LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for OB

Om OB

Land: Danmark
Stadion: Nature Energy Park
Placering: Odense, Danmark
Kapacitet: 15.790 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Jakob Michelsen


Turneringer med deltagelse af OB

Turnering Placering Form
Superligaen Mesterskabsspil #3
har ikke vundet i samtlige kampe
Superligaen Grundspil #3
har vundet 5 kampe i træk
Sydbank Pokalen Semifinale
har tabt seneste kamp
Træningskamp 1. Runde
er ubesejret i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om OB fra nyhedsarkivet

Nyheder om OB

17/04 22:32
17/04 13:13
17/04 12:45
16/04 14:35
15/04 20:32
15/04 14:01
14/04 22:11
14/04 21:00
14/04 20:28
14/04 20:13


Spillertrup for OB

Nr. Navn Fysik Position
2. Oliver Lund (28 år) 187 cm / 75 kg Forsvar
3. Alexander Ludwig (25 år) 184 cm / 85 kg Forsvar
4. Ryan Johnson Laursen (27 år) 185 cm / 76 kg Forsvar
5. Ramon Leeuwin (31 år) 187 cm / 72 kg Forsvar
6. Jeppe Tverskov (26 år) 185 cm / 84 kg Forsvar
8. Janus Drachmann (30 år) 179 cm / 70 kg Midtbane
9. Bashkim Kadrii (27 år) 176 cm / 71 kg Midtbane
10. Rasmus Festersen (32 år) 177 cm / 76 kg Angreb
11. Casper Nielsen (24 år) 182 cm / 71 kg Midtbane
13. Sten Grytebust (29 år) 187 cm / 86 kg Målmand
14. Jens Jakob Thomasen (22 år) 177 cm / 66 kg Midtbane
15. Nicklas Helenius (27 år) 196 cm / 83 kg Angreb
16. Julius Eskesen (20 år) 175 cm / 68 kg Midtbane
20. Jacob Barrett Laursen (24 år) 179 cm / 76 kg Forsvar
21. Mathias Greve (24 år) 186 cm / 75 kg Midtbane
23. Troels Kløve (28 år) 177 cm / 75 kg Midtbane
24. Marco Lund (22 år) 183 cm / 84 kg Forsvar
26. Yao Dieudonne (22 år) 178 cm / 72 kg Angreb
27. Oliver Christensen (20 år) Målmand
28. Anders K. Jacobsen (29 år) 181 cm / 77 kg Angreb
30. Sayouba Mandé (25 år) 193 cm / 82 kg Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Vendsyssel
OB
3 – 2
15. juli 14:00
1. runde
OB
SønderjyskE
2 – 2
22. juli 14:00
2. runde
Randers FC
OB
1 – 0
29. juli 14:05
3. runde
OB
FC København
0 – 1
5. august 16:00
4. runde
Hobro
OB
3 – 2
11. august 16:00
5. runde
OB
FC Midtjylland
1 – 1
19. august 20:00
6. runde
Vejle Boldklub
OB
0 – 2
26. august 14:00
7. runde
OB
FC Nordsjælland
0 – 0
2. september 12:00
8. runde
AB
OB
0 – 4
6. september 19:30
2. runde
Esbjerg fB
OB
2 – 0
14. september 19:00
9. runde
OB
AC Horsens
4 – 0
24. september 19:00
10. runde
AaB
OB
0 – 1
30. september 16:00
11. runde
Thisted
OB
0 – 2
3. oktober 18:30
3. runde
OB
AGF
2 – 2
6. oktober 16:00
12. runde
Brøndby IF
OB
1 – 1
22. oktober 19:00
13. runde
SønderjyskE
OB
0 – 0
26. oktober 19:00
14. runde
OB
Hobro
1 – 0
2. november 18:00
15. runde
Hobro
OB
2 – 4
6. november 17:30
4. runde
OB
Esbjerg fB
2 – 1
11. november 20:00
16. runde
FC Nordsjælland
OB
1 – 3
25. november 14:00
17. runde
OB
Vendsyssel
2 – 0
1. december 16:00
18. runde
FC Midtjylland
OB
3 – 0
7. december 19:00
19. runde
OB
AaB
1 – 2
14. december 19:00
20. runde
AGF
OB
2 – 3
15. januar 12:00
Færdig
OB
Holstein Kiel
0 – 0
18. januar 13:00
Aflyst
OB
Pogon Szczecin
1 – 0
24. januar 09:00
Færdig
OB
Lechia Gdansk
2 – 0
28. januar 15:00
Færdig
Rapid Wien
OB
2 – 5
29. januar 14:00
Færdig
OB
Helsingborg
2 – 2
2. februar 15:00
Færdig
FC København
OB
6 – 1
10. februar 18:00
21. runde
OB
Vejle Boldklub
1 – 0
17. februar 14:00
22. runde
AC Horsens
OB
1 – 2
24. februar 14:00
23. runde
OB
Esbjerg fB
5 – 4
27. februar 19:00
Kvartfinaler
OB
Brøndby IF
2 – 0
3. marts 18:00
24. runde
AGF
OB
1 – 2
11. marts 19:00
25. runde
OB
Randers FC
1 – 0
17. marts 17:00
26. runde
Brøndby IF
OB
2 – 2
29. marts 19:00
27. runde
FC Midtjylland
OB
4 – 0
3. april 19:30
Semifinaler
OB
FC København
0 – 1
7. april 18:00
28. runde
FC Midtjylland
OB
2 – 0
14. april 18:00
29. runde
OB
FC Nordsjælland
vs
19. april 18:00
30. runde
Esbjerg fB
OB
vs
23. april 19:00
31. runde
FC København
OB
vs
28. april 18:00
32. runde
OB
FC Midtjylland
vs
5. maj 19:00
33. runde
OB
Esbjerg fB
vs
10. maj 19:00
34. runde
FC Nordsjælland
OB
vs
19. maj 15:00
35. runde
OB
Brøndby IF
vs
26. maj 17:00
36. runde