LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Sunderland

Om Sunderland

Land: England
Stadion: Stadium of Light
Placering: Sunderland, England (Se på Google Maps)
Kapacitet: 48.707 tilskuere
Træner: Jack Ross


Turneringer med deltagelse af Sunderland

Turnering Placering Form
League 1 #5
har ikke vundet 4 kampe i træk
League 1 Oprykningsspil Finale
er ubesejret i samtlige kampe
FA Cup 2. Runde
har ikke vundet 2 kampe i træk
EFL Trophy Slutspil Finale
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Sunderland fra nyhedsarkivet

Nyheder om Sunderland

16/05 22:43
16/05 08:45
11/05 22:37
30/04 15:16
04/04 18:05
22/03 22:28
04/03 09:15
05/02 21:32
01/02 12:12
31/01 14:39


Spillertrup for Sunderland

Nr. Navn Position
1. Jon McLaughlin (31 år) Målmand
2. Adam Matthews (27 år) Forsvar
3. Bryan Oviedo (29 år) Forsvar
4. Glenn Loovens (35 år) Forsvar
5. Alim Öztürk (26 år) Forsvar
6. Lee Cattermole (31 år) Midtbane
7. Christopher Maguire (30 år) Angreb
8. Dylan McGeouch (25 år) Midtbane
9. Charlie Wyke (26 år) Angreb
10. George Honeyman (24 år) Midtbane
11. Lynden Gooch (23 år) Midtbane
12. Tom Flanagan (27 år) Forsvar
13. Luke O'Nien (24 år) Midtbane
14. Duncan Watmore (25 år) Angreb
15. Jack Baldwin (25 år) Forsvar
16. Reece James (25 år) Forsvar
17. Lewis Morgan (22 år) Midtbane
18. Donald Love (24 år) Forsvar
19. Aiden McGeady (33 år) Midtbane
22. Will Grigg (27 år) Angreb
23. Lamine Koné (30 år) Forsvar
25. Robbin Ruiter (32 år) Målmand
26. Kazaiah Sterling (20 år) Angreb
27. Max Power (25 år) Midtbane
28. Ethan Robson (22 år) Midtbane
30. Jimmy Dunne (21 år) Forsvar
32. Maksymilian Stryjek (22 år) Målmand
33. Denver Hume (22 år) Forsvar
34. Jake Hackett (19 år) Midtbane
40. Brandon Taylor (20 år) Forsvar
Jack Bainbridge (21 år) Forsvar
Connor Shields (20 år) Midtbane
Elliot Embleton (20 år) Midtbane
Jack Diamond (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Sunderland
Charlton
2 – 1
4. august 13:30
1. runde
Luton
Sunderland
1 – 1
11. august 16:00
2. runde
Sunderland
Scunthorpe
3 – 0
19. august 16:00
3. runde
Gillingham
Sunderland
1 – 4
22. august 20:45
4. runde
AFC Wimbledon
Sunderland
1 – 2
25. august 16:00
5. runde
Sunderland
Oxford
1 – 1
1. september 16:00
6. runde
Sunderland
Fleetwood
1 – 1
8. september 16:00
7. runde
Burton
Sunderland
2 – 1
15. september 16:00
8. runde
Sunderland
Rochdale
4 – 1
22. september 16:00
9. runde
Coventry
Sunderland
1 – 1
29. september 13:30
10. runde
Sunderland
Peterborough
2 – 2
2. oktober 20:45
11. runde
Bradford
Sunderland
1 – 2
6. oktober 16:00
12. runde
Shrewsbury
Sunderland
0 – 2
20. oktober 16:00
14. runde
Doncaster
Sunderland
0 – 1
23. oktober 20:45
15. runde
Sunderland
Southend
3 – 0
27. oktober 16:00
16. runde
Plymouth
Sunderland
0 – 2
3. november 16:00
17. runde
Port Vale
Sunderland
1 – 2
11. november 15:30
1. runde
Sunderland
Wycombe
1 – 1
17. november 16:00
18. runde
Walsall
Sunderland
2 – 2
24. november 16:00
19. runde
Sunderland
Barnsley
4 – 2
27. november 20:45
20. runde
Walsall
Sunderland
1 – 1
1. december 16:00
2. runde
Sunderland
Notts Co.
2 – 0
4. december 20:45
2. runde
Accrington
Sunderland
1 – 1
8. december 16:00
21. runde
Sunderland
Walsall
0 – 1
11. december 20:45
2. runde
Sunderland
Bristol Rovers
2 – 1
15. december 16:00
22. runde
Portsmouth
Sunderland
3 – 1
22. december 16:00
23. runde
Sunderland
Bradford
1 – 0
26. december 16:00
24. runde
Sunderland
Shrewsbury
1 – 1
29. december 16:00
25. runde
Blackpool
Sunderland
0 – 1
1. januar 16:00
26. runde
Charlton
Sunderland
1 – 1
5. januar 16:05
27. runde
Sunderland
Newcastle Academy
4 – 0
8. januar 20:45
3. runde
Sunderland
Luton
1 – 1
12. januar 16:00
28. runde
Scunthorpe
Sunderland
1 – 1
19. januar 16:00
29. runde
Sunderland
Manchester City Academy
2 – 0
22. januar 20:45
Kvartfinaler
Sunderland
AFC Wimbledon
1 – 0
2. februar 16:00
31. runde
Oxford
Sunderland
1 – 1
9. februar 16:00
32. runde
Sunderland
Blackpool
1 – 1
12. februar 20:45
13. runde
Sunderland
Accrington
2 – 2
15. februar 20:45
33. runde
Sunderland
Gillingham
4 – 2
19. februar 20:45
30. runde
Bristol Rovers
Sunderland
0 – 2
23. februar 16:00
34. runde
Sunderland
Plymouth
2 – 0
2. marts 16:00
35. runde
Bristol Rovers
Sunderland
0 – 2
5. marts 20:45
Semifinaler
Wycombe
Sunderland
1 – 1
9. marts 16:00
36. runde
Barnsley
Sunderland
0 – 0
12. marts 20:45
37. runde
Sunderland
Walsall
2 – 1
16. marts 16:00
38. runde
Portsmouth
Sunderland
7 – 6
31. marts 15:30
Finale
Accrington
Sunderland
0 – 3
3. april 20:45
21. runde
Rochdale
Sunderland
1 – 2
6. april 16:00
41. runde
Sunderland
Burton
1 – 1
9. april 20:45
40. runde
Sunderland
Coventry
4 – 5
13. april 16:00
42. runde
Sunderland
Doncaster
2 – 0
19. april 18:15
43. runde
Peterborough
Sunderland
1 – 1
22. april 16:00
44. runde
Sunderland
Portsmouth
1 – 1
27. april 16:00
45. runde
Fleetwood
Sunderland
2 – 1
30. april 20:45
39. runde
Southend
Sunderland
2 – 1
4. maj 18:30
46. runde
Sunderland
Portsmouth
1 – 0
11. maj 20:30
Semifinaler
Portsmouth
Sunderland
0 – 0
16. maj 20:45
Semifinaler
Charlton
Sunderland
vs
26. maj 16:00
Finale