Aarhus (k)
Varde (k)
6 – 0
4. november 13:00
10. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Varde (k)
5 – 0
11. november 12:30
11. runde
Varde (k)
Brøndby IF (k)
2 – 3
18. november 12:30
12. runde
Vejle Boldklub (k)
Varde (k)
3 – 3
3. december 13:00
13. runde
Varde (k)
KoldingQ (k)
1 – 4
9. december 13:00
14. runde
VSK Aarhus (k)
Varde (k)
vs
24. februar 13:00
Kvartfinaler
FC THY-Thisted Q (k)
Varde (k)
vs
7. april 15:00
1. runde
Varde (k)
Vildbjerg (k)
vs
14. april 12:30
2. runde
B93 (k)
Varde (k)
vs
21. april 15:45
3. runde
Greve (k)
Varde (k)
vs
6. maj 14:00
4. runde
Varde (k)
Vejle Boldklub (k)
vs
12. maj 12:30
5. runde
Varde (k)
FC THY-Thisted Q (k)
vs
19. maj 12:30
6. runde
Vildbjerg (k)
Varde (k)
vs
27. maj 13:30
7. runde
Varde (k)
B93 (k)
vs
2. juni 12:30
8. runde
Varde (k)
Greve (k)
vs
10. juni 13:00
9. runde
Vejle Boldklub (k)
Varde (k)
vs
16. juni 15:00
10. runde