LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for KoldingQ (k)

Om KoldingQ (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af KoldingQ (k)

Turnering Placering Form
3F Ligaen Slutspil (k) #4
har vundet samtlige udekampe
3F Cup (k) Semifinale
har tabt 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om KoldingQ (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om KoldingQ (k)

28/05 13:05
22/05 09:18
07/05 08:42
28/04 06:31
28/04 06:07
27/04 18:52
27/04 09:18
27/04 07:11
24/04 13:05
22/04 18:08


Spillertrup for KoldingQ (k)

Nr. Navn Position
1. Lene Christensen (19 år) Målmand
2. Benedikte Schrøder (19 år) Forsvar
4. Pernille Gohr (22 år) Forsvar
5. Sofie Riis (20 år) Forsvar
6. Sophia Husted Angreb
7. Sif Rykær (31 år) Midtbane
8. Esther Willems (19 år) Midtbane
9. Louise Eriksen (23 år) Forsvar
11. Caroline Ahrendtsen Jensen (19 år) Midtbane
12. Signe Baattrup (19 år) Midtbane
13. Lotte Troelsgaard (30 år) Angreb
14. Lykke Kildegaard (22 år) Midtbane
15. Signe Boysen (22 år) Angreb
18. Emilie Terp (20 år) Midtbane
19. Molli Plasmann (22 år) Midtbane
20. Carola Schneider (26 år) Midtbane
23. Mathilde Gaarn (16 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

B93 (k)
KoldingQ (k)
0 – 2
11. august 12:45
1. runde
KoldingQ (k)
Brøndby IF (k)
0 – 3
8. september 13:00
4. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
KoldingQ (k)
1 – 0
15. september 12:30
5. runde
Varde (k)
KoldingQ (k)
0 – 5
19. september 16:45
2. runde
Odense Q (k)
KoldingQ (k)
1 – 5
22. september 13:00
6. runde
KoldingQ (k)
FC THY-Thisted Q (k)
2 – 1
29. september 13:00
7. runde
VSK Aarhus (k)
KoldingQ (k)
3 – 2
13. oktober 13:00
8. runde
KoldingQ (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
2 – 2
20. oktober 13:00
9. runde
SønderjyskE (k)
KoldingQ (k)
0 – 3
24. oktober 19:00
3. runde
Fortuna Hjørring (k)
KoldingQ (k)
2 – 1
27. oktober 13:00
3. runde
FC THY-Thisted Q (k)
KoldingQ (k)
2 – 4
4. november 13:00
11. runde
KoldingQ (k)
B93 (k)
5 – 0
17. november 13:00
12. runde
KoldingQ (k)
Fortuna Hjørring (k)
1 – 3
21. november 19:00
10. runde
KoldingQ (k)
Odense Q (k)
5 – 3
24. november 13:00
13. runde
KoldingQ (k)
VSK Aarhus (k)
2 – 1
28. november 19:00
2. runde
Brøndby IF (k)
KoldingQ (k)
4 – 0
1. december 13:00
14. runde
KoldingQ (k)
FC THY-Thisted Q (k)
2 – 0
20. februar 19:00
Kvartfinaler
Brøndby IF (k)
KoldingQ (k)
3 – 1
23. februar 15:00
Semifinaler
KoldingQ (k)
Brøndby IF (k)
0 – 4
9. marts 15:00
Semifinaler
KoldingQ (k)
Fortuna Hjørring (k)
1 – 1
16. marts 13:00
1. runde
FC THY-Thisted Q (k)
KoldingQ (k)
0 – 1
23. marts 15:00
2. runde
KoldingQ (k)
Brøndby IF (k)
1 – 4
30. marts 12:55
3. runde
KoldingQ (k)
VSK Aarhus (k)
1 – 2
13. april 13:00
4. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
KoldingQ (k)
0 – 5
18. april 12:30
5. runde
Fortuna Hjørring (k)
KoldingQ (k)
vs
22. april 13:30
6. runde
KoldingQ (k)
FC THY-Thisted Q (k)
vs
27. april 13:00
7. runde
Brøndby IF (k)
KoldingQ (k)
vs
4. maj 13:00
8. runde
VSK Aarhus (k)
KoldingQ (k)
vs
8. maj 19:00
9. runde
KoldingQ (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
vs
11. maj 15:00
10. runde