Luk
Logo for OB

Om OB

Land: Danmark
Stadion: Nature Energy Park
Placering: Odense, Danmark
Kapacitet: 15.790 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Andreas Alm


Turneringer med deltagelse af OB

Turnering Placering Form
Superligaen Grundspil #2
er ubesejret i samtlige kampe


Se flere relaterede nyheder om OB fra nyhedsarkivet

Nyheder om OB

25/07 18:44
25/07 17:26
25/07 15:53
25/07 15:51
25/07 13:58
25/07 13:35
25/07 13:08
25/07 09:50
24/07 22:20
24/07 09:27


Spillertrup for OB

Nr. Navn Position
3. Alexander Juel Andersen (30 år) Forsvar
4. Ryan Johnson Laursen (29 år) Forsvar
5. Kasper Larsen (28 år) Forsvar
6. Jeppe Tverskov (28 år) Forsvar
7. Issam Jebali (29 år) Angreb
8. Bashkim Kadrii (30 år) Angreb
9. Mart Lieder (31 år) Angreb
10. Sander Svendsen (23 år) Angreb
11. Emmanuel Sabbi (23 år) Midtbane
13. Hans Christian Bernat (20 år) Målmand
14. Jens Jakob Thomasen (25 år) Midtbane
15. Max Fenger (19 år) Angreb
16. Jørgen Skjelvik (30 år) Forsvar
17. Jonathan Khemdee (19 år) Forsvar
18. Mathias Brems (19 år) Forsvar
19. Aron Elis Thrandarson (26 år) Midtbane
20. Ayo Simon Okosun (28 år) Midtbane
21. Tarik Ibrahimagic (20 år) Midtbane
22. Daniel Obbekjær (19 år) Forsvar
23. Troels Kløve (30 år) Midtbane
24. Robin Østrøm (18 år) Forsvar
25. Moses Opondo (23 år) Midtbane
26. Mikkel Hyllegaard (22 år) Angreb
27. Oliver Christensen (22 år) Målmand
28. Christian Vestergaard (20 år) Forsvar
29. Mads Frøkjær-Jensen (22 år) Midtbane
30. Sayouba Mandé (28 år) Målmand
Rasmus Nissen (20 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

SønderjyskE
OB
1 – 1
14. januar 12:00
Færdig
OB
Esbjerg fB
4 – 1
21. januar 12:00
Færdig
OB
Randers FC
0 – 1
26. januar 13:00
Færdig
OB
HB Køge
2 – 1
27. januar 13:00
Færdig
OB
SønderjyskE
1 – 4
24. marts 11:00
Færdig
Næsby
OB
1 – 3
29. juni 18:00
Færdig
OB
Fremad Amager
7 – 0
3. juli 13:00
Færdig
OB
Brøndby IF
1 – 1
7. juli 13:00
Færdig
St. Pauli
OB
2 – 2
10. juli 13:05
Færdig
FC Midtjylland
OB
1 – 2
16. juli 19:00
1. runde
Randers FC
OB
1 – 1
25. juli 14:00
2. runde
OB
FC København
vs
1. august 18:00
3. runde
FC Nordsjælland
OB
vs
9. august 19:00
4. runde
OB
Silkeborg
vs
15. august 16:00
5. runde
OB
Brøndby IF
vs
21. august 18:00
6. runde
AGF
OB
vs
29. august 18:00
7. runde
OB
SønderjyskE
vs
12. september 15:00
8. runde
AaB
OB
vs
19. september 15:00
9. runde
Viborg FF
OB
vs
26. september 15:00
10. runde
OB
Vejle Boldklub
vs
3. oktober 15:00
11. runde
OB
Randers FC
vs
17. oktober 15:00
12. runde
Silkeborg
OB
vs
24. oktober 15:00
13. runde
OB
AGF
vs
31. oktober 15:00
14. runde
Brøndby IF
OB
vs
7. november 15:00
15. runde
OB
Viborg FF
vs
21. november 15:00
16. runde
OB
FC Nordsjælland
vs
28. november 15:00
17. runde
FC København
OB
vs
20. februar 15:00
18. runde
OB
FC Midtjylland
vs
27. februar 15:00
19. runde
SønderjyskE
OB
vs
6. marts 15:00
20. runde
OB
AaB
vs
13. marts 15:00
21. runde
Vejle Boldklub
OB
vs
20. marts 15:00
22. runde