Luk
Logo for Exeter

Om Exeter

Land: England
Stadion: St. James Park
Placering: Exeter, England (Se på Google Maps)
Kapacitet: 8.830 tilskuere
Træner: Matt Taylor


Turneringer med deltagelse af Exeter

Turnering Placering Form
League 2 #3
har tabt seneste kamp
FA Cup 2. Runde
har ikke vundet 2 kampe i træk
EFL Trophy Slutspil Semifinale
har tabt seneste kamp
Carabao Cup 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har tabt 2 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Exeter fra nyhedsarkivet

Nyheder om Exeter

28/08 22:38
14/08 22:57
06/01 18:59
06/01 18:09
20/01 22:52
08/01 22:49
08/01 09:00
25/08 23:04
02/01 15:20
24/08 22:48


Spillertrup for Exeter

Nr. Navn Position
1. Lewis Ward (23 år) Målmand
2. Pierce Sweeney (25 år) Forsvar
3. Craig Woodman (37 år) Forsvar
4. Nigel Atangana (30 år) Midtbane
5. Aaron Martin (30 år) Forsvar
7. Lee Martin (33 år) Midtbane
8. Nicholas Law (31 år) Midtbane
10. Lee Holmes (32 år) Midtbane
11. Randell Williams (23 år) Angreb
12. Ryan Bowman (28 år) Angreb
13. Jared Thompson (21 år) Målmand
14. Nicholas Ajose (28 år) Angreb
15. Tom Parkes (28 år) Forsvar
16. Gary Warren (35 år) Forsvar
17. Matt Jay (24 år) Angreb
18. Alex Fisher (29 år) Angreb
20. Jayden Richardson (19 år) Forsvar
21. Dean Moxey (34 år) Forsvar
22. Jack Sparkes (19 år) Midtbane
23. Jonathan Maxted (26 år) Målmand
25. Jake Taylor (28 år) Midtbane
26. Joel Randall Midtbane
27. Archie Collins (20 år) Angreb
29. Harry Kite (19 år) Midtbane
33. Louis Morison Midtbane
35. Ben Seymour (20 år) Angreb
38. Jack Arthur Målmand
39. Cheick Diabate Forsvar
40. Dino Visser (30 år) Målmand
Alex Hartridge (20 år) Forsvar
Jordan Dyer Forsvar
Will Dean (19 år) Midtbane
Noah Smerdon (19 år) Midtbane
James Dodd Midtbane
Benjamin Chrisene (16 år) Midtbane
Brennan Dickenson (26 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Exeter
Macclesfield
1 – 0
3. august 16:00
1. runde
Stevenage
Exeter
0 – 1
10. august 16:00
2. runde
Coventry
Exeter
4 – 1
13. august 20:45
1. runde
Exeter
Swindon
1 – 1
17. august 16:00
3. runde
Oldham
Exeter
0 – 0
20. august 20:45
4. runde
Morecambe
Exeter
2 – 3
24. august 16:00
5. runde
Exeter
Mansfield
1 – 0
31. august 16:00
6. runde
Exeter
Cheltenham
1 – 0
3. september 20:45
1. runde
Carlisle
Exeter
1 – 3
7. september 16:00
7. runde
Exeter
Leyton Orient
2 – 2
14. september 16:00
8. runde
Exeter
Port Vale
2 – 0
17. september 20:45
9. runde
Newport
Exeter
1 – 1
21. september 16:00
10. runde
Exeter
Grimsby
1 – 3
28. september 16:00
11. runde
Crewe
Exeter
1 – 1
5. oktober 16:05
12. runde
Newport
Exeter
0 – 2
8. oktober 20:45
2. runde
Exeter
Forest Green
1 – 0
12. oktober 16:00
13. runde
Cambridge United
Exeter
4 – 0
19. oktober 16:00
14. runde
Scunthorpe
Exeter
3 – 1
22. oktober 20:45
15. runde
Exeter
Plymouth
4 – 0
26. oktober 14:00
16. runde
Bradford
Exeter
2 – 0
2. november 16:00
17. runde
Cambridge United
Exeter
1 – 1
9. november 16:00
1. runde
Exeter
West Ham United Academy
3 – 1
13. november 20:00
3. runde
Exeter
Cheltenham
0 – 0
16. november 16:00
18. runde
Exeter
Cambridge United
1 – 0
19. november 20:45
1. runde
Crawley
Exeter
0 – 1
23. november 16:00
19. runde
Exeter
Hartlepool
2 – 2
1. december 15:00
2. runde
Exeter
Oxford
3 – 0
4. december 20:00
2. runde
Exeter
Northampton
3 – 2
7. december 16:00
20. runde
Hartlepool
Exeter
1 – 0
10. december 20:45
2. runde
Salford City
Exeter
0 – 1
14. december 16:00
21. runde
Exeter
Walsall
3 – 3
21. december 16:00
22. runde
Exeter
Newport
1 – 0
26. december 16:00
23. runde
Colchester
Exeter
2 – 2
29. december 16:00
24. runde
Forest Green
Exeter
0 – 1
1. januar 16:00
25. runde
Exeter
Ipswich
2 – 1
4. januar 16:00
3. runde
Exeter
Cambridge United
2 – 0
11. januar 16:00
27. runde
Grimsby
Exeter
0 – 1
18. januar 16:00
28. runde
Exeter
Stevenage
3 – 0
21. januar 20:00
Kvartfinaler
Exeter
Colchester
0 – 0
25. januar 16:00
29. runde
Port Vale
Exeter
3 – 1
28. januar 20:45
30. runde
Swindon
Exeter
2 – 1
1. februar 16:00
31. runde
Exeter
Stevenage
2 – 1
8. februar 16:00
32. runde
Exeter
Oldham
5 – 1
11. februar 20:45
33. runde
Macclesfield
Exeter
2 – 3
15. februar 16:00
34. runde
Portsmouth
Exeter
3 – 2
18. februar 20:45
Semifinaler
Northampton
Exeter
2 – 0
22. februar 16:00
35. runde
Exeter
Crawley
vs
29. februar 16:00
36. runde
Exeter
Crewe
vs
3. marts 20:45
26. runde
Walsall
Exeter
vs
7. marts 16:00
37. runde
Exeter
Salford City
vs
14. marts 16:00
38. runde
Exeter
Scunthorpe
vs
17. marts 20:45
39. runde
Plymouth
Exeter
vs
23. marts 20:45
40. runde
Exeter
Bradford
vs
28. marts 16:00
41. runde
Cheltenham
Exeter
vs
4. april 16:00
42. runde
Exeter
Morecambe
vs
10. april 16:00
43. runde
Mansfield
Exeter
vs
13. april 16:00
44. runde
Exeter
Carlisle
vs
18. april 16:00
45. runde
Leyton Orient
Exeter
vs
25. april 16:00
46. runde