LeoVegas.dk Roskilde Festival Bethard Casino24

Luk
Logo for Forest Green

Om Forest Green

Land: England
Stadion: New Lawn Stadium
Placering: Nailsworth, England (Se på Google Maps)
Kapacitet: 5.140 tilskuere
Træner: Mark Cooper


Turneringer med deltagelse af Forest Green

Turnering Placering Form
League 2 #5
er ubesejret 3 hjemmekampe i træk
League 2 Oprykningsspil Semifinale
har ikke vundet i samtlige kampe
FA Cup 1. Runde
har ikke vundet i samtlige kampe
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 4 kampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Forest Green fra nyhedsarkivet

Nyheder om Forest Green

03/01 11:29
03/01 18:16


Spillertrup for Forest Green

Nr. Navn Position
2. Liam Shephard (24 år) Forsvar
3. Scott Laird (31 år) Forsvar
4. Lloyd James (31 år) Forsvar
5. Lee Collins (30 år) Forsvar
6. Farrend Rawson (22 år) Forsvar
7. Carl Winchester (26 år) Midtbane
8. Dayle Grubb (27 år) Midtbane
9. Christian Doidge (26 år) Angreb
10. Reece Brown (23 år) Midtbane
11. George Williams (23 år) Midtbane
12. Jordan Simpson (20 år) Midtbane
13. James Montgomery (25 år) Målmand
14. Tahvon Campbell (22 år) Angreb
15. Charlie Cooper (22 år) Midtbane
16. Gavin Gunning (28 år) Forsvar
17. Isaac Pearce (20 år) Angreb
18. Ben Liddle (20 år) Midtbane
19. Nathan McGinley (22 år) Midtbane
20. Paul Digby (24 år) Midtbane
21. Shawn McCoulsky (22 år) Angreb
22. Ben Morris (19 år) Angreb
23. Joseph Mills (29 år) Forsvar
24. Lewis Thomas (21 år) Målmand
25. Lewis Scoble (22 år) Angreb
26. Reuben Reid (30 år) Angreb
34. Lewis Ward (22 år) Målmand
36. Sam Hendy Midtbane
37. Lewis Spurrier Midtbane
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Grimsby
Forest Green
1 – 4
4. august 16:00
1. runde
Forest Green
Oldham
1 – 1
11. august 16:00
2. runde
Bury
Forest Green
1 – 1
18. august 16:00
3. runde
Forest Green
Stevenage
0 – 0
21. august 20:45
4. runde
Forest Green
Swindon
1 – 1
25. august 16:00
5. runde
Notts Co.
Forest Green
1 – 3
1. september 16:00
6. runde
Forest Green
Cheltenham
4 – 0
4. september 20:30
1. runde
Forest Green
Port Vale
1 – 1
8. september 16:00
7. runde
Milton Keynes Dons
Forest Green
1 – 1
15. september 16:00
8. runde
Forest Green
Crawley
1 – 0
22. september 16:05
9. runde
Macclesfield
Forest Green
1 – 1
29. september 16:00
10. runde
Cambridge United
Forest Green
1 – 3
2. oktober 20:45
11. runde
Forest Green
Newport
1 – 1
6. oktober 16:00
12. runde
Coventry
Forest Green
5 – 3
9. oktober 20:45
2. runde
Northampton
Forest Green
2 – 1
13. oktober 15:00
13. runde
Forest Green
Cheltenham
1 – 1
20. oktober 16:00
14. runde
Forest Green
Tranmere
3 – 1
23. oktober 20:45
15. runde
Exeter
Forest Green
1 – 2
27. oktober 16:00
16. runde
Lincoln City
Forest Green
2 – 1
3. november 16:00
17. runde
Forest Green
Arsenal Academy
1 – 3
7. november 20:00
3. runde
Oxford
Forest Green
0 – 0
10. november 16:00
1. runde
Forest Green
Morecambe
0 – 1
17. november 16:00
18. runde
Forest Green
Oxford
0 – 3
20. november 20:45
1. runde
Carlisle
Forest Green
1 – 2
24. november 16:00
19. runde
Forest Green
Colchester
0 – 1
27. november 20:45
20. runde
Yeovil
Forest Green
1 – 2
8. december 16:00
21. runde
Forest Green
Mansfield
0 – 0
15. december 16:00
22. runde
Forest Green
Crewe
1 – 0
22. december 16:00
23. runde
Newport
Forest Green
1 – 4
26. december 16:00
24. runde
Cheltenham
Forest Green
2 – 2
29. december 16:00
25. runde
Forest Green
Northampton
2 – 1
1. januar 16:00
26. runde
Oldham
Forest Green
0 – 0
12. januar 16:00
28. runde
Forest Green
Bury
1 – 2
19. januar 16:00
29. runde
Forest Green
Grimsby
3 – 0
22. januar 20:45
27. runde
Stevenage
Forest Green
0 – 2
26. januar 16:00
30. runde
Forest Green
Mansfield
1 – 1
29. januar 20:45
22. runde
Forest Green
Notts Co.
1 – 2
9. februar 16:00
32. runde
Swindon
Forest Green
2 – 0
12. februar 20:45
31. runde
Forest Green
Yeovil
3 – 0
16. februar 16:00
33. runde
Mansfield
Forest Green
1 – 0
23. februar 16:00
34. runde
Forest Green
Lincoln City
1 – 2
2. marts 16:00
35. runde
Morecambe
Forest Green
3 – 0
9. marts 16:00
36. runde
Colchester
Forest Green
0 – 3
12. marts 20:45
37. runde
Forest Green
Carlisle
1 – 1
16. marts 16:00
38. runde
Port Vale
Forest Green
0 – 2
23. marts 16:05
39. runde
Forest Green
Milton Keynes Dons
1 – 2
30. marts 16:00
40. runde
Crawley
Forest Green
1 – 2
6. april 16:00
41. runde
Forest Green
Macclesfield
2 – 0
13. april 16:00
42. runde
Tranmere
Forest Green
0 – 1
19. april 16:00
43. runde
Forest Green
Cambridge United
2 – 1
22. april 16:00
44. runde
Crewe
Forest Green
4 – 3
27. april 16:00
45. runde
Forest Green
Exeter
0 – 0
4. maj 16:00
46. runde
Tranmere
Forest Green
1 – 0
10. maj 20:45
Semifinaler
Forest Green
Tranmere
1 – 1
13. maj 20:45
Semifinaler