Luk
Logo for Farum (k)

Om Farum (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af Farum (k)

Turnering Placering Form
3F Slutspil #3 Farum (k) har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Kvinde-LP Semifinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om Farum (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om Farum (k)

Vi har ingen ingen relaterede nyheder.



Spillertrup for Farum (k)

Nr. Navn Position
2. Line Røddik (32 år) Forsvar
3. Freja Lähteenmäki (22 år) Forsvar
4. Amalie Littau (18 år) Forsvar
6. Amanda Madsen (24 år) Forsvar
7. Asla Johannesen (23 år) Midtbane
8. Esther Endel Roenn (20 år) Midtbane
9. Catrine Gryholt Larsen (26 år) Midtbane
10. Camilla Kur (30 år) Angreb
11. Büsra Barut (22 år) Angreb
12. Louise Bendtsen (28 år) Forsvar
13. Julie Nowak (24 år) Forsvar
14. Amalie Vangsgaard (23 år) Angreb
16. Maria Christensen (24 år) Målmand
17. Simone Andersen (23 år) Midtbane
18. Mie Jung Carstensen (18 år) Midtbane
19. Linnea Borbye (18 år) Angreb
20. Brianne Reed (26 år) Forsvar
21. Florentina Olar (34 år) Midtbane
22. Laura Juul (19 år) Midtbane
27. Maria Duesterdich Hansen (23 år) Målmand
28. Caroline Moeller-Jensen (20 år) Angreb
88. Mette Perthu-Hansen (26 år) Angreb
Ellie Jean (23 år) Forsvar
Lærke Tingleff (20 år) Forsvar
Sarah Jankovska (20 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Brøndby IF (k)
Farum (k)
0 – 3
3. august 13:00
1. runde
Farum (k)
Fortuna Hjørring (k)
0 – 0
10. august 13:30
2. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
Farum (k)
0 – 1
14. august 18:30
3. runde
Farum (k)
VSK Aarhus (k)
1 – 2
17. august 13:00
4. runde
Odense Q (k)
Farum (k)
1 – 3
24. august 13:00
5. runde
FC THY-Thisted Q (k)
Farum (k)
2 – 2
7. september 15:00
6. runde
Farum (k)
KoldingQ (k)
5 – 0
14. september 13:00
7. runde
Herlufsholm (k)
Farum (k)
2 – 3
18. september 18:30
2. runde
Farum (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
3 – 0
21. september 13:00
10. runde
VSK Aarhus (k)
Farum (k)
1 – 3
28. september 15:00
9. runde
Fortuna Hjørring (k)
Farum (k)
1 – 2
12. oktober 15:00
8. runde
KoldingQ (k)
Farum (k)
1 – 0
19. oktober 13:00
11. runde
Farum (k)
Brøndby IF (k)
0 – 1
26. oktober 13:00
12. runde
Fredensborg BI (k)
Farum (k)
1 – 6
29. oktober 19:00
3. runde
Farum (k)
FC THY-Thisted Q (k)
3 – 5
2. november 14:00
13. runde
Farum (k)
Odense Q (k)
3 – 0
16. november 13:00
14. runde
Farum (k)
Brøndby IF (k)
2 – 1
23. november 15:00
Kvartfinaler
Farum (k)
Fortuna Hjørring (k)
vs
15. marts 14:00
Semifinaler
Fortuna Hjørring (k)
Farum (k)
vs
21. marts 15:00
Semifinaler
VSK Aarhus (k)
Farum (k)
vs
28. marts 13:00
1. runde
Farum (k)
FC THY-Thisted Q (k)
vs
4. april 15:00
2. runde
Farum (k)
Fortuna Hjørring (k)
vs
18. april 18:00
3. runde
Brøndby IF (k)
Farum (k)
vs
22. april 19:00
4. runde
Farum (k)
VSK Aarhus (k)
vs
26. april 13:00
5. runde
KoldingQ (k)
Farum (k)
vs
2. maj 13:00
6. runde
Farum (k)
Brøndby IF (k)
vs
12. maj 19:30
7. runde
Fortuna Hjørring (k)
Farum (k)
vs
17. maj 13:30
8. runde
FC THY-Thisted Q (k)
Farum (k)
vs
23. maj 15:00
9. runde
Farum (k)
KoldingQ (k)
vs
30. maj 15:00
10. runde