Luk
Logo for SønderjyskE

Om SønderjyskE

Land: Danmark
Stadion: Sydbank Park
Placering: Haderslev, Danmark
Kapacitet: 10.000 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Glen Riddersholm


Turneringer med deltagelse af SønderjyskE

Turnering Placering Form
Superligaen Grundspil #7
har tabt seneste kamp
Europa League Kvalifikation 3. Runde
har tabt seneste kamp
Træningskamp 1. Runde
har ikke vundet 5 udekampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 7 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om SønderjyskE fra nyhedsarkivet

Nyheder om SønderjyskE

24/09 21:13
24/09 19:49
24/09 19:49
24/09 16:36
24/09 14:10
24/09 13:01
24/09 12:45
24/09 12:10
24/09 09:10
23/09 18:38


Spillertrup for SønderjyskE

Nr. Navn Position
1. Lawrence Thomas (28 år) Målmand
2. Stefan Gartenmann (23 år) Forsvar
3. Marc Pedersen (31 år) Forsvar
4. Isak Oli Olafsson (20 år) Forsvar
5. Marc Dal Hende (29 år) Forsvar
7. Julius Eskesen (21 år) Midtbane
9. Alexander Bah (22 år) Midtbane
10. Anders K. Jacobsen (30 år) Angreb
12. Pierre Kanstrup (31 år) Forsvar
13. Nikola Mirkovic (29 år) Målmand
14. Mads Steenberg (19 år) Forsvar
15. Johan Absalonsen (35 år) Angreb
16. Jannick Liburd (19 år) Midtbane
17. Roni Arabaci (19 år) Angreb
18. Armann Taranis (19 år) Angreb
19. Mads Winther (18 år) Forsvar
20. Peter Christiansen (20 år) Angreb
21. Jeppe Simonsen (24 år) Forsvar
22. Emil Frederiksen (20 år) Midtbane
23. Mads Hansen (19 år) Midtbane
24. Rasmus Vinderslev (23 år) Midtbane
25. Haji Wright (22 år) Angreb
26. Patrick Banggaard (26 år) Forsvar
28. Nicolai Flø (25 år) Målmand
29. Victor Ekani (23 år) Midtbane
77. Rilwan Hassan (29 år) Midtbane
90. Mads Albæk (30 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

SønderjyskE
AC Horsens
1 – 1
15. januar 13:00
Færdig
SønderjyskE
Kolding IF
0 – 1
18. januar 13:00
Færdig
Viborg FF
SønderjyskE
1 – 1
24. januar 13:00
Færdig
SønderjyskE
Bohemians 1905
2 – 0
31. januar 13:00
Færdig
SønderjyskE
TSC Backa Topola
0 – 3
2. februar 13:00
Færdig
Shakhtar Donetsk
SønderjyskE
2 – 2
5. februar 15:00
Færdig
Brøndby IF
SønderjyskE
1 – 3
10. februar 13:00
Færdig
Kolding IF
SønderjyskE
1 – 1
22. maj 14:00
Færdig
FC København
SønderjyskE
3 – 1
26. maj 15:00
Færdig
SønderjyskE
Silkeborg
1 – 3
14. august 12:00
Færdig
SønderjyskE
FC Fredericia
2 – 3
20. august 13:00
Færdig
SønderjyskE
Vendsyssel FF
3 – 2
25. august 13:00
Færdig
Meppen
SønderjyskE
0 – 0
28. august 14:00
Færdig
FC København
SønderjyskE
0 – 0
29. august 14:00
Aflyst
St. Pauli
SønderjyskE
1 – 0
6. september 14:00
Færdig
SønderjyskE
FC Midtjylland
2 – 0
11. september 19:00
1. runde
Vejle Boldklub
SønderjyskE
4 – 1
20. september 18:00
2. runde
Viktoria Plzen
SønderjyskE
3 – 0
24. september 18:00
3. runde
SønderjyskE
AaB
vs
27. september 14:00
3. runde
Lyngby
SønderjyskE
vs
4. oktober 14:00
4. runde
SønderjyskE
Brøndby IF
vs
18. oktober 16:00
5. runde
Randers FC
SønderjyskE
vs
25. oktober 16:00
6. runde
SønderjyskE
AGF
vs
2. november 19:00
7. runde
AC Horsens
SønderjyskE
vs
8. november 20:00
8. runde
OB
SønderjyskE
vs
22. november 15:00
9. runde
SønderjyskE
FC København
vs
29. november 15:00
10. runde
SønderjyskE
FC Nordsjælland
vs
6. december 15:00
11. runde
Brøndby IF
SønderjyskE
vs
13. december 15:00
12. runde
SønderjyskE
Randers FC
vs
20. december 15:00
13. runde
FC Midtjylland
SønderjyskE
vs
3. februar 19:00
14. runde
SønderjyskE
Vejle Boldklub
vs
7. februar 15:00
15. runde
FC København
SønderjyskE
vs
14. februar 15:00
16. runde
AGF
SønderjyskE
vs
21. februar 15:00
17. runde
SønderjyskE
Lyngby
vs
28. februar 15:00
18. runde
SønderjyskE
OB
vs
3. marts 19:00
19. runde
AaB
SønderjyskE
vs
7. marts 15:00
20. runde
SønderjyskE
AC Horsens
vs
14. marts 15:00
21. runde
FC Nordsjælland
SønderjyskE
vs
21. marts 15:00
22. runde