LeoVegas.dk ready? betfair Kvindebold Sukkerbold Advertisement
Logo for AB Tårnby

Om AB Tårnby

Land: Danmark
Grundlagt: 1970
Stadion: Vestamager Idrætscenter
Kapacitet: 1000 tilskuere
Rekord: 350


Turneringer med deltagelse af AB Tårnby

Turnering Placering Form
Danmarksserien Pulje 2 #4
er ubesejret 2 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om AB Tårnby fra nyhedsarkivet

Nyheder om AB Tårnby

10/08 21:58
29/06 18:25
18/06 16:55
17/06 13:05
11/06 16:58
04/06 17:05
28/05 16:58
21/05 16:53
16/05 16:57
11/05 20:52


Spillertrup for AB Tårnby

Nr. Navn Position
1. Rasmus Pryts (30 år) Målmand
3. Ricky Gotland (26 år) Forsvar
4. Morten Sichlau-Pedersen (30 år) Forsvar
5. Christian Klausen (21 år)
6. Kristian Bo Andersen (29 år) Forsvar
8. Erik Braun (20 år) Forsvar
9. Søren Weibel (34 år) Midtbane
10. Lasse Lindbjerg (25 år) Forsvar
11. Jonas Zederkopff (26 år) Midtbane
12. Benjamin Warlo (25 år) Angreb
13. Søren Haustein (33 år) Midtbane
14. Tobias Hansen (27 år) Angreb
15. Zakaria Mokdad (21 år)
16. Ibrahim Djafer Bey (23 år) Angreb
17. Ivan Christjansen (32 år) Angreb
19. Nisahr Yawar (30 år) Midtbane
20. Orhan Özbek Forsvar
21. Mads Funch (22 år) Målmand
22. Mads Thomsen (26 år) Midtbane
23. Steve Nwate
24. Jonas Christoffersen
25. Jacob Willum
27. Lauge Persson Forsvar
28. Sebastian Segali Midtbane
29. Christian Jacobsen Målmand
33. Mathias Kriegbaum (21 år)
Ussaima Darraji (25 år) Midtbane
Advertisement
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

AB Tårnby
Birkerød
2 – 1
5. august 15:00
1. runde
KFUM Roskilde
AB Tårnby
2 – 1
12. august 13:30
2. runde
Virum Sorgenfri
AB Tårnby
1 – 2
19. august 13:00
12. runde
GVI
AB Tårnby
1 – 0
26. august 13:00
4. runde
AB Tårnby
FK Odsherred
1 – 2
2. september 15:00
5. runde
AB Tårnby
Fremad Valby
1 – 5
23. september 15:00
8. runde
B 1908
AB Tårnby
2 – 3
26. september 17:00
6. runde
Vanløse
AB Tårnby
5 – 1
30. september 13:00
9. runde
Birkerød
AB Tårnby
3 – 3
7. oktober 14:00
10. runde
AB Tårnby
KFUM Roskilde
3 – 0
14. oktober 15:00
11. runde
AB Tårnby
Avedøre
2 – 1
18. oktober 19:00
7. runde
AB Tårnby
Virum Sorgenfri
2 – 1
21. oktober 15:00
3. runde
AB Tårnby
GVI
1 – 4
28. oktober 15:00
13. runde
FK Odsherred
AB Tårnby
2 – 3
4. november 14:00
14. runde
AB Tårnby
B 1908
vs
24. marts 14:00
15. runde
Avedøre
AB Tårnby
vs
2. april 13:00
16. runde
Fremad Valby
AB Tårnby
vs
7. april 13:30
17. runde
AB Tårnby
Vanløse
vs
14. april 14:00
18. runde
AB Tårnby
Birkerød
vs
21. april 14:00
19. runde
KFUM Roskilde
AB Tårnby
vs
28. april 13:30
20. runde
AB Tårnby
Virum Sorgenfri
vs
4. maj 19:00
21. runde
GVI
AB Tårnby
vs
12. maj 13:00
22. runde
AB Tårnby
FK Odsherred
vs
19. maj 14:00
23. runde
B 1908
AB Tårnby
vs
26. maj 13:00
24. runde
AB Tårnby
Avedøre
vs
2. juni 14:00
25. runde
AB Tårnby
Fremad Valby
vs
9. juni 14:00
26. runde
Vanløse
AB Tårnby
vs
16. juni 15:30
27. runde