Luk
Logo for Southend

Om Southend

Land: England
Stadion: Roots Hall
Placering: Southend, England (Se på Google Maps)
Kapacitet: 11.840 tilskuere
Træner: Mark Molesley


Turneringer med deltagelse af Southend

Turnering Placering Form
League Two #24
har ikke vundet 5 udekampe i træk
FA Cup 1. Runde
har tabt seneste kamp
Carabao Cup 1. Runde
har tabt seneste kamp
Alle kampe
(Eksl. Træningskampe)
-
har ikke vundet 5 udekampe i træk


Se flere relaterede nyheder om Southend fra nyhedsarkivet

Nyheder om Southend

05/09 18:11
30/06 15:20
06/06 11:29
22/10 20:17
15/10 16:32
05/10 16:32
24/09 11:49
05/08 21:56
14/08 22:47
26/05 20:09


Spillertrup for Southend

Nr. Navn Position
1. Mark Oxley (30 år) Målmand
2. Elvis Bwomono Forsvar
3. Nathan Ralph (27 år) Angreb
5. Shaun Hobson (22 år) Forsvar
7. Michael Kightly (35 år) Midtbane
8. Timothee Dieng (28 år) Midtbane
11. Terrell Egbri Midtbane
14. Brandon Goodship (26 år) Angreb
15. Michael Klass Midtbane
16. Harry Phillips (23 år) Midtbane
20. Ashley Nathaniel-George (25 år) Midtbane
24. Jason Demetriou (33 år) Forsvar
26. Harry Lennon (26 år) Forsvar
27. Harry Kyprianou (23 år) Forsvar
28. Kyle Taylor (21 år) Midtbane
30. Richard Taylor (20 år) Forsvar
32. Emile Acquah (20 år) Angreb
33. Tom Clifford (21 år) Forsvar
34. Oliver Coker Midtbane
36. Jamie Grossart Målmand
37. Reiss Chandler (19 år) Forsvar
38. Tommy Davis Forsvar
39. Tayo Adedoja Angreb
40. Harry Seaden (19 år) Målmand
41. Cameron Brown Forsvar
43. Eren Kinali (20 år) Midtbane
45. Callum Taylor Målmand
48. John White (34 år) Forsvar
Greg Halford (36 år) Forsvar
Sam Hart (24 år) Forsvar
Alan McCormack (37 år) Midtbane
James Olayinka (20 år) Midtbane
Louis Walsh (20 år) Midtbane
Rob Howard (21 år) Midtbane
Simeon Akinola (28 år) Angreb
Recco Hackett-Fairchild (22 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Gillingham
Southend
1 – 0
5. september 14:00
1. runde
Southend
West Ham United Academy
1 – 3
8. september 18:30
1. runde
Southend
Harrogate
0 – 4
12. september 16:00
1. runde
Carlisle
Southend
2 – 0
19. september 14:00
2. runde
Southend
Morecambe
1 – 2
26. september 16:00
3. runde
Crawley
Southend
1 – 1
3. oktober 16:00
4. runde
Southend
Portsmouth
0 – 3
6. oktober 20:45
2. runde
Southend
Exeter
2 – 2
10. oktober 16:00
5. runde
Southend
Cheltenham
0 – 2
17. oktober 16:00
6. runde
Salford City
Southend
3 – 0
20. oktober 20:45
7. runde
Tranmere
Southend
2 – 0
24. oktober 16:00
8. runde
Southend
Oldham
1 – 2
27. oktober 20:00
9. runde
Southend
Port Vale
0 – 2
31. oktober 16:00
10. runde
Bradford
Southend
3 – 0
3. november 20:00
11. runde
Boreham Wood
Southend
7 – 6
7. november 16:00
1. runde
Colchester
Southend
6 – 1
10. november 20:00
3. runde
Walsall
Southend
0 – 1
14. november 16:00
12. runde
Southend
Forest Green
0 – 1
24. november 20:00
14. runde
Bolton
Southend
3 – 0
28. november 16:00
15. runde
Stevenage
Southend
0 – 0
5. december 16:00
16. runde
Southend
Scunthorpe
1 – 0
12. december 16:00
17. runde
Southend
Grimsby
3 – 1
15. december 20:45
18. runde
Mansfield
Southend
1 – 1
19. december 16:00
19. runde
Southend
Colchester
2 – 0
26. december 14:00
20. runde
Leyton Orient
Southend
2 – 0
29. december 20:00
21. runde
Southend
Barrow
1 – 0
9. januar 16:00
23. runde
Grimsby
Southend
0 – 0
16. januar 16:00
24. runde
Southend
Cambridge United
0 – 0
14'
19. januar 20:00
13. runde
Southend
Mansfield
vs
23. januar 16:00
25. runde
Southend
Bradford
vs
26. januar 20:00
26. runde
Port Vale
Southend
vs
30. januar 16:00
27. runde
Southend
Walsall
vs
6. februar 16:00
28. runde
Newport
Southend
vs
9. februar 20:00
22. runde
Cambridge United
Southend
vs
13. februar 16:00
29. runde
Southend
Bolton
vs
20. februar 16:00
30. runde
Forest Green
Southend
vs
23. februar 20:00
31. runde
Southend
Salford City
vs
27. februar 16:00
32. runde
Cheltenham
Southend
vs
2. marts 20:45
33. runde
Oldham
Southend
vs
6. marts 16:00
34. runde
Southend
Tranmere
vs
9. marts 20:45
35. runde
Southend
Stevenage
vs
13. marts 16:00
36. runde
Scunthorpe
Southend
vs
20. marts 16:00
37. runde
Harrogate
Southend
vs
27. marts 16:00
38. runde
Southend
Carlisle
vs
2. april 14:00
39. runde
Morecambe
Southend
vs
5. april 16:00
40. runde
Southend
Crawley
vs
10. april 16:00
41. runde
Exeter
Southend
vs
17. april 16:00
42. runde
Colchester
Southend
vs
20. april 20:45
43. runde
Southend
Leyton Orient
vs
24. april 16:00
44. runde
Barrow
Southend
vs
1. maj 16:00
45. runde
Southend
Newport
vs
8. maj 16:00
46. runde