Luk
Logo for Independiente del Valle

Om Independiente del Valle

Land: Ecuador
Stadion: Estadio Municipal Ruminahui
Bygget: 1941
Placering: Sangolqui, Ecuador
Kapacitet: 8.000 tilskuere
Træner: Pablo Repetto


Turneringer med deltagelse af Independiente del Valle

Turnering Placering Form
Apertura #3
har ikke vundet 3 kampe i træk
Clausura #1
er ubesejret 6 kampe i træk
Slutspil Finale
har vundet seneste kamp
Copa Libertadores Kvalifikation 3. Runde
har vundet 3 kampe i træk
Copa Libertadores Gruppe A #3
har ikke vundet 3 kampe i træk
Copa Sudamericana Slutspil 1/8-finale
har ikke vundet i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
er ubesejret 7 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Independiente del Valle fra nyhedsarkivet

Nyheder om Independiente del Valle

28/12 12:11
07/08 17:18
04/09 12:44
28/07 07:33
02/04 11:24


Spillertrup for Independiente del Valle

Nr. Navn Position
1. Wellington Ramirez (21 år) Målmand
2. Luis Geovanny Segovia (24 år) Midtbane
3. William Pacho (20 år) Midtbane
4. Anthony Landazuri (22 år) Midtbane
5. Richard Schunke (30 år) Forsvar
6. Jhoanner Chavez (19 år) Forsvar
7. Jhon Sanchez (22 år) Midtbane
8. Lorenzo Faravelli (28 år) Midtbane
10. Efren Mera (36 år) Midtbane
11. Junior Sornoza (27 år) Midtbane
12. Joan Lopez (19 år) Målmand
14. Darlin Leiton (20 år) Angreb
15. Beder Caicedo (29 år) Midtbane
16. Cristian Pellerano (39 år) Midtbane
17. Stiven Plaza (22 år) Angreb
19. Bryan Garcia (20 år) Midtbane
21. Nicolas Previtali (26 år) Midtbane
23. Fernando Guerrero (32 år) Midtbane
24. Joffre Escobar (25 år) Angreb
25. Jose Carrasco (24 år) Forsvar
28. Jose Hurtado (19 år) Midtbane
40. Kleber Pinargote (18 år) Målmand
Fernando Gaibor (30 år) Midtbane
Jose Angulo (26 år) Midtbane
Marco Angulo (19 år) Midtbane
Carlos Gruezo (21 år) Midtbane
Jonathan Jesus Bauman (30 år) Angreb
Alan Minda (18 år) Angreb
Adrian Mejia (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Orense
Independiente del Valle
2 – 0
21. februar 19:00
1. runde
Deportivo Macara
Independiente del Valle
3 – 1
27. februar 22:30
2. runde
Independiente del Valle
Mushuc Runa
2 – 0
6. marts 01:00
3. runde
Union Espanola
Independiente del Valle
1 – 0
10. marts 01:30
2. runde
Aucas
Independiente del Valle
3 – 4
14. marts 02:00
4. runde
Independiente del Valle
Union Espanola
6 – 2
17. marts 01:30
2. runde
Independiente del Valle
Delfin
2 – 0
20. marts 21:30
5. runde
Tecnico Universitario
Independiente del Valle
0 – 2
1. april 03:00
8. runde
Barcelona SC
Independiente del Valle
2 – 2
4. april 00:00
6. runde
Independiente del Valle
Gremio
2 – 1
10. april 00:15
3. runde
Gremio
Independiente del Valle
1 – 2
15. april 00:15
3. runde
Independiente del Valle
Nueve de Octubre
2 – 1
18. april 22:30
9. runde
Independiente del Valle
Defensa y Justicia
1 – 1
22. april 02:00
1. runde
Palmeiras
Independiente del Valle
5 – 0
28. april 02:30
2. runde
Manta
Independiente del Valle
2 – 1
3. maj 01:00
10. runde
Independiente del Valle
Universitario de Deportes
4 – 0
6. maj 00:00
3. runde
Independiente del Valle
LDU de Quito
3 – 1
8. maj 22:30
11. runde
Independiente del Valle
Palmeiras
0 – 1
12. maj 02:30
4. runde
Olmedo
Independiente del Valle
1 – 3
15. maj 21:00
12. runde
Universitario de Deportes
Independiente del Valle
3 – 2
19. maj 02:30
5. runde
Independiente del Valle
Guayaquil City
3 – 0
22. maj 22:30
13. runde
Defensa y Justicia
Independiente del Valle
1 – 1
28. maj 00:00
6. runde
Emelec
Independiente del Valle
0 – 0
31. maj 02:00
14. runde
Independiente del Valle
Universidad Catolica
2 – 3
11. juli 00:00
7. runde
Independiente del Valle
Red Bull Bragantino
0 – 2
15. juli 02:30
1/8-finaler
Independiente del Valle
Deportivo Cuenca
0 – 0
18. juli 03:00
15. runde
Red Bull Bragantino
Independiente del Valle
1 – 1
22. juli 02:30
1/8-finaler
Independiente del Valle
Orense
3 – 2
25. juli 21:00
16. runde
Independiente del Valle
Deportivo Macara
4 – 0
1. august 23:30
17. runde
Mushuc Runa
Independiente del Valle
0 – 2
7. august 22:00
18. runde
Independiente del Valle
Aucas
1 – 0
14. august 22:00
19. runde
Delfin
Independiente del Valle
0 – 0
23. august 02:00
20. runde
Independiente del Valle
Barcelona SC
1 – 0
30. august 02:00
21. runde
Universidad Catolica
Independiente del Valle
1 – 3
14. september 02:00
22. runde
Independiente del Valle
Tecnico Universitario
1 – 1
25. september 02:00
23. runde
Nueve de Octubre
Independiente del Valle
1 – 0
3. oktober 00:30
24. runde
Independiente del Valle
Manta
1 – 1
19. oktober 02:00
25. runde
LDU de Quito
Independiente del Valle
0 – 2
24. oktober 03:00
26. runde
Independiente del Valle
Olmedo
5 – 0
31. oktober 22:30
27. runde
Guayaquil City
Independiente del Valle
0 – 2
8. november 01:00
28. runde
Independiente del Valle
Emelec
3 – 2
21. november 02:00
29. runde
Deportivo Cuenca
Independiente del Valle
1 – 1
28. november 02:00
30. runde
Independiente del Valle
Emelec
3 – 1
6. december 02:00
Finale
Emelec
Independiente del Valle
vs
13. december 01:00
Finale