Luk
Logo for OB

Om OB

Land: Danmark
Stadion: Nature Energy Park
Placering: Odense, Danmark
Kapacitet: 15.790 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Michael Hemmingsen


Turneringer med deltagelse af OB

Turnering Placering Form
Superligaen Grundspil #8
har vundet seneste kamp
Superligaen Nedrykningsspil #3
er ubesejret 3 hjemmekampe i træk
Sydbank Pokalen Kvartfinale
har tabt 2 kampe i træk
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 3 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om OB fra nyhedsarkivet

Nyheder om OB

08/05 09:43
07/05 23:06
07/05 21:52
07/05 21:27
07/05 20:55
07/05 20:51
07/05 18:09
07/05 15:26
07/05 09:53
07/05 07:50


Spillertrup for OB

Nr. Navn Position
2. Oliver Lund (30 år) Forsvar
3. Alexander Juel Andersen (30 år) Forsvar
4. Ryan Johnson Laursen (29 år) Forsvar
5. Kasper Larsen (28 år) Forsvar
6. Jeppe Tverskov (28 år) Forsvar
7. Issam Jebali (29 år) Angreb
8. Janus Drachmann (33 år) Midtbane
9. Mart Lieder (31 år) Angreb
10. Sander Svendsen (23 år) Angreb
11. Emmanuel Sabbi (23 år) Midtbane
12. Bashkim Kadrii (29 år) Angreb
13. Hans Christian Bernat (20 år) Målmand
14. Jens Jakob Thomasen (24 år) Midtbane
15. Max Fenger (19 år) Angreb
16. Jørgen Skjelvik (29 år) Forsvar
17. Sveinn Aron Gudjohnsen (23 år) Angreb
18. Rasmus Nissen (19 år) Angreb
19. Aron Elis Thrandarson (26 år) Midtbane
20. Ayo Simon Okosun (27 år) Midtbane
21. Tarik Ibrahimagic (20 år) Midtbane
22. Daniel Obbekjær (18 år) Forsvar
23. Troels Kløve (30 år) Midtbane
25. Moses Opondo (23 år) Midtbane
26. Mikkel Hyllegaard (22 år) Angreb
27. Oliver Christensen (22 år) Målmand
28. Christian Vestergaard (20 år) Forsvar
29. Mads Frøkjær-Jensen (21 år) Midtbane
30. Sayouba Mandé (27 år) Målmand
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

OB
FC København
3 – 2
13. september 18:00
1. runde
OB
FC Nordsjælland
1 – 1
20. september 14:00
2. runde
AGF
OB
4 – 2
27. september 14:00
3. runde
OB
Vejle Boldklub
0 – 1
4. oktober 14:00
4. runde
Hillerød
OB
1 – 2
7. oktober 16:00
2. runde
FC Midtjylland
OB
3 – 1
17. oktober 16:00
5. runde
Lyngby
OB
0 – 3
23. oktober 19:00
6. runde
OB
AC Horsens
1 – 0
1. november 14:00
7. runde
Brøndby IF
OB
3 – 1
8. november 16:00
8. runde
Ballerup-Skovlunde
OB
0 – 3
11. november 13:30
3. runde
OB
SønderjyskE
1 – 1
22. november 14:00
9. runde
Randers FC
OB
2 – 1
27. november 19:00
10. runde
OB
AaB
2 – 1
4. december 19:00
11. runde
Nykøbing FC
OB
0 – 3
9. december 16:30
4. runde
OB
FC Midtjylland
1 – 1
14. december 19:00
12. runde
FC København
OB
1 – 1
20. december 18:00
13. runde
SønderjyskE
OB
1 – 1
14. januar 12:00
Færdig
OB
Esbjerg fB
4 – 1
21. januar 12:00
Færdig
OB
Randers FC
0 – 1
26. januar 13:00
Færdig
OB
HB Køge
2 – 1
27. januar 13:00
Færdig
OB
Lyngby
0 – 1
3. februar 18:10
14. runde
FC Nordsjælland
OB
0 – 2
7. februar 14:00
15. runde
OB
FC Midtjylland
1 – 2
11. februar 18:00
Kvartfinaler
OB
AGF
0 – 0
14. februar 20:00
16. runde
AC Horsens
OB
0 – 0
21. februar 14:00
17. runde
OB
Randers FC
2 – 1
28. februar 14:00
18. runde
SønderjyskE
OB
1 – 1
4. marts 18:00
19. runde
Vejle Boldklub
OB
2 – 0
7. marts 20:00
20. runde
FC Midtjylland
OB
3 – 0
10. marts 16:30
Kvartfinaler
OB
Brøndby IF
0 – 3
14. marts 16:00
21. runde
AaB
OB
0 – 2
21. marts 17:00
22. runde
OB
SønderjyskE
1 – 4
24. marts 11:00
Færdig
AC Horsens
OB
1 – 1
4. april 16:00
23. runde
OB
Vejle Boldklub
0 – 1
9. april 18:30
24. runde
OB
SønderjyskE
1 – 1
18. april 14:00
25. runde
AaB
OB
3 – 2
21. april 18:00
26. runde
OB
Lyngby
2 – 0
25. april 18:00
27. runde
SønderjyskE
OB
2 – 0
2. maj 14:00
28. runde
OB
AaB
1 – 0
7. maj 19:00
29. runde
Vejle Boldklub
OB
vs
14. maj 19:00
30. runde
Lyngby
OB
vs
20. maj 18:00
31. runde
OB
AC Horsens
vs
24. maj 14:00
32. runde