Luk
Logo for OB

Om OB

Land: Danmark
Stadion: Nature Energy Park
Placering: Odense, Danmark
Kapacitet: 15.790 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Andreas Alm


Turneringer med deltagelse af OB

Turnering Placering Form
Superligaen Grundspil #9
har vundet seneste kamp
Sydbank Pokalen Semifinale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om OB fra nyhedsarkivet

Nyheder om OB

29/01 11:45
29/01 09:45
29/01 09:11
28/01 15:39
28/01 14:00
28/01 13:05
28/01 09:50
27/01 23:35
27/01 19:10
27/01 17:03


Spillertrup for OB

Nr. Navn Position
2. Nicholas Mickelson (22 år) Forsvar
3. Alexander Juel Andersen (31 år) Forsvar
4. Ryan Johnson Laursen (29 år) Forsvar
5. Kasper Larsen (29 år) Forsvar
6. Jeppe Tverskov (28 år) Forsvar
7. Issam Jebali (30 år) Angreb
8. Bashkim Kadrii (30 år) Angreb
10. Sander Svendsen (24 år) Angreb
11. Emmanuel Sabbi (24 år) Midtbane
13. Hans Christian Bernat (21 år) Målmand
14. Jens Jakob Thomasen (25 år) Midtbane
15. Max Fenger (20 år) Angreb
16. Jørgen Skjelvik (30 år) Forsvar
17. Jonathan Khemdee (19 år) Forsvar
18. Mathias Brems (19 år) Forsvar
19. Aron Elis Thrandarson (27 år) Midtbane
20. Ayo Simon Okosun (28 år) Midtbane
21. Tarik Ibrahimagic (21 år) Midtbane
22. Jakob Breum (18 år) Angreb
23. Troels Kløve (31 år) Midtbane
24. Robin Østrøm (19 år) Forsvar
25. Moses Opondo (24 år) Midtbane
26. Mikkel Hyllegaard (22 år) Angreb
27. Magnus Nielsen (17 år) Målmand
28. Christian Vestergaard (20 år) Forsvar
29. Mads Frøkjær-Jensen (22 år) Midtbane
30. Sayouba Mandé (28 år) Målmand
Mihajlo Ivancevic (22 år) Forsvar
Rasmus Nissen (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

FC Midtjylland
OB
1 – 2
16. juli 19:00
1. runde
Randers FC
OB
1 – 1
25. juli 14:00
2. runde
OB
FC København
0 – 2
1. august 18:00
3. runde
FC Nordsjælland
OB
3 – 1
9. august 19:00
4. runde
OB
Silkeborg
1 – 1
15. august 16:00
5. runde
OB
Brøndby IF
2 – 2
21. august 18:00
6. runde
AGF
OB
2 – 2
29. august 18:00
7. runde
FC Roskilde
OB
1 – 2
1. september 18:00
2. runde
OB
SønderjyskE
2 – 1
13. september 19:00
8. runde
AaB
OB
2 – 0
17. september 19:00
9. runde
FC Helsingør
OB
0 – 3
21. september 17:45
3. runde
Viborg FF
OB
1 – 1
26. september 14:00
10. runde
OB
Vejle Boldklub
6 – 0
1. oktober 19:00
11. runde
OB
Randers FC
1 – 2
17. oktober 14:00
12. runde
Silkeborg
OB
1 – 1
24. oktober 14:00
13. runde
FC Nordsjælland
OB
1 – 4
27. oktober 18:00
4. runde
OB
AGF
0 – 0
1. november 19:00
14. runde
Brøndby IF
OB
2 – 1
7. november 18:00
15. runde
OB
Viborg FF
2 – 3
19. november 19:00
16. runde
OB
FC Nordsjælland
2 – 0
28. november 14:00
17. runde
Randers FC
OB
0 – 2
5. december 18:00
Kvartfinaler
OB
Randers FC
1 – 2
12. december 19:30
Kvartfinaler
OB
FC Fredericia
2 – 1
20. januar 13:00
Færdig
Silkeborg
OB
2 – 0
27. januar 13:00
Færdig
OB
Vejle Boldklub
vs
4. februar 15:00
Ikke startet
Zorya
OB
vs
12. februar 15:00
Ikke startet
FC København
OB
vs
20. februar 18:00
18. runde
OB
FC Midtjylland
vs
27. februar 18:00
19. runde
SønderjyskE
OB
vs
6. marts 14:00
20. runde
OB
AaB
vs
14. marts 19:00
21. runde
Vejle Boldklub
OB
vs
20. marts 14:30
22. runde
SønderjyskE
OB
vs
27. april 18:00
Semifinaler
OB
SønderjyskE
vs
4. maj 18:00
Semifinaler