LeoVegas.dk ready? betfair Gratis Chance Casino24 Advertisement
Logo for SønderjyskE

Om SønderjyskE

Land: Danmark
Stadion: Sydbank Park
Placering: Haderslev, Danmark
Kapacitet: 10.000 tilskuere
Dimensioner: 105m x 68m
Træner: Catarinense 1. Gruppefase Slutspil 2010


Turneringer med deltagelse af SønderjyskE

Turnering Placering Form
Superligaen Grundspil #11
har ikke vundet i samtlige udekampe


Se flere relaterede nyheder om SønderjyskE fra nyhedsarkivet

Nyheder om SønderjyskE

07/08 16:35
07/08 12:53
03/08 21:27
03/08 19:55
02/08 12:29
31/07 16:48
30/07 17:28
28/07 18:45
28/07 09:53
27/07 22:38


Spillertrup for SønderjyskE

Nr. Navn Fysik Position
1. Lukas Fernandes (25 år) 185 cm / 85 kg Målmand
2. Stefan Gartenmann (21 år) 185 cm / 75 kg Forsvar
3. Marc Pedersen (29 år) 184 cm / 86 kg Forsvar
4. Ramon Rodriguez (27 år) 182 cm / 81 kg Forsvar
5. Kees Luijckx (32 år) 190 cm / 85 kg Forsvar
6. Eggert Jonsson (29 år) 188 cm / 72 kg Midtbane
7. Simon Poulsen (33 år) 185 cm / 78 kg Forsvar
8. Christian Jakobsen (25 år) 189 cm / 85 kg Midtbane
10. Mart Lieder (28 år) 188 cm / 85 kg Angreb
11. Søren Frederiksen (29 år) 186 cm / 76 kg Angreb
12. Anders Egholm (35 år) 189 cm / 86 kg Forsvar
15. Johan Absalonsen (32 år) 177 cm / 75 kg Angreb
18. Nicholas Marfelt (23 år) 187 cm / 83 kg Midtbane
21. Jeppe Simonsen (22 år) 186 cm / 80 kg Angreb
22. Teit Jakobsen (20 år) 185 cm / 80 kg Angreb
23. Silas Songani (29 år) 170 cm / 63 kg Angreb
24. Rasmus Vinderslev (21 år) Midtbane
25. Niki Zimling (33 år) 175 cm / 73 kg Midtbane
27. Mads Hvilsom (25 år) 189 cm / 82 kg Angreb
28. Sebastian Mielitz (29 år) 188 cm / 73 kg Målmand
29. Victor Ekani (21 år) 190 cm Midtbane
30. Marcel Rømer (27 år) 181 cm / 80 kg Midtbane
31. Marko Mitrovic (26 år) 189 cm / 85 kg Angreb
32. William Tchuameni (21 år) 192 cm Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Hansa Rostock
SønderjyskE
2 – 1
13. januar 13:30
Færdig
Kolding IF
SønderjyskE
0 – 3
16. januar 17:30
Færdig
SønderjyskE
FC Fredericia
2 – 3
19. januar 13:00
Færdig
Dinamo Zagreb
SønderjyskE
3 – 0
27. januar 16:05
Færdig
SønderjyskE
Banik Ostrava
0 – 1
30. januar 15:00
Færdig
SønderjyskE
Lyngby
0 – 0
4. februar 14:00
Aflyst
AC Horsens
SønderjyskE
2 – 0
23. juni 12:00
Færdig
SønderjyskE
Esbjerg fB
2 – 1
29. juni 15:15
Færdig
SønderjyskE
FC Midtjylland
2 – 1
3. juli 13:00
Færdig
SønderjyskE
Randers FC
1 – 0
6. juli 13:00
Færdig
SønderjyskE
AaB
0 – 1
13. juli 20:15
1. runde
OB
SønderjyskE
2 – 2
22. juli 14:00
2. runde
SønderjyskE
AC Horsens
2 – 0
27. juli 19:00
3. runde
AGF
SønderjyskE
1 – 0
3. august 18:00
4. runde
Esbjerg fB
SønderjyskE
vs
13. august 19:00
5. runde
SønderjyskE
Vendsyssel
vs
17. august 19:00
6. runde
FC København
SønderjyskE
vs
26. august 18:00
7. runde
SønderjyskE
Hobro
vs
1. september 16:00
8. runde
Brøndby IF
SønderjyskE
vs
16. september 16:00
9. runde
SønderjyskE
FC Midtjylland
vs
23. september 12:00
10. runde
FC Nordsjælland
SønderjyskE
vs
30. september 15:00
11. runde
SønderjyskE
Vejle Boldklub
vs
7. oktober 15:00
12. runde
Randers FC
SønderjyskE
vs
21. oktober 15:00
13. runde
SønderjyskE
OB
vs
28. oktober 15:00
14. runde
Vendsyssel
SønderjyskE
vs
4. november 15:00
15. runde
AC Horsens
SønderjyskE
vs
11. november 15:00
16. runde
SønderjyskE
Brøndby IF
vs
25. november 15:00
17. runde
SønderjyskE
FC Nordsjælland
vs
2. december 15:00
18. runde
Hobro
SønderjyskE
vs
9. december 15:00
19. runde
SønderjyskE
FC København
vs
16. december 15:00
20. runde
Vejle Boldklub
SønderjyskE
vs
10. februar 15:00
21. runde
SønderjyskE
AGF
vs
17. februar 15:00
22. runde
AaB
SønderjyskE
vs
24. februar 15:00
23. runde
SønderjyskE
Randers FC
vs
3. marts 15:00
24. runde
SønderjyskE
Esbjerg fB
vs
10. marts 15:00
25. runde
FC Midtjylland
SønderjyskE
vs
17. marts 15:00
26. runde