Luk
Logo for FC Nordsjælland

Om FC Nordsjælland

Land: Danmark
Stadion: Right To Dream Park
Placering: Farum, Danmark
Kapacitet: 10.300 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Flemming Pedersen


Turneringer med deltagelse af FC Nordsjælland

Turnering Placering Form
Superligaen Grundspil #9
har ikke vundet i samtlige kampe
Sydbank Pokalen 2. Runde FC Nordsjælland har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
Træningskamp 1. Runde
har tabt 3 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 5 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Nordsjælland fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Nordsjælland

20/09 18:04
20/09 17:31
20/09 16:16
20/09 16:03
20/09 16:00
20/09 13:07
20/09 08:03
18/09 15:45
15/09 16:59
15/09 15:56


Spillertrup for FC Nordsjælland

Nr. Navn Position
1. Peter Vindahl Jensen (22 år) Målmand
2. Mads Døhr Thychosen (23 år) Forsvar
3. Ulrik Yttergård Jenssen (24 år) Forsvar
4. Kian Hansen (31 år) Forsvar
5. Mathias Rasmussen (22 år) Angreb
6. Jacob Steen Christensen (19 år) Midtbane
7. Mikkel Rygaard (29 år) Midtbane
8. Magnus Kofod Andersen (21 år) Midtbane
10. Kamal-Deen Sulemana (18 år) Angreb
14. Mohammed Diomande (18 år) Angreb
19. Oliver Toelboell Rimmen (19 år) Angreb
20. Andreas Bredahl (17 år) Midtbane
21. Emeka Nnamani (18 år) Angreb
23. Oliver Villadsen (18 år) Midtbane
24. Jonathan Amon (21 år) Angreb
25. Ivan Mesik (19 år) Forsvar
29. Joachim Rothmann (20 år) Angreb
30. Martin Vantruba (22 år) Målmand
31. Andreas Guelstorff (17 år) Målmand
33. Marcus Gudmann (20 år) Forsvar
34. Martin Frese (22 år) Midtbane
35. Isaac Atanga (20 år) Angreb
36. Maxwell Woledzi (19 år) Midtbane
37. Ibrahim Sadiq (20 år) Angreb
38. Clinton Antwi (20 år) Forsvar
41. Abu Francis (19 år) Angreb
42. Oliver Antman (19 år) Midtbane
45. Tochi Chukwuani (17 år) Midtbane
Gideon Mensah (19 år) Forsvar
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Nordsjælland
AGF
4 – 5
24. januar 13:35
Færdig
FC Nordsjælland
FC Roskilde
1 – 1
28. januar 13:00
Færdig
FC Nordsjælland
FC Liefering
4 – 2
31. januar 15:00
Færdig
FC Nordsjælland
Admira
2 – 0
1. februar 14:30
Færdig
CSKA Moskva
FC Nordsjælland
2 – 0
5. februar 17:00
Færdig
Kalmar FF
FC Nordsjælland
1 – 1
11. februar 15:00
Færdig
FC Nordsjælland
HB Køge
1 – 0
23. maj 13:00
Færdig
FC Nordsjælland
HB Køge
5 – 4
28. august 13:00
Færdig
Vejle Boldklub
FC Nordsjælland
3 – 1
31. august 17:30
Færdig
AGF
FC Nordsjælland
2 – 0
5. september 13:30
Færdig
FC Nordsjælland
AGF
2 – 4
7. september 16:00
Færdig
Brøndby IF
FC Nordsjælland
3 – 2
13. september 16:00
1. runde
OB
FC Nordsjælland
1 – 1
20. september 14:00
2. runde
FC Nordsjælland
Lyngby
vs
28. september 19:00
3. runde
FC København
FC Nordsjælland
vs
4. oktober 20:00
4. runde
FC Græsrødderne
FC Nordsjælland
vs
8. oktober 16:30
2. runde
FC Nordsjælland
Randers FC
vs
19. oktober 19:00
5. runde
AC Horsens
FC Nordsjælland
vs
25. oktober 14:00
6. runde
FC Nordsjælland
FC Midtjylland
vs
31. oktober 16:00
7. runde
FC Nordsjælland
Vejle Boldklub
vs
8. november 14:00
8. runde
AaB
FC Nordsjælland
vs
22. november 15:00
9. runde
FC Nordsjælland
AGF
vs
29. november 15:00
10. runde
SønderjyskE
FC Nordsjælland
vs
6. december 15:00
11. runde
FC Nordsjælland
FC København
vs
13. december 15:00
12. runde
FC Midtjylland
FC Nordsjælland
vs
20. december 15:00
13. runde
FC Nordsjælland
Brøndby IF
vs
3. februar 19:00
14. runde
FC Nordsjælland
OB
vs
7. februar 15:00
15. runde
Vejle Boldklub
FC Nordsjælland
vs
14. februar 15:00
16. runde
Randers FC
FC Nordsjælland
vs
21. februar 15:00
17. runde
FC Nordsjælland
AaB
vs
28. februar 15:00
18. runde
AGF
FC Nordsjælland
vs
3. marts 19:00
19. runde
FC Nordsjælland
AC Horsens
vs
7. marts 15:00
20. runde
Lyngby
FC Nordsjælland
vs
14. marts 15:00
21. runde
FC Nordsjælland
SønderjyskE
vs
21. marts 15:00
22. runde