Luk
Logo for Brøndby IF (k)

Om Brøndby IF (k)

Land: Danmark
Træner: Per Nielsen


Turneringer med deltagelse af Brøndby IF (k)

Turnering Placering Form
Gjensidige Kvindeligaen Grundspil (k) #2
har ikke vundet 3 kampe i træk
Champions League Slutspil (k) 1/16-finale Brøndby IF (k) har endnu ikke spillet nogen kampe i denne turnering
3F Cup (k) Semifinale
har vundet samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har vundet seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om Brøndby IF (k) fra nyhedsarkivet

Nyheder om Brøndby IF (k)

28/05 10:04
22/05 09:11
18/05 08:36
10/05 08:32
07/05 08:45
04/05 10:03
28/04 06:31
28/04 06:07
27/04 18:52
27/04 09:18


Spillertrup for Brøndby IF (k)

Nr. Navn Position
2. Rebeka Winther (18 år) Angreb
3. Pernille Larsen (21 år) Midtbane
6. Josefine Hasbo (19 år) Midtbane
7. Freja Abildå (22 år) Midtbane
8. Theresa Eslund (34 år) Forsvar
9. Nanna Christiansen (31 år) Angreb
11. Agnete Nielsen (21 år) Angreb
12. Olivia Drost (20 år) Forsvar
13. Kamilla Karlsen (20 år) Forsvar
14. Laerke Dreyer (19 år) Angreb
15. Frederikke Lindhardt (23 år) Midtbane
18. Chirine Lamti (26 år) Midtbane
19. Sara Makoben-Blessing (18 år) Forsvar
20. Naja Bahrenscheer (24 år) Målmand
22. Mille Gejl (21 år) Angreb
24. Caroline Pleidrup (20 år) Forsvar
Maja Kildemoes (24 år) Midtbane
Malou Rylov (17 år) Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

KoldingQ (k)
Brøndby IF (k)
1 – 2
8. august 14:00
1. runde
Brøndby IF (k)
HB Køge (k)
1 – 0
15. august 14:00
2. runde
FC Nordsjælland (k)
Brøndby IF (k)
1 – 1
19. august 18:30
3. runde
Brøndby IF (k)
Fortuna Hjørring (k)
2 – 1
22. august 14:00
4. runde
AGF (k)
Brøndby IF (k)
1 – 4
29. august 14:00
5. runde
Brøndby IF (k)
AaB (k)
3 – 0
5. september 14:00
6. runde
Herlufsholm (k)
Brøndby IF (k)
0 – 3
9. september 19:00
2. runde
FC THY-Thisted Q (k)
Brøndby IF (k)
1 – 2
13. september 14:00
7. runde
Brøndby IF (k)
FC THY-Thisted Q (k)
4 – 0
26. september 15:00
8. runde
B 93 (k)
Brøndby IF (k)
1 – 10
30. september 18:30
3. runde
Brøndby IF (k)
KoldingQ (k)
3 – 2
3. oktober 14:00
9. runde
HB Køge (k)
Brøndby IF (k)
5 – 0
11. oktober 14:00
10. runde
Brøndby IF (k)
FC Nordsjælland (k)
0 – 0
17. oktober 14:00
11. runde
Fortuna Hjørring (k)
Brøndby IF (k)
3 – 1
31. oktober 14:00
12. runde
ASA Aarhus (k)
Brøndby IF (k)
0 – 3
21. november 13:00
Kvartfinaler
Vålerenga (k)
Brøndby IF (k)
vs
7. februar 15:00
1/16-finaler
Brøndby IF (k)
Vålerenga (k)
vs
14. februar 15:00
1/16-finaler
Brøndby IF (k)
AGF (k)
vs
6. marts 14:00
13. runde
AaB (k)
Brøndby IF (k)
vs
13. marts 14:00
14. runde
Brøndby IF (k)
HB Koege/Fortuna Hjoerring (k)
vs
20. marts 15:00
Semifinaler
HB Koege/Fortuna Hjoerring (k)
Brøndby IF (k)
vs
28. marts 15:00
Semifinaler