Luk
Logo for KoldingQ (k)

Om KoldingQ (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af KoldingQ (k)

Turnering Placering Form
Gjensidige Kvindeligaen Slutspil (k) #6 KoldingQ (k) har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
3F Cup (k) Semifinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om KoldingQ (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om KoldingQ (k)

16/12 13:53
28/05 13:05
22/05 09:18
07/05 08:42
28/04 06:31
28/04 06:07
27/04 18:52
27/04 09:18
27/04 07:11
24/04 13:05


Spillertrup for KoldingQ (k)

Nr. Navn Position
1. Lene Christensen (20 år) Målmand
2. Isabella Bryld Obaze (17 år) Forsvar
5. Sofie Riis (21 år) Forsvar
6. Sophia Husted Angreb
7. Sif Rykær (32 år) Midtbane
9. Louise Eriksen (24 år) Forsvar
10. Emma Hoppe (19 år) Angreb
11. Caroline Ahrendtsen Jensen (20 år) Midtbane
12. Signe Baattrup (20 år) Midtbane
15. Sofie Hornemann (18 år) Angreb
16. Emma Skou Færge (19 år) Forsvar
17. Ea Rasmussen (19 år) Forsvar
18. Emilie Terp (21 år) Midtbane
19. Molli Plasmann (23 år) Midtbane
20. Carola Schneider (27 år) Midtbane
21. Mia Reedtz Olesen (18 år) Målmand
Cecilie Floee (18 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

KoldingQ (k)
FC THY-Thisted Q (k)
2 – 1
3. august 13:00
1. runde
KoldingQ (k)
Odense Q (k)
4 – 2
10. august 13:00
2. runde
VSK Aarhus (k)
KoldingQ (k)
1 – 1
14. august 18:30
3. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
KoldingQ (k)
1 – 1
17. august 13:00
4. runde
Fortuna Hjørring (k)
KoldingQ (k)
3 – 0
25. august 13:30
5. runde
KoldingQ (k)
Brøndby IF (k)
0 – 3
7. september 13:00
6. runde
Farum (k)
KoldingQ (k)
5 – 0
14. september 13:00
7. runde
Næsby (k)
KoldingQ (k)
1 – 2
17. september 19:00
2. runde
Brøndby IF (k)
KoldingQ (k)
7 – 1
21. september 13:00
10. runde
KoldingQ (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
2 – 0
28. september 13:00
9. runde
Odense Q (k)
KoldingQ (k)
3 – 0
12. oktober 13:00
8. runde
KoldingQ (k)
Farum (k)
1 – 0
19. oktober 13:00
11. runde
Vildbjerg (k)
KoldingQ (k)
0 – 2
23. oktober 19:00
3. runde
FC THY-Thisted Q (k)
KoldingQ (k)
1 – 1
26. oktober 15:00
12. runde
KoldingQ (k)
Fortuna Hjørring (k)
1 – 2
3. november 13:00
13. runde
KoldingQ (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 1
16. november 13:00
14. runde
Sundby BK (k)
KoldingQ (k)
0 – 4
23. november 13:00
Kvartfinaler
KoldingQ (k)
FC THY-Thisted Q (k)
vs
14. marts 15:00
Semifinaler
FC THY-Thisted Q (k)
KoldingQ (k)
vs
21. marts 15:00
Semifinaler
KoldingQ (k)
VSK Aarhus (k)
vs
22. april 19:00
4. runde
Fortuna Hjørring (k)
KoldingQ (k)
vs
26. april 13:30
5. runde
KoldingQ (k)
FC THY-Thisted Q (k)
vs
16. maj 13:00
8. runde
KoldingQ (k)
Brøndby IF (k)
vs
24. maj 13:00
9. runde
Farum (k)
KoldingQ (k)
vs
30. maj 15:00
10. runde
Brøndby IF (k)
KoldingQ (k)
vs
6. juni 14:00
1. runde
KoldingQ (k)
Farum (k)
vs
13. juni 14:00
2. runde
VSK Aarhus (k)
KoldingQ (k)
vs
17. juni 19:00
3. runde
KoldingQ (k)
Fortuna Hjørring (k)
vs
20. juni 14:00
4. runde
FC THY-Thisted Q (k)
KoldingQ (k)
vs
27. juni 14:00
5. runde