Luk
Logo for SfB-Oure FA

Om SfB-Oure FA

Land: Danmark


Turneringer med deltagelse af SfB-Oure FA

Turnering Placering Form
Sydbank Pokalen 1. Runde
har tabt seneste kamp
Danmarksserien Pulje 3 #1
har vundet samtlige hjemmekampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet 7 hjemmekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om SfB-Oure FA fra nyhedsarkivet

Nyheder om SfB-Oure FA

29/05 14:53
22/05 16:00
15/05 14:54
08/05 16:17
04/05 22:04
01/05 14:51
24/04 16:06
17/04 15:33
10/04 16:58
05/04 23:45


Spillertrup for SfB-Oure FA

Nr. Navn Position
1. Peter Harring Larsen (23 år) Målmand
2. Villads Stokholm (25 år) Forsvar
3. Mathias Hansen (28 år) Forsvar
5. Frederik Grube (21 år) Midtbane
6. Jeppe Marquardsen (26 år) Forsvar
7. Magnus Schou (23 år) Angreb
8. Kasper Theis Jensen (31 år) Forsvar
9. Daniel Thor O'Hara (26 år) Midtbane
10. Philip Hersloev (26 år) Angreb
11. Oliver Lønfeldt (23 år) Midtbane
13. Oscar Vejle (20 år) Angreb
14. Sigursveinn Thrainsson (27 år) Angreb
15. Fridtjof Rosenbaum (25 år) Angreb
18. Mads Elzelingen (20 år) Midtbane
19. Mads Andersson Midtbane
20. Jacob Arachchige-Jensen (21 år) Angreb
21. Mikkel Ottesen (21 år) Midtbane
22. Elias Lamnaouar (22 år) Angreb
23. Simeon Soerensen (26 år) Angreb
24. Oska Bagge (19 år) Forsvar
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

SfB-Oure FA
Middelfart
0 – 6
3. august 18:30
1. runde
Tarup-Paarup
SfB-Oure FA
1 – 3
7. august 13:00
1. runde
SfB-Oure FA
Aarhus Fremad II
6 – 3
14. august 13:00
2. runde
Marienlyst
SfB-Oure FA
1 – 3
20. august 19:00
3. runde
SfB-Oure FA
Hedensted
2 – 1
27. august 18:30
4. runde
OKS
SfB-Oure FA
0 – 5
4. september 13:00
5. runde
SfB-Oure FA
FC Sydvest
4 – 1
11. september 13:00
6. runde
SfB-Oure FA
B 1909
4 – 1
18. september 13:00
7. runde
B 1913
SfB-Oure FA
1 – 2
25. september 13:00
8. runde
SfB-Oure FA
Varde
4 – 0
2. oktober 13:00
9. runde
SfB-Oure FA
Tarup-Paarup
5 – 2
9. oktober 13:00
10. runde
Aarhus Fremad II
SfB-Oure FA
3 – 0
16. oktober 14:00
11. runde
SfB-Oure FA
Marienlyst
3 – 1
23. oktober 13:00
12. runde
Hedensted
SfB-Oure FA
vs
30. oktober 13:30
13. runde
SfB-Oure FA
OKS
vs
6. november 13:00
14. runde
FC Sydvest
SfB-Oure FA
vs
26. marts 13:00
15. runde
B 1909
SfB-Oure FA
vs
2. april 14:00
16. runde
SfB-Oure FA
B 1913
vs
9. april 13:00
17. runde
Varde
SfB-Oure FA
vs
16. april 15:00
18. runde
Tarup-Paarup
SfB-Oure FA
vs
23. april 14:00
19. runde
SfB-Oure FA
Aarhus Fremad II
vs
30. april 13:00
20. runde
Marienlyst
SfB-Oure FA
vs
6. maj 19:00
21. runde
SfB-Oure FA
Hedensted
vs
14. maj 13:00
22. runde
OKS
SfB-Oure FA
vs
21. maj 13:00
23. runde
SfB-Oure FA
FC Sydvest
vs
28. maj 13:00
24. runde
SfB-Oure FA
B 1909
vs
4. juni 18:30
25. runde
B 1913
SfB-Oure FA
vs
10. juni 19:00
26. runde
SfB-Oure FA
Varde
vs
18. juni 14:00
27. runde