LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for VSK Aarhus (k)

Om VSK Aarhus (k)

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af VSK Aarhus (k)

Turnering Placering Form
3F Ligaen Slutspil (k) #3
har vundet seneste kamp
3F Cup (k) Semifinale
har tabt 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om VSK Aarhus (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om VSK Aarhus (k)

07/06 09:03
28/05 08:38
22/05 09:18
10/05 08:32
08/05 08:33
07/05 08:42
25/04 14:33
23/04 07:04
21/04 08:00
16/04 10:37


Spillertrup for VSK Aarhus (k)

Nr. Navn Position
1. Katrine Svane (21 år) Målmand
2. Simone Hagelskjær (27 år) Midtbane
4. Rikke Marie Madsen (21 år) Midtbane
8. Cecilie Struck (20 år) Midtbane
9. Sofie Bloch Jørgensen (27 år) Angreb
10. Marie Bruun (27 år) Midtbane
11. Malou Thyrrestrup Midtbane
14. Katrine Kleven (18 år) Målmand
15. Christina Beck (22 år) Forsvar
16. Julie Dahl (23 år) Forsvar
17. Kathrine Spanner (20 år) Angreb
19. Sofie Obel (21 år) Forsvar
20. Emma Andersen (20 år) Midtbane
21. Matilde Lundorf (20 år) Forsvar
22. Mathilde Madsen (23 år) Midtbane
23. Christina Ravn (28 år) Forsvar
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

VSK Aarhus (k)
Brøndby IF (k)
1 – 6
11. august 13:00
1. runde
VSK Aarhus (k)
FC THY-Thisted Q (k)
2 – 1
18. august 13:00
3. runde
B93 (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 2
9. september 12:30
4. runde
Silkeborg KFUM (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 18
12. september 19:00
2. runde
VSK Aarhus (k)
Odense Q (k)
2 – 0
15. september 13:00
5. runde
VSK Aarhus (k)
Fortuna Hjørring (k)
0 – 5
22. september 13:00
6. runde
Ballerup-Skovlunde (k)
VSK Aarhus (k)
1 – 3
29. september 12:30
7. runde
VSK Aarhus (k)
KoldingQ (k)
3 – 2
13. oktober 13:00
8. runde
FC THY-Thisted Q (k)
VSK Aarhus (k)
2 – 3
20. oktober 15:30
9. runde
Odense Q (k)
VSK Aarhus (k)
0 – 2
27. oktober 13:00
10. runde
VSK Aarhus (k)
B93 (k)
4 – 0
3. november 13:00
11. runde
Vildbjerg (k)
VSK Aarhus (k)
1 – 3
14. november 19:30
3. runde
Brøndby IF (k)
VSK Aarhus (k)
5 – 2
17. november 13:00
12. runde
VSK Aarhus (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
2 – 3
24. november 13:00
13. runde
KoldingQ (k)
VSK Aarhus (k)
2 – 1
28. november 19:00
2. runde
Fortuna Hjørring (k)
VSK Aarhus (k)
4 – 0
1. december 15:00
14. runde
Næsby (k)
VSK Aarhus (k)
1 – 2
17. februar 13:00
Kvartfinaler
VSK Aarhus (k)
Fortuna Hjørring (k)
0 – 1
23. februar 15:45
Semifinaler
Fortuna Hjørring (k)
VSK Aarhus (k)
4 – 0
10. marts 14:00
Semifinaler
Ballerup-Skovlunde (k)
VSK Aarhus (k)
1 – 1
16. marts 12:30
1. runde
Brøndby IF (k)
VSK Aarhus (k)
5 – 1
23. marts 14:00
7. runde
VSK Aarhus (k)
Fortuna Hjørring (k)
0 – 3
30. marts 13:00
3. runde
KoldingQ (k)
VSK Aarhus (k)
1 – 2
13. april 13:00
4. runde
VSK Aarhus (k)
FC THY-Thisted Q (k)
0 – 2
18. april 13:00
5. runde
VSK Aarhus (k)
Ballerup-Skovlunde (k)
3 – 2
22. april 13:00
6. runde
VSK Aarhus (k)
Brøndby IF (k)
vs
27. april 13:00
2. runde
Fortuna Hjørring (k)
VSK Aarhus (k)
vs
4. maj 15:00
8. runde
VSK Aarhus (k)
KoldingQ (k)
vs
8. maj 19:00
9. runde
FC THY-Thisted Q (k)
VSK Aarhus (k)
vs
11. maj 15:00
10. runde