Luk
Logo for FC Sydvest

Om FC Sydvest

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af FC Sydvest

Turnering Placering Form
Sydbank Pokalen 1. Runde
har tabt seneste kamp
Danmarksserien Pulje 3 #8
har ikke vundet 7 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 7 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om FC Sydvest fra nyhedsarkivet

Nyheder om FC Sydvest

02/08 14:20
26/07 15:20
24/07 10:11
16/07 14:36
16/07 08:39
05/06 16:58
05/06 15:01
29/05 14:53
22/05 16:00
15/05 14:54


Spillertrup for FC Sydvest

Nr. Navn Position
1. Kasper Tiedemann (34 år) Målmand
3. Joe Guinchard (25 år) Forsvar
4. Morten Snabe (20 år) Forsvar
5. Oliver Nielsen (22 år) Forsvar
6. Marten van Ittersum (30 år) Forsvar
7. Marco Hansen (30 år) Midtbane
9. Martin Riis (20 år) Angreb
10. Martin Egelund (22 år) Angreb
11. Martin Hedeager Jensen (30 år) Midtbane
13. Kasper Sørensen (33 år) Midtbane
15. David Easter (21 år) Midtbane
16. Kasper Nissen (24 år) Angreb
17. Lars van Ittersum (20 år) Forsvar
18. Lasse Seistrup Clausen (22 år) Midtbane
19. Ardit Murati (21 år) Angreb
21. Christian Degn (28 år) Forsvar
23. Morten Beck (26 år) Midtbane
24. Emil Schmidt (18 år) Målmand
26. Mads Vestergaard Petersen (30 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Marienlyst
FC Sydvest
3 – 0
3. august 18:00
1. runde
FC Sydvest
B 1913
2 – 2
6. august 18:45
1. runde
Hedensted
FC Sydvest
1 – 1
13. august 19:00
2. runde
FC Sydvest
Varde
1 – 0
20. august 18:00
3. runde
OKS
FC Sydvest
4 – 1
28. august 13:00
4. runde
FC Sydvest
Tarup-Paarup
2 – 0
3. september 18:00
5. runde
SfB-Oure FA
FC Sydvest
4 – 1
11. september 13:00
6. runde
FC Sydvest
Aarhus Fremad II
1 – 3
17. september 18:00
7. runde
FC Sydvest
B 1909
3 – 3
25. september 13:00
8. runde
Marienlyst
FC Sydvest
2 – 1
1. oktober 19:00
9. runde
B 1913
FC Sydvest
0 – 0
9. oktober 13:00
10. runde
FC Sydvest
Hedensted
2 – 2
16. oktober 13:00
11. runde
Varde
FC Sydvest
2 – 1
23. oktober 15:00
12. runde
FC Sydvest
OKS
vs
30. oktober 13:00
13. runde
Tarup-Paarup
FC Sydvest
vs
6. november 13:00
14. runde
FC Sydvest
SfB-Oure FA
vs
26. marts 13:00
15. runde
Aarhus Fremad II
FC Sydvest
vs
2. april 14:00
16. runde
B 1909
FC Sydvest
vs
9. april 14:00
17. runde
FC Sydvest
Marienlyst
vs
14. april 13:00
18. runde
FC Sydvest
B 1913
vs
22. april 18:30
19. runde
Hedensted
FC Sydvest
vs
30. april 13:30
20. runde
FC Sydvest
Varde
vs
6. maj 18:30
21. runde
OKS
FC Sydvest
vs
14. maj 13:00
22. runde
FC Sydvest
Tarup-Paarup
vs
20. maj 18:30
23. runde
SfB-Oure FA
FC Sydvest
vs
28. maj 13:00
24. runde
FC Sydvest
Aarhus Fremad II
vs
3. juni 18:30
25. runde
FC Sydvest
B 1909
vs
10. juni 18:30
26. runde
Marienlyst
FC Sydvest
vs
18. juni 14:00
27. runde