Luk
Logo for Brøndby IF (k)

Om Brøndby IF (k)

Land: Danmark
Træner: Per Nielsen


Turneringer med deltagelse af Brøndby IF (k)

Turnering Placering Form
Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) #3
har tabt seneste kamp
Women's Champions League Kvalifikation 1st Runde (k) Bronzekamp
har vundet seneste kamp
3F Cup (k) Kvartfinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Brøndby IF (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om Brøndby IF (k)

28/05 10:04
22/05 09:11
18/05 08:36
10/05 08:32
07/05 08:45
04/05 10:03
28/04 06:31
28/04 06:07
27/04 18:52
27/04 09:18


Spillertrup for Brøndby IF (k)

Nr. Navn Position
1. Ann-Kathrin Dilfer (20 år) Målmand
2. Rebeka Winther (19 år) Angreb
3. Andrea Jul Ougaard (18 år) Midtbane
4. Caroline Pleidrup (21 år) Forsvar
7. Anna Welin (27 år) Midtbane
9. Nanna Christiansen (32 år) Angreb
11. Cecilie Buchberg (26 år) Midtbane
12. Christina Beck (25 år) Forsvar
13. Katrine Winnem Jørgensen (25 år) Forsvar
14. Laerke Dreyer (20 år) Angreb
15. Frederikke Lindhardt (24 år) Midtbane
16. Malou Rylov (18 år) Midtbane
17. Julie Tavlo Petersson (32 år) Midtbane
18. Samara Ortiz (24 år) Forsvar
19. Beatrice Persson (21 år) Angreb
20. Naja Bahrenscheer (25 år) Målmand
21. Laura Munk Hermann (19 år) Midtbane
22. Laura Juul (20 år) Midtbane
23. Kristin Dis Arnadottir (22 år) Midtbane
25. Mathilde Hagihara (17 år) Midtbane
26. Andrea Friis (15 år) Forsvar
27. Carla Schulz (16 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Brøndby IF (k)
Kolding IF (k)
5 – 1
6. august 18:30
1. runde
HB Køge (k)
Brøndby IF (k)
2 – 0
11. august 18:00
3. runde
AaB (k)
Brøndby IF (k)
1 – 2
14. august 14:00
2. runde
Brøndby IF (k)
Kristianstads DFF (k)
0 – 1
18. august 14:00
Semifinaler
Brøndby IF (k)
Slovacko (k)
2 – 1
21. august 14:00
Bronzekamp
Sundby BK (k)
Brøndby IF (k)
1 – 3
25. august 19:00
2. runde
Brøndby IF (k)
AGF (k)
2 – 2
28. august 13:15
4. runde
Brøndby IF (k)
FC Nordsjælland (k)
2 – 1
5. september 16:00
5. runde
Brøndby IF (k)
Fortuna Hjørring (k)
0 – 3
11. september 13:10
6. runde
FC THY-Thisted Q (k)
Brøndby IF (k)
3 – 1
26. september 15:00
7. runde
Brøndby IF (k)
HB Køge (k)
2 – 0
29. september 18:00
3. runde
Brøndby IF (k)
FC THY-Thisted Q (k)
5 – 2
3. oktober 14:00
8. runde
Kolding IF (k)
Brøndby IF (k)
0 – 1
10. oktober 15:00
9. runde
Brøndby IF (k)
AaB (k)
5 – 2
16. oktober 15:15
10. runde
Brøndby IF (k)
HB Køge (k)
0 – 1
30. oktober 13:00
11. runde
AGF (k)
Brøndby IF (k)
1 – 4
6. november 13:00
12. runde
FC Nordsjælland (k)
Brøndby IF (k)
0 – 1
13. november 16:00
13. runde
Fortuna Hjørring (k)
Brøndby IF (k)
4 – 1
21. november 11:30
14. runde
Brøndby IF (k)
Fortuna Hjørring (k)
vs
6. marts 14:00
Kvartfinaler
HB Køge (k)
Brøndby IF (k)
vs
25. marts 19:00
1. runde
Brøndby IF (k)
Kolding IF (k)
vs
3. april 13:00
2. runde
Fortuna Hjørring (k)
Brøndby IF (k)
vs
15. april 13:00
3. runde
Brøndby IF (k)
FC THY-Thisted Q (k)
vs
18. april 15:00
4. runde
FC Nordsjælland (k)
Brøndby IF (k)
vs
22. april 19:00
5. runde
Brøndby IF (k)
Fortuna Hjørring (k)
vs
30. april 13:00
6. runde
Brøndby IF (k)
HB Køge (k)
vs
8. maj 13:00
7. runde
FC THY-Thisted Q (k)
Brøndby IF (k)
vs
22. maj 13:00
8. runde
Brøndby IF (k)
FC Nordsjælland (k)
vs
27. maj 19:00
9. runde
Kolding IF (k)
Brøndby IF (k)
vs
4. juni 14:00
10. runde