Luk
Logo for AFC Fylde

Om AFC Fylde

Land: England
Stadion: Mill Farm
Bygget: 2016
Placering: Wesham, England
Kapacitet: 6.000 tilskuere
Træner: Jim Bentley


Turneringer med deltagelse af AFC Fylde

Turnering Placering Form
FA Cup 3. Runde
har tabt seneste kamp


Se flere relaterede nyheder om AFC Fylde fra nyhedsarkivet

Nyheder om AFC Fylde

05/01 16:57
11/05 19:32


Spillertrup for AFC Fylde

Nr. Navn Position
1. James Montgomery (26 år) Målmand
2. Lewis Montrose (31 år) Forsvar
3. Scott Duxbury (25 år) Forsvar
4. Neill Byrne (27 år) Forsvar
5. Kyle Jameson (21 år) Forsvar
6. Alexander Whitmore (24 år) Forsvar
7. Matthew Kosylo (27 år) Angreb
8. Ryan Croasdale (25 år) Midtbane
10. Daniel Philliskirk (29 år) Angreb
11. Jordan Williams (27 år) Midtbane
12. Luke Burke (22 år) Forsvar
15. Daniel Bradley (29 år) Forsvar
16. Andy Taylor (34 år) Forsvar
17. Mark Yeates (35 år) Midtbane
18. Kurt Willoughby (23 år) Angreb
20. Thomas Walker (24 år) Midtbane
21. Dan Lavercombe (24 år) Målmand
27. Nicolas Haughton (25 år) Midtbane
33. Andy Kellett (26 år) Forsvar
James Stanley Midtbane
Tom Miller (30 år) Midtbane
Sheldon Green (19 år) Angreb
Vis hele kampprogrammet

Fuldt kampprogram

Aldershot
AFC Fylde
1 – 2
3. august 16:00
1. runde
AFC Fylde
Chorley
0 – 0
6. august 20:45
2. runde
AFC Fylde
Ebbsfleet United
1 – 0
10. august 16:00
3. runde
Hartlepool
AFC Fylde
2 – 2
13. august 20:45
4. runde
AFC Fylde
Woking
1 – 4
17. august 16:00
5. runde
Halifax
AFC Fylde
4 – 1
24. august 16:00
6. runde
AFC Fylde
Harrogate
0 – 0
26. august 16:00
7. runde
Bromley
AFC Fylde
2 – 2
31. august 16:00
8. runde
Stockport County
AFC Fylde
2 – 1
3. september 20:45
9. runde
Yeovil
AFC Fylde
3 – 2
14. september 16:00
11. runde
AFC Fylde
Eastleigh
3 – 1
21. september 18:20
12. runde
AFC Fylde
Wrexham
3 – 2
24. september 20:45
13. runde
Notts Co.
AFC Fylde
2 – 0
28. september 16:00
14. runde
AFC Fylde
Barnet
0 – 4
1. oktober 20:45
10. runde
Torquay
AFC Fylde
2 – 1
5. oktober 16:00
15. runde
AFC Fylde
Chesterfield
1 – 3
8. oktober 20:45
16. runde
AFC Fylde
Peterborough Sports
6 – 1
19. oktober 16:00
4. runde
Boreham Wood
AFC Fylde
0 – 2
26. oktober 16:00
18. runde
Maidenhead United
AFC Fylde
1 – 1
29. oktober 20:45
19. runde
AFC Fylde
Dover
0 – 0
2. november 16:00
20. runde
Nantwich Town
AFC Fylde
0 – 1
9. november 16:00
1. runde
Solihull Moors
AFC Fylde
3 – 1
16. november 16:00
21. runde
AFC Fylde
Dagenham & Redbridge
3 – 0
23. november 16:00
22. runde
Wrexham
AFC Fylde
0 – 1
26. november 20:45
23. runde
Kingstonian
AFC Fylde
0 – 2
30. november 16:00
2. runde
Barnet
AFC Fylde
2 – 1
7. december 18:20
25. runde
AFC Fylde
Sutton United
0 – 0
10. december 20:45
17. runde
AFC Fylde
Yeovil
2 – 2
21. december 16:00
26. runde
Barrow
AFC Fylde
1 – 1
26. december 16:00
27. runde
AFC Fylde
Stockport County
1 – 2
28. december 16:00
28. runde
AFC Fylde
Barrow
0 – 1
1. januar 16:00
29. runde
Sheffield United
AFC Fylde
2 – 1
5. januar 15:01
3. runde
AFC Fylde
Torquay
2 – 3
18. januar 16:00
31. runde
Chesterfield
AFC Fylde
1 – 1
25. januar 16:00
32. runde
AFC Fylde
Boreham Wood
1 – 2
1. februar 16:00
33. runde
Eastleigh
AFC Fylde
2 – 2
11. februar 20:45
30. runde
Dover
AFC Fylde
5 – 1
22. februar 16:00
36. runde
AFC Fylde
Notts Co.
1 – 2
3. marts 20:45
24. runde
AFC Fylde
Solihull Moors
0 – 0
7. marts 16:00
38. runde
Dagenham & Redbridge
AFC Fylde
1 – 2
10. marts 20:45
37. runde
AFC Fylde
Aldershot
1 – 0
14. marts 16:00
39. runde
Sutton United
AFC Fylde
0 – 0
17. marts 20:45
34. runde
Chorley
AFC Fylde
0 – 0
21. marts 16:00
40. runde
AFC Fylde
Maidenhead United
0 – 0
24. marts 20:45
35. runde
AFC Fylde
Hartlepool
0 – 0
28. marts 16:00
41. runde
Ebbsfleet United
AFC Fylde
0 – 0
4. april 16:00
42. runde
Harrogate
AFC Fylde
0 – 0
10. april 16:00
43. runde
AFC Fylde
Halifax
0 – 0
13. april 16:00
44. runde
Woking
AFC Fylde
0 – 0
18. april 16:00
45. runde
AFC Fylde
Bromley
0 – 0
25. april 18:20
46. runde